Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarország hogyan érhetne...

Magyarország hogyan érhetne el katonai semlegességet?

Figyelt kérdés
Lehetnék semlegesek mint Svájc, Ausztria, Írország és még pár állam? Mi kéne hozzá? Olvastam már olyat is hogy ahoz nagyhatalmi garancia kell. Ez mit jelent? Az Usa engedné hogy kiszálljunk a Nato-ból? Végülis egy 3.világháborúban csak vesztenivalónk lenne. Területeket nem szerezhetnénk (mivel minket szinte csak más Nato tagállamok vesznek körbe), jelentős pénzt sem kaphatnánk. Nincs nekünk semmi dolgunk Oroszországgal, Kínával és az arab országokkal. Van rá mód hogy semlegesek legyünk?

2014. szept. 15. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Népszavazással kiléphetünk a NATO - ból , kérdés , hogy mi lesz utána....

Gondolj csak arra , ami az ukránokkal történik ,( ők nem NATO- tagok ),hipp-hopp a semmiből létrejött egy fegyveres ellenzék , 3-5 ezer fegyveres sakkban tartja az egész országot és orosz harckocsizók furikáznak keresztül-kasul Ukrajnán.

A végén 2 részre fog szakadni Ukrajna.

2014. szept. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

A semlegesség, -ha tetszik, ha nem- soha nem az adott államon múlik.

Svájc semlegességét 1815-ben a Napóleont legyőző nagyhatalmak garantlták. Csakhogy mellette garantálták, Belgium, Hollandia, Luxemburg semlegességét is. Ez mindaddig tartott amíg valakinek útjában nem voltak.

Svájc földrajzilag olyan helyen van ami viszonylag nehezen támadható. Nincs ásványkincse, gazadag mezőgazdasági területe, ami kellene másoknak.

Viszont van egy b..szott erős hadserege, ami túl drágává tenné a vele folytatott háborút. Ennek ellenére a 2. világháborúban nagyon sok gesztust kellett tennie Hitlernek, hogy az ne rajtuk keresztül biztosítsa az Olaszországban harcoló csapatok utánpótlását.

Az olyan semlegesek mint Ausztria (a hidegháborúban) esélytelenek voltak. Mindenki úgy számolt velük mint "NATO szövetségessel". A Varsói Szerződés csapatai a Duna mentén haladtak volna Németország felé, valamint Olaszország északi részét is innen támadták volna. Kénytelenek lettek volna beengedni a NATO-t.

Mellesleg az országuk jól védhető, míg Magyarországnak természetes védettsége gyakorlatilag "0".

Emellett gazdaságilag képtelenek lennénk fenntartani egy olyan haderőt, ami megfelelő elrettentő erőt képviselne.

2014. szept. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

10-es a második világháborúban nem létezett Algéria és Csehszlovákia és Ausztria pedig nem volt mai értelemben semleges és nem is lerohanással kerültek Hitler kezébe.

1-es Ha Putyin elkezdené benyelni Ukrajna után a többi Európai országot (amihez még indokot sem tudna kitalálni) az 3. világháborút jelentene. Pont úgy ahogy a Szövetségesek is megunták hogy Hitler sorra rohanja le a kis Európai országokat.


A többieknek köszi a választ!

2014. szept. 17. 20:37
 14/15 A kérdező kommentje:
*nem létezett Algéria (afrika gyarmati uralom alatt állt), Csehszlovákia és Ausztria pedig nem volt mai értelemben semleges...
2014. szept. 17. 20:38
 15/15 cl28 ***** válasza:

10-es vok. A második világháborúban (konkrétan 1942) Algéria valóban a Vichy francia országhoz tartozott, ettől függetlenül amikor az amerikai(és angol) csapatok partra szálltak, egy velük nem hadban álló ország gyarmatára tették be a lábukat. Ausztria és Csehszlovákia ugyan a belső politikai erők nyomására került Németország kezébe , de ha szőrszál-hasogatnék Magyarországra is behívták a baráti német csapatokat 44-ben.

Mindez lényegtelen, amit mondani akartam az az hogy a semlegesség ki kiáltása pont annyit ér, amennyire az esetleges megszálló hatalmak azt garantálják. Lsd. Svájc ha igazán útban lett volna valamelyik félnek gond nélkül megtámadták volna... de a földrajzi viszonyai és a gazdasági kapcsolatai miatt békén hagyták. Érdekes példa egyébként Spanyolország esete mely egyértelműen Németországhoz húzott, mind2 fél számolt is az esetleges hadba lépésével, mégis kimaradt a 2. világháborúból.

2014. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!