Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar hadseregben miért...

A magyar hadseregben miért van ilyen nevetségesen kevés számú tank?

Figyelt kérdés

Magyarországnak van 34db tankja, összehasonlítás képen más országok:

Románia: 875 db tank

Horvátország: 72 db tank

Szerbia: 225 db tank

Bulgária: 160 db tank

Ausztria: 56 db tank

Ukrajna: 2809 db tank

Csehország: 129 db tank

Lengyelország: 1009 db tank

Görögország: 601 db tank

forrás: [link]

Meg lehet nézni szinte minden hasonló nagyságú országnak - sőt még a nálunk kisebbeknek is - több száz tankja van, nekünk meg csak 32, miért van ez? Hol van a többi? Szerintem ez elég kiábrándító...



2016. febr. 21. 15:35
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értem miért olyan elképzelhetetlen hogy Ukrajnának 2800 tankja van. A szovjet időkből simán maradhatott ott annyi..
2016. febr. 21. 16:20
 12/25 anonim ***** válasza:
72%

"2, Ha beleszámolták volna a 900 román tankba a konzerváltakat is akkor a magyar statisztikákba miért nem tették bele? Akkor ezek szerint minden országnak írták a konzervált tankokat csak nekünk nem? Na itt nekem valami sántít. És köszönöm az ismeretlen forrású blogok helyett maradok ennél az oldalnál amit szakértők szerkesztenek."


Mert ha elolvastad volna a linkelt cikket, akkor tudnád, hogy a magyar honvédség weboldala pár éve (és gyanítom amikor ezt a gané statisztikát csinálták akkor is), nem volt elérhető angolul. És hidd el, a globalfire izénél, semmilyen szakértő nincs aki tud magyarul... meg amúgy szerintem szakértő se.

Másrészt meg lehet, hogy a románok kiírják darabra pontosan a konzervált tankjaikat, mi meg nem. Ne az interneten méregesd az országok farkát.

2016. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nem értem miért olyan elképzelhetetlen hogy Ukrajnának 2800 tankja van. A szovjet időkből simán maradhatott ott annyi.."


Ha lenne 2800 működő tankjuk, akkor nem okozna nekik gondot pár száz nyomorult felkelő, meg nem amerikai leselejtezett fegyverzettel kéne ellátniuk most is a hadrafogható katonáikat.

2016. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk sokkal erősebb hadseregük van mint nekünk?!"

Ja nagyon sokkal.


A környező országok nagyjából pont ugyanolyan szarul állnak hadsereg szempontjából mint mi. Nézd meg az Ukránokat, a saját országukban nem tudnak rendet tenni, a Románok hadseregének nagy része szintén elavult technika.


Egyedül talán a Lengyeleknek van kiemelkedő haderejük, tekintve hogy ők kifejezetten szar helyen vannak stratégiai szempontból Fehéroroszország és Oroszország mellett.


Ráadásul világpolitikailag annyira semmi ország vagyunk, hogy nem is érdeke egyik "nagyobb" országnak sem hogy mi erősebbek legyünk.

2016. febr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
66%-os, remélem hogy tévedek és igazad van. Azért félezer tank mégha konzervált állapotban van is megnyugtató. Egyébként furcsának találom a horvát statisztikát is, a volt Jugoszláviának akkora hadereje volt amitől még a nyugat is félt, ehhez képest ez a 72 kb tank elég kevéske, lehet náluk is vannak konzerváltak amiket nem tüntettek fel.
2016. febr. 21. 16:46
 16/25 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Bulgária, Románia, Szerbia nálunk ezerszer szegényebb országok mégis több száz tank van.."


Ausztria meg ezerszer gazdagabb, mégsincs még kétszerannyi se nekik.

2016. febr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
16# Csak Ausztria katonailag semleges országként van deklarálva és nem tagja semmilyen katonai csoportosulásnak.
2016. febr. 21. 17:12
 18/25 anonim ***** válasza:

"16# Csak Ausztria katonailag semleges országként van deklarálva és nem tagja semmilyen katonai csoportosulásnak."


És akkor Svájc?

2016. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Magyarország pedig a történelem legerősebb katonai szövettségének a tagja (NATO). Probáljon meg legonanni valamelyik környező kis ország -amely nem tagja ennek a szövettségnek- azzal a nevettséges néhányszáz elavilt orosz időkből megmaradt majd 50 éves t-72 ével, elég nagyot koppintanának a fejére. Nem néztem utána szó szerint, de a NATO valahanyadik cikkelye kimondja, hogy ha az egyik tagországot külső támadás érné az olyan, mintha az egész nátót érte volna. Így köteles valamennyi tagorszák fellépni ellene...
2016. febr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Nem néztem utána szó szerint, de a NATO valahanyadik cikkelye kimondja, hogy ha az egyik tagországot külső támadás érné az olyan, mintha az egész nátót érte volna. Így köteles valamennyi tagorszák fellépni ellene..."


meg vannak feltételei is amit még soha nem teljesítettünk (nézz utána)

rohanni fognak hogy megállítsák a ránk támadót

pl ha az oroszok támadnak a határoknál fogják őket várni a nato erők

csak az nem mindegy hogy a román vagy a szlovák határnál

2016. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!