Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek ér valamit, hogy...

Szerintetek ér valamit, hogy katonákkal védik a vasútállomásokat?

Figyelt kérdés
Ma a kelenföldi vasútállomáson 2 katona gépfegyverrel, és 2 készenléti rendőr őrjáratozott az állomáson, aluljáróban. A déli p.u-on is látni 1-2 közrendőrt. De szerintem ha valaki robbantani akar úgyis meg tudja tenni. Ha valaki lövöldözni akar úgyis kinyír egy csomó embert (akár a katonákat és rendőröket is). Valakiben lehet biztonságérzetet kelt (hamisan), valakit meg frusztrál (pl engem hogy míg várok az állomáson körülöttem cirkálnak gépfegyverrel. Tudom hogy a civilek érdekében és örülök hogy próbálnak megvédeni, de a fennt említett okok miatt ez nem garantált, sőt frusztráló. Ti mit gondoltok?
2015. nov. 21. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
3%

Nem sokat ér.

Szerintem ezek a biztonsági intézkedések, mint katonák járőröztetése meg hasonlók, csak utólagos reagálások.


Inkább a megelőzésre kellene összpontosítani, azaz a migráció megszüntetésére.

Ezek a bevándorlók túl nagy kockázatot jelentenek.

Ha kínai vagy japán bevándorlókról lenne szó, akkor más lenne a leányzó fekvése.


De, ezek a közel-keleti, afrikai bevándorlók olyan kockázatot jelentenek, ami nem éri meg.

2015. nov. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Én örülök, hogy jelen vannak. Talán olyan dolgokra is felfigyelnek, ami egy laikus figyelmét elkerüli és gyanús lehet. Nem dughatjuk homokba a fejünket, ami körülöttünk történik nagyobb éberséget tesz szükségessé.
2015. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

-Robbantás: ha van mondjuk egy őrizetlen csomag, az egy siető utasnak nem fog szemet szúrni.


-Lövöldözés: inkább legyen ott (meg szerte a városban, de felszerelésben mozgósítható állapotban), mint ne legyenek.


Ne frusztráld magad, nem ellened vannak...

2015. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Komplikato ***** válasza:
55%
Látszat intézkedés egyszerű emberek megnyugtatására. Ahogy elnéztem a múltkor egyik jó embert ahogy fel volt rá rakva vagy 10 perc mire tüzelés képes állapotba hozza, HA egyáltalán kapott rá kiképzést. Meg lehet nézni egy bármelyik ország rendvédelmise hogyan hord vagy tart ilyesmit.
2015. nov. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

semmit nem ér :D

forgalmas helyen bárhol lehet robbantani és lövöldözni is


pl meki, buszmegálló, stb

nem lehet mindenhova fegyverest állítani

a határnál kell lelőni őket nem az után hogy kievett minket abból a vagyonból ami nincs is és rájuk költjük


tehát ez ugyan olyan kirakatpolitika mint a rezsicsökkentés meg a bankok megszivatása amit ezentúl 10000 helyett 11000 et fizethetsz hisz nem gondolhatod komolyan hogy egy emberek vérének szívására szakosodott intézmény megijed stadionépítő orsóstól?

2015. nov. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dísznek jók, valódi hasznuk nem sok. Maximum annyit tudok elképzelni, hogy a zsebtolvajokat stb. kicsit visszatartják, mármint a jelenlétükkel, de egy elszánt terrorista nem hiszem hogy berezelne tőlük, nem mellesleg kismillió hely van ahol támadhatnak.
2015. nov. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!