Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy esetleges atomháború...

Egy esetleges atomháború milyen következményekkel járna? (a Földre nézve)

Figyelt kérdés

Oroszország simán ledobna egy atomot Szíriára, de ezt semelyik ország sem engedné meg neki, így inkább mellőzi az atomfegyverek használatát. Ha azonban világháború lenne, semmi sem akadályozná meg az oroszokat abban, hogy használják a nukleáris fegyvereket.


Ha kitörne egy atomháború, az milyen hatással lenne a Földre? Hasonló lenne a Stalker vagy a Fallout nevű játékokhoz?


Szerintem semmilyen élőlény nem maradna a bolygón. Valamiért a mutánsokat nem tudom elképzelni, mert semmi értelme. (az olyan mutánsokat, mind pl. óriás ragadozó vaddisznó vagy mittomén)



2016. márc. 28. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Szerencsére a földi élet elpuszításához közel sincs elég atombomba hadrendben, ezzel csak a sci-fi írók szeretnek riogatni, ahhoz több százezer bombát kellene koordináltal pl. a tengerek felett is felrobbantani, hogy kipusztítsa az élővilágot. Még az emberiséget sem lehetne kiirtani atomfegvyerekkel, nem, hogy a teljes bioszférát. A radioaktív háttérsugárzás jóval kisebb mint sokan hiszik Hiroshima és Nagaszaki me virágzó nagyváros, és érdemben sosem hagyták el a túlélők!

A csernobili zónában csak lakni nem szabad tartósan, az élővilág köszöni szépen jól van, de akár hónapokat tartózkoghatsz pl. Pripjatyban anélkül, hogy bármi káros hatása lenne.

2016. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Totális káosz alakulna ki.


Japánban csak meghibásodott pár atomerőmű és Japán majdnem belerokkant, el lehet képzelni ha atombombák robbannának akkor mi lenne.

2016. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Valamilyen szintű mutáció bekövetkezne, de azért a Stalkernél nem a katasztrófa kreálta azokat a mutánsokat, hanem titkos katonai kísérletek. A Falloutnál dettó voltak kísérletek, amiből lettek a mutánsok (bár ott nem az összes).


Mellesleg az, amit az első írt. Gyakorlatilag Fukushimában is virágzik az élővilág. Dús a növényzet, állatok kószálnak szerte-széjjel. Egyedül az óceán az, aminek nagyon betett.

2016. márc. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem barátom, az semmiféle játékhoz nem lenne hasonló. Az maga lenne a sivár halott valóság.

De miért korlátozod a dolgot az oroszokra? Az USA-nak sokkal több van. És ők is szívesen megszabadulnának tőle, gyáraik alig várják, hogy újakat készítsenek. (villámgyorsan, mert lesz rá pár órájuk. peches esetben pár pillanatuk - aztán pedig megjőve az nihil)

2016. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a rádióaktív sivatag lenne, szóval nem valami bizalomgerjesztő.
2016. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsővel értek egyet.
2016. márc. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Globális atomháború, ha nem is az élet teljes pusztulását de tömeges kihalási hullámot mindenesetre okozna. (egyáltalán nem biztos hogy az emberi faj hosszútávon életben maradna) Ami itt érdekes kérdés az a levegőbe kerülő por és az ebből következő éghajlat változás. Az itt gyakran szóba kerülő "nukleáris tél" kifejezés nem szó szerinti telet jelent, hanem éghajlat változást akár évi középhőmérséklet csökkenést néhány fokkal.

A sugárzással részben egyetértek, mondjuk azt azért hozzá tenném, igaz hogy az állat világ köszöni szépen jól van (ami egyértelműen annak köszönhető hogy az embereknek tiltott zóna) viszont az állatok egyedi élettartama kimutathatóan csökkent, és itt jön a képbe a sugárzás, nem leszel nagy zöldbőrű óriás ahogy a vaddisznónak se nőnek tüskék a hátára, az esetek 99%-ban egyszerűen belehalsz a rák valamilyen formájába.

2016. márc. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy globális atomháborúnál már a túlélők száma is elég kicsi lenne. A megmaradt emberiség meg nem élne sokáig a

lakhatatlanná vált területek miatt. Max 1-2 évig talán.De a teljes élővilágot nem lehetne így kipusztítani.

2016. márc. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2016. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem,hogy akiknek van atombombájuk, nemhogy más a szemléletük, de nem is ismerik azt a gondolkodásmódot, ahogy itt néhányan erről képzelegnek. De kívánom nekik, hogy a saját életük alakításában tévedjenek - csak gy kicsit kisebbet. A Föld boldogabb lenne.

Csernobil nem egy atombomba volt. Csak rendkívül kis százalék szóródott szét, ráadásul nem is a levegőben robbant. Javaslom ezen elszánt tudóspalántáknak, költözzenek mondjuk Pripjatyba. Aztán meglátjuk

2016. márc. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!