Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kína miért fegyverkezik ilyen...

Kína miért fegyverkezik ilyen erősen?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 3-4-5 évben folyamatosan nőtt a fegyverkezésre szánt pénz. Készülnek valamire?
2010. márc. 13. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Lehetséges, hogy igen, sőt valószínűleg tartom, hogy már látják egy esetleges újabb világégés minél valószínűbb bekövetkeztét.
2010. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
A gazdasági erejük miatt megengedhetik maguknak hogy megtegyék, és ahoz hogy ezt az előnyt megőrizzék tulajdonképpen szükséges is. Mindig is nekik volt a legnagyobb létszámú szárazföldi erejük és most ez technikailag is utóléri a az oroszokat meg a NAT-ot. Ha oda kerül a sor akkor mennyiségre meg minőségre is jók lesznek, érdemes lesz Svájc példáját követni, vagyis kimaradni a buliból.
2010. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Azért mert tudják hogy gazdaságilag útjában állnak a hamarosan újraéledő USA-nak. Pontosabban több ország is van ami gazdaságilag az USA-ra hasonlít pl M.o. is ilyen.
2010. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Folyamatosan nő az a pénzösszeg, de még mindig kevés. Ráadásul mivel lemaradásban is vannak, ezért egyelőre rendkívül gyengék pl. a NATO-hoz vagy akár Oroszországhoz képest.


Éppen ezért nem "készülnek" semmire, nem őrültek, tisztában vannak az erőviszonyokkal. Kína egyébként a történelme során sohasem volt egy hódító ország (leszámítva bizonyos közvetlen határmenti területeket), nem is lehet az, nem jók hozzá az adottságai.


Kína számára az első számú biztonsági probléma azon kívül, hogy valahogy meg kell oldaniuk, hogy az ország ne essen szét (hagyományos törésvonalak: tengerpart / belső területek, észak / dél), az, hogy az ország teljesen rá van utalva a tengeri kereskedelemre, az óceánon azonban az USA, Japán és szövetségeseik óriási fölényben vannak. Ha Kína rosszalkodna, ezek az országok azonnan el tudnák vágni a tenger felől Kínát és Kína rögtön összecsuklana gazdaságilag. Ezért Kína csak akkor lehet tényszerűen független, ha biztosítja a hajózása biztonságát. Ennek megfelelően a hadiflottáját, légvédelmét és légierejét kell elsősorban fejlesztenie és ezt is csinálja. Azonban még akkor sem lesz egy súlycsoportban az USA-val és szövetségeseivel, ha még feszítetettebb tempóbal további 20-30 évig fejleszti a flottáját. 2050 előtt nemigen beszélhetünk arról, hogy Kína labdába rúghat a Csendes-Óceánon.


Kína tehát nem akar hódítani, inkább aggódik. Attól tart, hogy ha gazdaságilag megerősödik, azt nem fogják tétlenül nézni a vetélytársai és akadályozzák az eljutását a nyersanyaglelőhelyekhez és a piacokhoz.

2010. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Még jó hogy azok nem fegyverkeznek, akik itt élnek közöttünk!
2010. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszönöm szépen a válaszokat.
2010. márc. 13. 12:58
 7/17 anonim ***** válasza:

12:41 esnek:


Jó a gondolatmeneted, sok igazságot írsz, de Kína gazdaságilag ez az egész válság dolog annyira vágta haza hogy nem 16%ot fejlődött hanem csak 8at (mi ha 8at fejlődnénk fenekünket földhözveregetnénk örömünkben) persze van honnan fejlődni (de nekünk is volna), nem fog megerősödni mert már az. Amerika pedig épp úgy el van adósodva mint mi csak ott mások a nagyságrendek.

2010. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:08


Kína két okból "fejlődik". Egyrészt mert alacsony a bérköltsége, és sok más költség is alacsony, mert Kínában nincs szakszervezet, nincsenek emberi jogok, nincs környezetvédelem, nincsenek szociális kiadások stb., sok minden nincs: a kínai dolgozó nyugati mércével nézve rabszolga. Ezért nagyon olcsón lehet ott termelni. A növekedést tehát exportpiacoknak kell felszívniuk, ami miatt Kína a külföldtől függ.


A másik ok, hogy a külföld hajlandó felszívni a kínai exportot.


