Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen magyar tankok voltak a...

Milyen magyar tankok voltak a II. világháborúban?

Figyelt kérdés
Vagy a világháborúk között? Olyanokra gondolok, mint a Toldi vagy a Nimród, de ezeken kívűl nem sokat ismerek.
2010. ápr. 9. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Papírtalpú bakancs, 5 honvédnak egy puska. Komoly felszerelés volt... Meglep, hogy egyáltalán volt tankunk.
2010. ápr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Engem is, és ezért keresem őket.

Amúgy állítólag a Toldi nem volt rossz, csak elavult. Plusz a Zrínyi meg a Tas. Meg azt hiszem volt valami Attila nevű kocsink is. Elvileg két helyen lehetett vezetni, hogy gyorsan el lehessen menni a csatatérről. Lehet, hogy valamivel keverem (sőt biztos)...

2010. ápr. 9. 23:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Úgy tudom volt Pz IVF2, illetve pár darab PZ VI is. Természetesen a magyar terminológiában az egyébként közepes Pz IVF2 harckocsi 'nehéz' volt.
2010. ápr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezek:

[link]

[link]

[link]

[link]


És még néhány németek típus, de csak kis számban.

2010. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Turán I-III, Zrínyi család, Tas(kísérleti, egész komoly cucc lett volna), Toldi család, Nimród család.
2010. ápr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

"Papírtalpú bakancs, 5 honvédnak egy puska. Komoly felszerelés volt... Meglep, hogy egyáltalán volt tankunk."


Gratulálok a műveltségedhez, látom, azért arc párosul hozzá. Mostanában nagy divat az önutálat. Jobb ha tudod, hogy a "kis" országok közül az egyetlenek voltunk, akik saját harckocsikat fejlesztettünk.


A teljesség igénye nélkül: Toldi, Nimród, Csaba, Zrínyi, Tátra, Turán, valamint a kiváló adottságokkal rendelkező Botond terepjáró páncélgépkocsi. Egyik-másik típusnak altípusai is voltak, majdnem mind kiválóan megállta a helyét a harctereken.

2010. ápr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

a cseheknek is elég jó tankjaik voltak, amiket aztán a németek elvittek tőlük, mint a Panzer 38(t), a cseh nevét nem tudom. Csehország sem egy erős ország volt akkoriban.

Román tankról tényleg nem hallottam még. :D

2010. ápr. 12. 12:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondani, hogy jó tankjaink voltak az erős túlzás, siralmasan leszerepeltek, viszont ha jól tudom a Zrínyi II-es rohamtarack elég jó volt az akkori viszonyokban, csak keveset gyártottak belőle.
2010. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
A magyar tankok úgy általában siralmasak voltak, szinte védtelenek az orosz tankokkal szemben. A Királyi Honvédségnél a legjobb tankok a Pz.-IV, a Pz.-VI. Tigris, meg a zsákmányolt T-34-esek voltak. A Zrínyi rohamlövegek ellenben elég jók voltak, ahogy a Tas harckocsi is jó lett volna (ha sikerült volna időben megépíteni).
2010. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Pz.IV F , Tigris (igen volt pár darab !), zsákmányolt T34 ,

saját fellesztés : Toldi , Turán , Zrinyi , Csaba (de ez is cs páncélautó) Tas (nem épült meg de ha megépül azért simán felvette volna a versenyt a Párduccal , sztem )


a csehszlovák tank az LT-38 és LT-35 volt , német néven Pz.38(t) és Pz.35(t) .. ha jól tudom a Skoda gyártotta .

2010. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!