Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van itt olyan aki szolgált az...

Van itt olyan aki szolgált az izraeli hadseregbe vagy találkozott izraeli katonákkal?

Figyelt kérdés
Milyen volt? Milyenek az izraeli katonák? Kiképzésük? Előre is köszönöm a választ.:)

2012. nov. 1. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Na itt pont nem fogsz ilyen embert találni...:)
2012. nov. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve a kecskeméti repülőnapokon láttam az izraeli hadsereg pár pilótáját. A C-130 Hercules gépükbe be is lehetett menni. Mikor volt a légi bemutató pár méterre tőlem nézték ők is. Milyenek? Szerintem tök átlagosak. Beszélni nem beszéltem velük. Mondjuk nem is akartam volna meg nem is értettük volna egymást.
2012. nov. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

En turista csoportokat vezetek, Izraelben magyarokat, itthon izraelieket. Igy aztan rengeteg izraeli jelenlegi ill. leszerelt katonaval beszelgettem mar.

Gondolom, nem fog meglepni az a kijelentes, hogy olyan emberek, mint te meg en.

Bar nehany szemelveny:

Izraeli csoportban beszelgetett ket ember, az egyik egy idosebb no, a masik egy fiatal ferfi. Erteni lehetett a beszelgetesbol, hogy a nonek van egy sajat szamitogep iskolaja, es oda akart meg felvenni tanarokat. A jelentkezok kozott volt egy fiatal lany, akki epp a meghallgatas elott szerelt le, es a katonasagnal is valami szamitogep-hasznalatot tanitott, de bar megfelelt volna, vegul mas (sokkal nagyobb) iskolat valasztott. A fiatal srac magyarazta a nonek:

- Tudod, amikor az ember leszerel, akkor kell egy ido, amig megerti a civil eletet. Az a lany most meg ugy erzi, hogy egy hatalmas eronek, a vilag legjobb hadseregenek a resze, es nem erezne magat jol egy kicsi szervezetben, akkor sem, ha itt magasabb a fizetes.


Masik eset:

Ket fiutestver beszelget, az egyik leszerelt katona. Kerdi az occse:

- Holnap vonulok, mit vigyek magammal a seregbe? - A batyja gondolkodik kicsit, aztan igy valaszol:

- Rengeteg fuzetet es tollat. Napi 12 orat tanulni fogsz, a masik 12-ben pedig gyakorlatban hajtod vegre, amit elmeletben tanultal. Ha szerencsed lesz, akkor harmadnaponta alhatsz is par orat.

Beleszolt egy masik srac:

- Nagyon nehez am figyelni az elmeleten, mert almos vagy. Ha elalszol, esetleg megvonjak a kilepodet. Ha mar nagyon tartasz attol, hogy elalszol, akkor allj fel, es a pad mellett allva figyelj a tanarra. Ugy nehezebb elaludni, es a tanarok sem szolnak ellene semmit.

2012. nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat különösen az utolsót:) Igazából azért kérdeztem mert nem sokára megyek ki izraelbe. Ott fogok élni és lehet be kell vonulnom katonának. :)
2012. nov. 2. 16:53
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Én is éltem kint. Nagyjából helytálló, hogy iszonyat kemény elméleti és gyakorlati képzés van. Nagyon rövid idő alatt készítenek fel háborús körülményekre, hiszen elméletileg háború van. A gyakorlati, fizikai felkészítés bírható, az nem megterhelő. Az elméleti kemény, mert nagyon szigorúan veszik a hibákat. Igazat megvallva olyannyira el voltunk szeparálva, hogy csak utólag tűnt fel mennyire sok.

A tényleges szolgálat során nehezebb az élet, mert kerülhetsz éles helyzetbe is. Nekem ilyen nem volt, nem tudom mit tettem volna.

2012. nov. 5. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!