Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy értékelitek a Kitörés...

Jeffrey Spender kérdése:

Hogy értékelitek a Kitörés napját, arra kell emlékezni vagy Budapest "felszabadítására"?

Figyelt kérdés
2016. febr. 12. 20:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell valamiféle hamis dilemmát frabrikálni ebből.
2016. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

*fabrikálni


(mielőtt ezért esnek nekem)

2016. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
#1: Miért lenne hamis dilemma ez, hogy értékeled ezt a jelentős történelmi eseményt ?
2016. febr. 12. 20:54
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az ott elesett magyar és német katonák megérdemlik a tiszteletet. Egyenesen gyomorforgatónak tartom ahogy a baloldal az emléküket gyalázza.
2016. febr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%
Érted, Kérdező, mi az, hogy hamis dilemma? Hogy pl. azt sugallod, vagy a Kitörés napjáról, vagy Budapest felszabadításáról kell megemlékezni. Mintha nem lenne olyan, hogy egyiket sem fogadom el.
2016. febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%

Nem is értem a kérdést, mert annyira egyértelmű. Ennyi erővel ezt is kérdezhetnéd:


Szigetvár ostromával (1566) kapcsolatban a török diadalnak örüljünk vagy a magyar áldozatokra emlékezzünk, akik a vár és Magyarország védelmében haltak hősi halált?

2016. febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
60%

Mitől jelentős történelmi esemény az, h egy körülzárt katonai egység megpróbált kitörni az ostromgyűrûből?

Komolyan kérdezem. Mindenféle ideológia nélkül, mi a jelentősége?

2016. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem az ott elesett magyar és német katonák megérdemlik a tiszteletet. "


- Feleslegesen haltak meg, semmi szükség nem volt erre az akcióra. A kitörést túlélők is így emlékeznek rá.

2016. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#5:


Tudom, hogy mi a hamis dilemma, azt sugallja, mintha csak két alternatíva létezne, miközben több is van, ekapcsán én csak ezt a kettőt tudom elképzelni, mást nem, te hogy értelmezed a Kitörés napját, mit jelent számodra az esemény ? Számomra egyszerűen a magyar-német katonák kitörési kísérlete, és az aközben is elesettek megérdemlik a megemlékezést, bár a védelmi harcokban elesettekre sem emlékeznek sajnos, csak a szélsőjobb. Jobb volt kitörés közben elesni gyorsan, mint hadifogság esni, és a Gulágon vagy az odavezető halálmenetben lassú kínhalált halni. Budapest védőinek csak kis része állt nyilas és Waffen-SS csapatokból. Budapest védelmének kezdetekor kb 70 ezerből 3 ezer volt nyilasok és Waffen-SS katonák száma, a maradéknak nagyjából fele-fele arányban német Wehrmacht katonákból és magyar honvédekből állt, ezzel "csak" annyi a probléma, hogy az eseményt kisajátítottai a szélsőjobb és teljesen, az elborult elképzeléseiknek megfelelően félreértelmezték.


Nem önmaguktól maradtak, hanem mert az volt a parancs felülről, és nem tehettek mást, mint teljesítették, el lehet gondolkozni, hogy volt-e értelme a parancsteljesítésnek, ha a parancs ellenére korábban visszavonultak volna, gyorsabban tudtak volna haladni a szovjetek, és Európából még többet kiragadozni, nem volt alaptalan ez a félelem, mert ugyan Görögországot az egyezkedés során az angol-amerikai érdekszférába tolták, mégis ha nem avatkoztak be volna a britek ott, akkor a kommunista gerillák üdvözölték volna a Bulgáriából Görögországba átérő szovjet csapatokat.



#7?


"Mitől jelentős történelmi esemény az, h egy körülzárt katonai egység megpróbált kitörni az ostromgyűrûből?

Komolyan kérdezem. Mindenféle ideológia nélkül, mi a jelentősége?"


Azért "jelentős" ez a történés, egyrészt, mert ekkor került megszállás alá fővárosunk, amit sajnos sokan még mindig felszabadításként értelmeznek, a másik, ekapcsán a megszálló és vérengző vörös katonákra hősi halottakként emlékeznek, a magyar-német csapatokat jobb esetben elfelejtik, rosszabb esetben hangoztatják, hogy "megérdemelték, ami történt velük".



#8: Olvasd, amit 5-ösnek írtam.

2016. febr. 12. 21:23
 10/29 anonim ***** válasza:
60%

"Feleslegesen haltak meg, semmi szükség nem volt erre az akcióra."


Ez hazugság.


Ha megadják magukat:

1. a szovjetek vagy ott helyben kivégzik őket, mint a kutyákat,

2. akit nem végeznek ki, az hadifogságba kerül, ahol vagy az ottani embertelen körülmények, betegség, éhség miatt hal meg, vagy a Szibériába, malenkij robotra tartó marhavagonban

3. ha ezt is túléli, akkor a Gulágon néhány nap/hónap/év kínkeserves szenvedés árán


"A kitörést túlélők is így emlékeznek rá."

Ez NEM igaz.



Mielőtt hülyeségeket zagyválsz, előbb gondolkodj a buksiddal.

2016. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!