Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarország hogyan érhetne...

Magyarország hogyan érhetne el katonai semlegességet?

Figyelt kérdés
Lehetnék semlegesek mint Svájc, Ausztria, Írország és még pár állam? Mi kéne hozzá? Olvastam már olyat is hogy ahoz nagyhatalmi garancia kell. Ez mit jelent? Az Usa engedné hogy kiszálljunk a Nato-ból? Végülis egy 3.világháborúban csak vesztenivalónk lenne. Területeket nem szerezhetnénk (mivel minket szinte csak más Nato tagállamok vesznek körbe), jelentős pénzt sem kaphatnánk. Nincs nekünk semmi dolgunk Oroszországgal, Kínával és az arab országokkal. Van rá mód hogy semlegesek legyünk?

2014. szept. 15. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Te csak azt hiszed hogy nincs semmi dolgunk az oroszokkal, kínaiakkal, arabokkal. Ha a ruszkik megtudnák hogy kilépünk a NATO-ból, átgázolnak az ukránokon és Sopronig meg sem állnának.
2014. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

Ha ki akarnánk lépni a NATO-ból, azt az USA és a szövetségesek biztosan rossz szemmel néznék, nyomást gyakorolnának Magyarországra, hogy ezt megakadályozzák.

De ugyanúgy a NATO-ból és az EU-ból is ki lehet lépni, már mindkettőre volt példa (Franciaország, illetve Grönland). Valószínűleg azért kellene hozzá egy népszavazás, viszont az ország többsége szerintem arra szavazna, hogy maradjunk a nyugati szövetségekben.

2014. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Ausztria, Finnország is jól meg NATO tagság nélkül.

Még sincsen orosz zászló Bécsben meg Helsinkiben:D


Amikor még állt a Szovjetunió, Ausztria és Finnország nagy gazdasági előnyökre tett szert a semlegességükkel.


Finnországban például a mozdonyok többsége még mindig szovjet.

2014. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hegyes-völgyes tereppel kéne rendelkeznünk a semlegességhez. Svájcot azért nem támadták meg a 2. világháborúban, mert belátták, hogy a hegyes-völgyes terep miatt nem tudnának könnyen haladni, és mire okkupálják, addigra mindenki kimenekítette volna vagyonát onnan. A megmaradó arannyal meg háborúban nem biztos, hogy tudtak volna mit kezdeni. A németeknek nem pénz kellett, hanem ásványkincsek, mert a szövetségesek nem nagyon akartak velük kereskedni. Hiába lett volna több tonnányi aranyuk valamelyik bank páncélterméből, aligha vehettek volna belőle olajat, főleg nem annyit, amennyi kellett volna a rengeteg német gépesített egységnek. Ezért inkább hagyták Svájcot a maga pénzével együtt és mentek keletre, a szovjet olajmezők és érclelőhelyek irányába. Az stratégiai szempontból jobb lett volna nekik.



Ausztria csak papíron, a szerződésekben semleges, de "gyakorlatban" nem. Hidegháborúban mind a VSZ, mind a NATO számolt Ausztria lerohanásával, igaz, a szovjetnek nem úgy gondolták, hogy a NATO jön Ausztrián át hozzájuk, hanem ők Ausztrián át Olaszországhoz.


Svédország is csak papíron volt és most is semleges. A második világháborúban a németeknek adták a vasércet és a katonákat, ami olyan megszállás-szerű dolog volt. Nem volt náluk német katona, mégis tolták nekik a nyersanyagokat, hogy ne legyenek ott katonák. Nem egy fenyegetést kapott a szövetségesektől, csak a diplomaták ügyessége miatt bocsájtottak meg nekik nehezen.


Írország meg elszigelt, így sokmindenből kimarad.

2014. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 BlackSword ***** válasza:
100%

Először is az kéne, hogy könnyebben védhető legyen az ország... Svájcnak ott vannak a hegyek, Írországnak meg a tenger... De mivel nekünk nem sok természetes akadály veszi körbe a hazánkat, így nehéz lenne védekezni is...


A nagyhatalmi garancia pedig az, hogy a nagyhatalmak kijelentik, h háború esetén sem éri az adott országot semmilyen atrocitás...


De önmagában véve butaság lenne kilépni a NATO-ból... Felérne egy öngyilkosságal...

2014. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha visszanyerné a területeit és lojális lakosságát.
2014. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 BlackSword ***** válasza:

"De ugyanúgy a NATO-ból és az EU-ból is ki lehet lépni, már mindkettőre volt példa (Franciaország, illetve Grönland).


Franciaország miből lépett ki??? Mert EU és NATO tagok is???

2014. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Franciaország volt, amikor kilépett a NATO-ból.De, aztán újra belépett.
2014. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A jól védhető terep előny, de a mai modern hadviselésben ennek már nincs nagy jelentősége, főleg egy kis ország esetén.

Annak, hogy egy ország a semlegességet választja politikai és nem hadászati okai vannak. Ez akkor jó, ha egy ország úgy érzi, hogy nincs veszélyben, nem akar elköteleződni, jó viszonyra törekszik mindenkivel (pl. Svájc).


A másik lehetőség, ha úgy látja, hogy nincs értelme a védekezésnek. Például Costa Rica a hadseregét is felszámolta, mivel úgy véli az USA rendet tart saját érdekszférájában. Amerikai jóváhagyás nélkül egyik szomszédja sem merné megtámadni Costa Ricát, ha meg az USA támogatja a háborút, akkor meg nekik már úgy is értelmetlen az ellenállás.

2014. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 cl28 ***** válasza:
48%

2. VH-ban semleges országok voltak pl.: a Benelux államok... útba estek, a németek lerohanták őket... semleges volt Ausztria, Csehszlovákia, Algéria, Balti államok stb. kellett a terület... megszállták őket. Svájc nemcsak sokat költ a hadseregére, de a terepviszonyok is kedveznek a védelemhez, illetve az esetleges agresszorok ott tartják pénzüket és onnan kérnek kölcsön... aki fizet azt nem támadják meg...


Védelem-politikára egy lehetőség: bazi nagy államadósság amit rendesen fizetsz... senki nem akar majd lerohanni, akinek fizetsz....

2014. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!