Az, hogy Kína gazdasága ennyire növekszik, egyvalaminek a biztos jele: hogy a Nyugat egyelőre engedi őket fejlődni, mert ez megéri nekünk.


Egy idő után a kínai dolgozó is követelni fogja, hogy emberként élhessen, azaz előbb-utóbb bicikli helyett mopedre ül. Ehhez már olajat kell importálni, szemben a biciklivel. Ez azonnan hazavágja a most még impozáns kínai fizetési mérleget. És ez még csak a kezdet. Mert ha Kína tényleg "fejlődik", akkor az embereknek nemcsak moped kell majd, hanem autó is, és nemcsak autó, hanem egészségi ellátás, tiszta víz, tiszta levegő és nyugdíj is.


Mihelyt Kínának belső fogyasztása is lesz (azaz megszűnik rabszolgatartó államnak lenni), rögtön nem lesz ennyire "versenyképes", mint most, sőt, kifejezetten versenyképtelen lesz, mert Kína az alacsony bérköltségeken kívül egyáltalán nem vállalkozásbarát. Kína súlyosan korrupt ország, az üzleti etikát hírből sem ismeri, mint ahogy a jogállamiságot sem. Ezek olyan hiányosságok, amik miatt Kína nem lenne a befektetők célpontja, ha nem lenne olyan olcsó. Az olcsóság elvont fogalma mögött viszont emberek konkrét százmilliói vannak, akik embertelen körülmények között gürcölnek az országuk "sikereiért".


És nagyon fontos, hogy Kínát egészében lássuk, mert a 6-7 millió mobiltelefonozó sanghaji köcsög, az nem egész Kína.


Ezek a 6-8 százalékos növekedések nagyon szép számok, lehet őket nézegetni, lehet róluk beszélni, csak nem érnek semmit. Szinte minden szegény ország ekkorákat növöget, amikor nincs benne polgárháború vagy egyéb hasonló esemény. A kérdés nem az, hogy Kínának sikerül-e eljutni közép-afrikai szintről ukrán szintre (kb. ezt az utat tette meg 1970 és 2010 között). Ugyanis a közepes fejlettségi szint elérése után a nehézségek megsokszorozódnak. Erről hosszasan értekezhetnék, de nincs értelme, mert van erről 100 ezer cikk az interneten is, de egy olyan demográfiai, ökológiai és politikai problémákkal teli ország, mint Kína, ráadásul ekkora lakossággal, nem az az ország, ami valószínű, hogy sikerrel veszi ezt az akadályt. Még néhány évig biztosan növekszik ész nélkül a GDP-jük, biztosan építenek még 20-30 ízléstelen felhőkarcolót stb., de vagy a lakosság is érezni fogja a növekedés eredményeit, és akkor a növekedésnek lőttek, vagy nem fogja érezni, de akkor meg nem értem, mitől fejlődés ez az egész.


A nyugati eladósodottság Kína felé pedig szintén egy nagy mítosz, amit mindenki szajkóz, de senki sem ért.


Ez annyit jelent, hogy a kínaiak azért dolgozták ki a belüket évtizedekig, hogy most "Printed in the USA" papírcetlik halmán élhessenek (közben az amerikaiak vígan fogyasztják a megtermelt javakat). Nem látom be, hogy ez miért Kína erejét bizonyítja. Ugyanis ezek a "Printed in the USA" papírcetlik pontosan addig jók és annyit érnek, ameddig és amennyire az USA azt megengedi. Kína totálisan függ az USA-tól, mert az USA el van adósodva Kína felé, ugyanakkor viszont az USA-é a technikai és katonai potenciál. Szerintem kínai szemmel nézve ez az egész egy tragédia.

2010. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Kína halad a korral, és az egy Kalasnikov + néhány gránát/fős "munkásparaszt vöröskatona" berendezkedésről átállnak a modern 21. századi hadviselésre. Ehhez rengeteg új fegyvert és felszerelést kell rendszerbe állítani.
2010. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%

Amerikának az állami részvényei kb. 70%-os (ha jól emlékszem, de lehet, hogy több) arányban kínai kézben vannak. Szóval Kína rohadtul erősebb az USA-nál.


Ha úgy akarnák, akkor az USA részvényei simán bedőlnének, de mivel ez őket is megrengetné, ezért nem teszik.

2010. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!