Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kína miért fegyverkezik ilyen...

Kína miért fegyverkezik ilyen erősen?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 3-4-5 évben folyamatosan nőtt a fegyverkezésre szánt pénz. Készülnek valamire?
2010. márc. 13. 12:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

13:29 nek

Mondasz valamit, majd meglátjuk mi lesz :) A lényeg hogy az USA meg az EU meg Kína egymásra vannak utalva az egyiknek kell az "ócó" cucc a másiknak meg az ellenértéke

2010. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%

A Föld csak egy pici kis pont a világűrben, és aha kiírtjuk egymást nem fog senki megemlékezni rólunk, az biztos.

Kína pedig azért fegyverkezik, hogy ha elérkezik az az idő amikor be kell vetni haderejüket, győztesen jöjjenek ki a harcból.

2010. márc. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ma 14:00


"Amerikának az állami részvényei kb. 70%-os (ha jól emlékszem, de lehet, hogy több) arányban kínai kézben vannak."


Ha állami részvények, akkor amerikai állami tulajdonban vannak :)))


Államkötvényeket akartál te írni :)))


Azt meg már leírtam, hogy miért nem Kína van domináns pozícióban az USA és Kína közül.


"Szóval Kína rohadtul erősebb az USA-nál."


Sajnos "rohadtul" gyengébb. Az USA a Föld bármelyik pontján be tudja vetni a hadseregét. Kína Tajvant se tudná elfoglalni.


"Ha úgy akarnák, akkor az USA részvényei simán bedőlnének, de mivel ez őket is megrengetné, ezért nem teszik."


Erről beszélek, de úgy látszik, csak félig érted. Kína semmit sem fog "bedönteni", mert Kínának nincs semmije egy halom zöldhasú bankjegyen kívül. Vagyis Kína minden "ereje", "hatalma", "gazdagsága" stb. teljes egészében attól függ, hogy az amerikaiak továbbra is törvényes fizetőeszköznek ismerik el az amerikai dollárt, és nem értékelik le, valamint fizetnek a lejáró T-note-ok után. Kína az USA-tól függ, csak a kínai propagandának bedőlő butuska átlagpolgár ezt fordítva látja.

2010. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ma 14:31


Ez pontosan így van. Mi "ócó" kínai termékeket fogyasztunk, nálunk minden sokkal drágább lenne, azaz reálértéken sokkal szegényebbek lennénk, ha a kínaiak nem güriznének egészségtelen gyárakban 12 órás műszakokban exportra.


Mi a magasabb életszínvonalat nyerjük az üzleten.


A kínaiak meg azt, hogy gürizhetnek jó sokat, és cserébe időnként épül egy felhőkarcoló Sanghajban, meg lemásolt 50 éves orosz technikával az űrbe megy egy kínai űrhajós, meg nagyon nagy a GDP-növekedésük, és ők büszkén csápolnak a Pártjuknak és Kormányuknak, hogy milyen nagyszerű. Mármint egy részük csápol, mert a sajtóban nincs benne, hogy hétről hétre vannak tucatnyi halálos áldozattal járó zavargások Kínában helyi kiskirályok visszaélései ellen.


Ez a lényeg. Az európai megkapja a magasabb életszínvonalat, köszöni, elvan vele. A kínait meg ki lehet fizetni üveggolyókkal (pl. saját űrhajó az országának, meg magas dzsídípínövekedés, bármit is jelentsen az).


A kínaiak nagy problémája az "arc", magyarul is mondjuk, hogy "nagy arca van" valakinek. Tehát a büszkeség, a méltóság. Az orránál fogva lehet vezetni a kínait, ha sikerül elintézni, hogy ami jó neki, azt a büszkesége sérülésének érezze, viszont ami jó nekünk, arra azt higgye, hogy használ a méltóságának :) A kínait ki lehet fizetni azzal, hogy Kínának űrhajói vannak, meg felhőkarcolói, és örüljön ennek, ne kérjen több rizst. De előbb-utóbb szerintem a kínaiak rájönnek - már most is rájöttek - hogy mennyire kihasználják őket a kormányaik.

2010. márc. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Az a baj srácok h. sztem a haditechnikát nem nagyon vágjátok. Kína saját gyártmányú fegyverei jó 10 évvel el vannak maradva ha nem több... de ezt ellensúlyozzák a létszámbeli fölényükkel: akkora sereget állíthatna sorba h. a minőségileg nagyságrendekkel jobb ellenfeleket képes lenne elsöpörni... mennyien vannak? 1.6 milliárdnyian? abból kijön min 200 M katona.. majdnem annyi mint az USA teljes lakossága...
2010. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"de ezt ellensúlyozzák a létszámbeli fölényükkel: akkora sereget állíthatna sorba h. a minőségileg nagyságrendekkel jobb ellenfeleket képes lenne elsöpörni... mennyien vannak? 1.6 milliárdnyian? abból kijön min 200 M katona.. majdnem annyi mint az USA teljes lakossága..."


És?


Ha háború tör ki az USA-val, akkor mi lesz? Az a 200 millió kínai katona átúszik Amerikába? Mellben vagy gyorsban?


Tök mindegy, hányan vannak a kínaiak, mert a modern háború nem arról szól, hogy tömegek esnek egymásnak a fronton. Az egy 60 évvel ezelőtti történet.


Eleve ott kezdődik a téma, hogy a felvetés, hogy pl. az USA és Kína háborúba keveredhetne, képtelenség. Egyiküknek sem érdeke. Kína exportálni akar nyugatra, a nyugatnak kell az ócó kínai munkával megtermelt ócó kínai termék.


A reális feltevés a következő: Kínában összeomlik a gazdaság, vagy politikai lázadás tör ki, stb., ezért a rendszer figyelemelterelési céllal megtámadja Tajvant. Ebben az esetben érdekes kérdés, hogy a nyugat mit csinál, mert ha embargót hirdet Kína ellen, akkor Kína rögtön összecsuklik gazdaságilag, a kormányát megdöntik a tömegek, és ez azért problémás, mert a világnak nincs szüksége arra, hogy Kínában megint hadurak vetélkedjenek a császári címért, mint már annyiszor a történelmük folyamán. Felmerülhet az, hogy az USA védi Tajvant. Politikai és gazdasági kérdés, hogy mindez megéri-e az USA-nak.


Nehéz elképzelni, de 20-30 év múlva egy tajvani háború még viszonylag elképzelhető, ha valami nagyon súlyos okból a pekingi vezetés kénytelen lesz erre az elkeseredett tettre. És egy ilyen vállalkozás teljesen kétesélyes lenne és Kína számára katasztrófával is végződhetne, miközben az USA számára a legrosszabb kimenetel némi presztízsveszteség.

2010. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az USA nem Kína felé van eladósodva, hanem a saját bankjuk a FED felé, amit néhány zsidó bankár irányít mint a Rothschildok vagy a Rockefellerek. Globális szempontból nézve itt már csak a gazdasági érdekek érvényesülnek, és a háború gazdaságilag jó, ugyanis lehet eladni ezerrel az üzemanyagot és a lőszert. Itt már nem országok, hanem cég és bank birodalmak vannak. Épp ezért fordulhatnak elő fegyveres konfliktusok a közeljövőben, amiből Kína is kiveheti a részét, itt az ott lévő elit is profitálhat.
2013. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!