Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ausztria miért nem NATO tag?

Ausztria miért nem NATO tag?

Figyelt kérdés

2017. jún. 5. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

semlegesek mint svájc


nincs érdekükben csatlakozni

2017. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A 1955 után semleges politika mellett döntöttek a hidegháború alatt és ezt azóta is fenntartják.
2017. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott III. Frigyes német király (VI. Frigyes néven osztrák herceg): „Míg mások háborúznak, te boldog Ausztria házasodj!”
2017. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nem volt hülyegyerek ez a Frigyes.
2017. jún. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
1955: osztrák allamszerződés, amiben - többek között - mindkét blokk garantálta Ausztria katonai semlegességét.
2017. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
86%

Papíron semleges Ausztria, de a gyakorlatban a Nyugat része.


A hidegháború évtizedei alatt többször is csak hajszálon múlott, hogy nem tört ki a harmadik világháború a két szuperhatalom, az Amerikai Egyesült Államok és a Szovjetunió, illetve szövetségeseik és csatlósaik között. Annak idején hétpecsétes titok volt, így csak kevesen tudták, hogy a harmadik világháború esetleges kirobbanása után a Magyar Néphadsereg feladata az lett volna, hogy lerohanja Olaszországot. A Varsói Szerződés haditerveiben az szerepelt, hogy Magyarország és a magyar haderő a szovjet vezetés alárendeltségében Jugoszlávián, esetleg Ausztrián keresztül nyomult volna be Olaszország területére. A legoptimistább haditervek szerint a magyar erők hét-huszonegy nap alatt érték volna el Milánó-Velence-Udine térségét. A tervekből az is kiderül, hogy a Magyar Néphadsereg 5. hadseregét és a 3. hadtestet kellett volna harcba vetni. A támadásra egyébként a szovjetek az évek során többféle tervet is kidolgoztak. Egyik lehetőség szerint a fő támadási irány a Duna völgye és Ausztria lett volna. A néphadsereg erőinek ebben az esetben egészen Münchenig kellett volna előre törniük, ahol a beérkező francia NATO-csapatok legyőzése után délnek fordulva érték volna el Olaszországot. Egy másik verzió szerint a Kaposvárról, Nagykanizsáról és Lentiből induló csapatok Graz és Klagenfurt irányban támadva jutottak volna el Olaszországba. Az egész terv azonban nem számolt egy fontos ténnyel: a harmadik világháború első napjaiban az otthoni terepet jól ismerő osztrák hegyivadászok és hegyes - völgyes terep a kényszersorozott Magyar Néphadsereget érdemben lassította volna, hogy az alakulatok semmiféle eredményre a szovjet offenzíva kisegítésében nem lettek volna képesek.

2017. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha háború lenne Ausztriának is csatlakoznia kell, hiszen EU-ba benne van, és ha EU mondjuk Amerika mellé áll akkor ő nem szállhat ki ez alól. Ha a NATO csinál bevetést, mondjuk Észak-Koreában akkor Ausztria nem csatlakozik oda értelemszerűen.
2017. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7

Az EU nem dönthet háborúról.

Ha egy eu tagot megtámadnak akkor nem köteles a többi tag támogatni őt.


Ennek ellenére én is úgy gondolom hogy Ausztria a nato és a nyugat része nem hivatalos szinten kívül mindenben

2017. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Miért ne lenne köteles védelmébe szegődni, ha egy EU tagot megtámadnak? Megtámadják Lengyelországot, aztán hagyják, hogy elpusztuljon az egész ország?
2017. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Annak idején hétpecsétes titok volt, így csak kevesen tudták, hogy a harmadik világháború esetleges kirobbanása után a Magyar Néphadsereg feladata az lett volna, hogy lerohanja Olaszországot."


Ez annyira volt hétpecsétes titok, hogy mindenki ezt szajkózta, ha szóba jött a téma.

Valószínűleg (legalábbis nagyon remélem), ez a terv csak egy ideológiai vágyálom volt, a Néphadsereg a saját korában sem volt egy modern vagy különösebben nagy, vagy jól felszerelt hadsereg, még a környékbeli viszonyokhoz képest sem, nemhogy Ausztriához viszonyítva. Hofit idézve (nagyjából pontosan): "Ezek támadni? Még menekülni se!"

2017. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!