Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elképzelhető, hogy ma már...

Elképzelhető, hogy ma már lehetetlen lenne világháborút kirobbantani például az emberölés tettének elutasítása miatt?

Figyelt kérdés
Sokan nem lennének hajlandóak beszállni a mészárlásba kivéve a zsoldosokat, de ők kevesen vannak egy vh megvívásához. Akikre szükség lenne túl nagy számban nem lennének hajlandóak bevonulni embert ölni. Az is eléggé elképzelhetetlen a számomra, hogy a mai nők csak úgy hagynák a fiaikat bevonulni meghalni. Az emberek mindenképpen öntudatosabbak mint régen, szerintem akkora számban utasítanák el az egészet, hogy nem tudnák a hatalmak erővel kikényszeríteni ezt már belőlünk.

2016. nov. 17. 10:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hitték a két világháború között is.

Túl voltak a Nagy Háborún, ami véget vet minden más háborúnak.

Aztán kiderült, hogy mégsem.

2016. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szíriában és Irakban elutasítják az emberölés tettét az amerikaiak és oroszok?
2016. nov. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De ők a zsoldosok, pénzért önként bevonulók.
2016. nov. 17. 11:16
 4/17 anonim válasza:
Itt azerintem nem azt kell nézni, hogy sokan elutasítanák az emberölést. Példának okáért, ha momdjuk a bevándorlók miatt kirobbanna egy háború, senki sem azt nézné, hogy embert kell ölni, hanem hogy meg kell védeni a hazát, a családot. Egy háborút kirobbantani pillanatok műve, onnantól kezdve pedig már nincs visszaút. Nem is rajtunk múlik, hogy akarunk e háborúzni vagy sem, hanem a politikai vezetőkön. Szerencsére ma már nem az van, mint Hitler és Sztálin korában, hogy az a cél, minél több terület felett legyen hatalmuk. Én ami miatt nem tartom valószínűnek a világháborút, az az, hogy tosztában vannak vele, hogy a Föld pusztulását eredményezné, olyan fegyverek állnak rendelkezésre.
2016. nov. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Te is ölnél, hogyha téged ölnének meg másképp. Elég öngerjesztő folyamat.
2016. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy nem vonulnának be kényszer alatt az emberek csatatérre sem. Nyilván nem kerülnének önvédelmi helyzetbe sem.
2016. nov. 17. 16:26
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szép, optimista(naiv?) elképzelés, de szerintem, semmi realitása.
2016. nov. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Gugu Gabor ***** válasza:

Ez majd akkor lesz elképzelhető ha a világ 99% így gondolkozik.

Ha ezt megnézem:

[link]

akkor jelenleg nem így van...

2016. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

6:


De nem érted, hogyha te nem mész a fronthoz, akkor majd a front jön hozzád?

2016. nov. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy a front is jöhet hozzám, de a feltételezésem alapján a másik oldalon sem áll össze a hadsereg, ők sem hajlandóak bevonulni a hatalom kedvéért embert ölni. Az emberiség összefog, a kormányok meg cseszhetik.
2016. nov. 18. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!