Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar hadseregben miért...

A magyar hadseregben miért van ilyen nevetségesen kevés számú tank?

Figyelt kérdés

Magyarországnak van 34db tankja, összehasonlítás képen más országok:

Románia: 875 db tank

Horvátország: 72 db tank

Szerbia: 225 db tank

Bulgária: 160 db tank

Ausztria: 56 db tank

Ukrajna: 2809 db tank

Csehország: 129 db tank

Lengyelország: 1009 db tank

Görögország: 601 db tank

forrás: [link]

Meg lehet nézni szinte minden hasonló nagyságú országnak - sőt még a nálunk kisebbeknek is - több száz tankja van, nekünk meg csak 32, miért van ez? Hol van a többi? Szerintem ez elég kiábrándító...



2016. febr. 21. 15:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Mert nincs legénység hozzá. Ennyi. Jóval több tankunk van ennél de a legtöbb lekonzerválva áll mert ilyen olyan baja van vagy pedig nincs hozzá sem legénység se műszaki kiszolgáló személyzet.
2016. febr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan hol élsz??? Nem az a lényeg, hogy hány tank van, hanem az, hogy milyen. Teljesen felesleges ezer számra felhalmozni elavult technológiákat. Nyílt háború esetén a légierő és a gyalogsági páncéltörő fegyverek jelentősen csökkentik a harckocsik harcértékét, asszimetrikus hadviselés esetén pedig szart sem érnek. Egyszerűen nincs rájuk szükség.
2016. febr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Jelenleg 29 db tankunk van, és kb. 48-50 db van lekonzerválva. Itt a "lekonzerválás" alatt azt kell érteni, hogy kib****ák őket a szabadba, a derékig érő gazba, és esőben-hóban-kánikulában hagyják szétrohadni őket.
2017. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Amit az # 5-ös freeblogos srác ír, nettó hülyeség ! Dolgoztam a hadseregben, láttam, amint felszámolnak laktanyákat és ment a teljes raktárkészlet selejtbe, mert semmire sem volt jó. Elmondom, hogy egy csomó laktanya van, amin azért őrizgetünk roncs járműveket, hogy be lehessen a honvédségi leltárba írni és ne kelljen a sok tizedest leszerelni a velük együtt. Sajnos ez az igazság.


Baromság, hogy a honvédelem lapról tájékozódik a wiki, meg nem tudnak magyarul olvasni onnan, mert nem volt elérhető. Ember : egy hadsereg létszámát, harckocsijai, repülői mennyiségét, nemzetközi egyezmények korlátozzák. A Nato oldalakon végig vezetve vannak, nekünk milyen harckocsijaink, fegyverzetünk van, ami rendszeresítve van. Nem a magyar honvédség oldalát olvassák, ilyen ökőrséget, na kb ilyen szintű a 5-ös válasza is.


Nekünk sajna csak 15 db +(43 db lekonzervált állapotban raktáron) lévő harckocsink van, ami nem is biztos hogy meindulna. Van még 500 páncélozott szállító jármű, de azt én nem nevezném harcképes tanknak, azért max a rohamgyalogosokat tudná megfiongatni. [link]


Miért van ennyi? Leselejteztük a rengeteg t-34 klónt és nem modernizáltunk. Nem volt rá szükség. Már nem is kellene.


A magyar hadseregről hitelesen itt olvashatsz [link]

2017. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Amit az # 5-ös freeblogos srác ír, nettó hülyeség ! Dolgoztam a hadseregben, láttam, amint felszámolnak laktanyákat és ment a teljes raktárkészlet selejtbe, mert semmire sem volt jó. Elmondom, hogy egy csomó laktanya van, amin azért őrizgetünk roncs járműveket, hogy be lehessen a honvédségi leltárba írni és ne kelljen a sok tizedest leszerelni a velük együtt. Sajnos ez az igazság. "


Nem nem hülyeség, de még a blog címét sem tudod kicopyzni. Mint utaltam is rá, azok konzervált tankok, jellemzően fos állományban, a hadképes tankokról egy szót sem írtam. A kérdező által írt 32 nekem valóság közeli számnak tűnik, fogalmam sincs, hogy ez gyakorlatilag mennyi lehet. Lehet, hogy neked van igazad és 15, ehhez nem szóltam hozzá.

Még egyszer, hogy világos legyen: a fenti számok, például a majd 900 román tank, az pont annyira valós, mint az 500 magyar konzervált, aminek a 98%-a valószínűleg totál szét van rohadva. De ugyan így nehezen hiszem el, hogy a fenti adatok közül bármelyik is megközelítené a valóban hadra fogható számot. (Ausztria kivételével.)

2017. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!