Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik szerint mi minden háborút...

Progizo kérdése:

Akik szerint mi minden háborút elveszítünk, azok egyoldalúan és szelektíven emlékeznek történelmünkre?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert van jónéhány dicsőséges hadtörténeti emléke is hazánknak, pl. az Államalapítástól Mátyás haláláig szinte csak megnyert háborúink vannak. Miért lenne törvényszerű tehát, hogy ezek után a magyarok sosem fognak már háborúkat nyerni?

2016. aug. 24. 20:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Nem, csak úgy, ahogy az a történelem könyvekben le van írva - függetlenül a valóságtól.
2016. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Kikkel akarsz háborúzni?
2016. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#2.: "Kikkel akarsz háborúzni?"


Akik útban lennének hazánk régi nagyságának, erejének, gazdagságának, jelentőségének újjáépítése felé, vagyis elsősorban a szomszéd államok ellen. De csak végszükség esetén, ha még a Bécsi Döntésekhez hasonlatos határkiigazításokba se mennének be, mint 1938-41 között.

2016. aug. 24. 20:33
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,inkább arról lehet szó,hogy a frissebb "emlékeket" tartják számon.Mondjuk 1526-tól napjainkig.És ezekben az évszázadokban sajnos,nem nagyon vívtunk győztes háborút.Volt viszont török és Habsburg uralom alatt az ország , két elbukott szabadságharc,két világháború(Trianon+45év szovjet megszállás),1956-os forradalom.Persze,hogy voltak győztes háborúink,csak baromi régen.
2016. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
21%

#1 vagyok.


Kérdező, az emberiség már rég túl van azon a ponton, ahol még politikai úton el lehet intézni dolgokat. Tudjukkik letaszítottak minket egy lejtőn, amin már nem tudunk megállni, és nem tudunk visszafordulni. Egyesek még rohannak is lefelé ezen a lejtőn, bele a szakadékba.


Én magam nemzeti szocialistaként sosem támogatnék semmilyen háborút, elégszer öltük már egymást itt Európában.


Teljes mértékben támogatom a népszavazás kiírását az elcsatolt területek visszatérésére a népek önrendelkezési jogának címén. Hitler ugyanezt tette, illetve tette volna. Sosem akart háborút, hiszen személyesen megélte az Első Világháborút. Ezt kiemeli a végrendeletében is, és rengeteg beszédében.


Ha egy területen a magyarság a csatlakozás ellen szavaz, onnantól kezdve a Magyarország nem köteles semmiféle felelősséget vállalni azon közösségért. Egyénenként az állampolgárság megszerzésével járó előnyök járnának, de mint XY közösséget Magyarországnak nem kellene elismernie.


Én sokkal inkább gondolkoznék egy pán-európai szövetségen, mintsem azon, hogy majd Magyarország szembe megy a világgal és a többi, és a többi. Az ilyen és ehhez hasonló megnyilvánulások azok, amik miatt nevetséges tartják a hazafiakat (és akikkel én sem azonosítom magam; én nemzeti szocialista vagyok, nem hazafi, nem skinhead csürhe, nem focidrukker, meg a többi).


Persze ez utóbbihoz már rég késő, és a sikeres mentális programozás, kontrollált ellenzék és hasonlók nem teszik lehetővé, arról nem is beszélve, hogy nem tudjuk hatásosan felébreszteni az embereket, de még ha tudnánk se lennénk már képesek egy olyan organizáció létrehozására, ami képes lenne megfordítani a jelenlegi folyamatokat.

2016. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

'Hitler ugyanezt tette, illetve tette volna. Sosem akart háborút, hiszen személyesen megélte az Első Világháborút.'


Már megint te vagy, aki Hitlert próbálja állandóan úgy beállítani, mintha a béke apostola lett volna?

2016. aug. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
26%
Egyetlen igaz szót sem hallottál Hitlerről egész életedben. Szerintem kár ilyen passzív-agresszív kijelentéseket szegezned valakinek, aki nálad jóval többet tud adott témában, lévén 20 éve kutatja.
2016. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

#3

Talán meglep, de lényegesen jelentősebb az önálló Magyarország sosem volt. Mindig legfeljebb regionális szinten volt erős. Oka van annak, hogy a világpolitikában legjelentősebb hatalmak mindig partmenti országok voltak és talán egy-egy erős uralkodóhoz kötődő rövid fellángolást leszámítva sosem a szárazföld szívében feküdtek.

2016. aug. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
38%
7-es, Hitler kirobbantott egy háborút, illetve nem elégedett meg azzal sem, amit Münchenben felkínáltak neki békésen. Na erre mondd, soha nem akart háborúzni.
2016. aug. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Te olvastad egyébként a válaszomat, amire reagálsz ezzel a "Hitler kirobbantott egy háborút" szöveggel?


Ennyire elvették már a maradék eszeteket, hogy azt sem értitek / látjátok, amiről éppen beszéltek?

2016. aug. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!