Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igazolva látja-e valaki a...

Vfrtom kérdése:

Igazolva látja-e valaki a professzionális hadsereg létjogosultságát a sorkatonai szolgálattal, illetve a behívásos rendszerrel szemben hadi-háborús körülmények között?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra ami most a fejlett nyugati hadseregeknél van. Sok év alatt , drágán kiképzett relatíve kis létszámú sereg , fejlett technikával. Szemben velük az önkéntes alapon, esetleg behíváson alapuló tömegre épülö seregek. Illetve miért írják le a kínai hadsereget az USA-NATO-val szemben?

2015. júl. 26. 10:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
2015. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

A professzionális sereg jobb. Erre már a rámaiak is rájöttek, amikor i.e. 107-ben ilyenné alakították át az addigi hadseregüket.


Kínának meg - kezdjük azzal - azért nincs esélye a NATO-val szemben, mert elég erőtlen a haditengerészete a NATO-éval szemben.

Folytassuk azzal, hogy ma már annyira összefonódott az USA-EU-Kína gazdasága, hogy simán gazdasági világválságot okozna egy ilyen háború.

Harmadszorra pedig, ma már atombombák vannak, tehát teljesen felesleges ilyeneken gondolkodni, hogy kinek a hadserege erősebb.

2015. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
*rómaiak
2015. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen , erre gondoltam én is. A római légiók nem gyözték a folyamatos nyomást a kevésbé "fejlett" civilizációkkal szemben. Söt még a rabszolgáikat Sem tudták mindig kordában tartani. Az elsö vh.-ban a tömeges rohamok felörölték a kiépített, profi védelmeket. A 2. vh.-ban az szovjet emberigözhenger felörölte a "fejlett" , technikailag , kiképzésileg jobban álló németeket. Míg a nyugati fronton a gyártásból eredendöen több hk.-val rendelkezö amcsi-brit erök morzsolták fel eröiket, amiket csak hitvány harcértékü, gyengye felszerelésü katonákkal tudtak helyettesíteni. Jelenleg meg hatalmas "profi" speciálisan kiképzett eröket köt le a céltalan háborúskodás , illetve a területek megtartása. Nem azt mondom, hogy nincs ilyen egységekre szükség (speciális operációk), de ekkora számban és tulajdonképp darálóba küldeni öket nem örültség és drága(az emberi élet megfizethetetlen, de aki értelmes , érti mire gondolok)?
2015. júl. 26. 10:52
 5/25 anonim ***** válasza:
37%

Ez a kettő nem túl jó példa.


"Az elsö vh.-ban a tömeges rohamok felörölték a kiépített, profi védelmeket."


Inkább a profi védelmek őrölték fel a tömeges rohamokat. Nem véletlen hogy alig mozdultak a frontok 4 év alatt...


"A 2. vh.-ban az szovjet emberigözhenger felörölte a "fejlett" , technikailag , kiképzésileg jobban álló németeket."


Igen mert a németek egyszerre 3 fronton harcoltak még az oroszok csak egyen. Az oroszok több ezer repülőt és más szállítójárművet kaptak az amerikaiaktól, meg rengeteg muníciót tankot, a németeknem nem voltak ilyen jótevőik. 1v1-ben esélyük sem lett volna a szovjeteknek..

2015. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ettöl független igaz amit írtam. Az 1. vh.-ban is elöbb-utóbb áttörtek, de ki is fulladt a roham. A 2. vh.-ban pedig a nyomasztó túlerö söpörte el a professzionális haderöt. 1v1ben sem jutottak meszire a németek , miután a szovjetek beindították a gyárakat, meg besoroztak néhány újoncot.
2015. júl. 26. 11:09
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
Főleg a modern hadseregekben nincs értelme utcáról összefogott embereket alkalmazni. A modern fegyverrendszerek nem olyanok, mint egy T34 vagy egy AK47, nagyon sok gyakorlás és tapasztalat kell egyáltalán a működtetésükhöz és a hatékony működtetésről akkor még szó sem volt.
2015. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Tegyük fel, hogy kitörne egy ilyen háború két nagyjából hasonló képességű, de professzionális, illetve sorozott hadsereget fenntartó állam között.

A professzionális hadsereggel rendelkező állam első lépése a telekommunikációs és közlekedési infrastruktúra támadása lenne a cyber térben és a levegőből, illetve különleges műveleti erők alkalmazásával. Ergo már az első napon elmenne az internet, a telefon, nem működne a vasút, járhatatlanná tennék a főútvonalakat. A behívókat ki se lehetne küldeni, és a behívott sorkötelesek se tudnának megérkezni rendeltetési helyükre. A professzionális hadsereg helyi erőfölényt alakítana ki, elfoglalná a központokat (ez mai technikával néhány nap alatt meg lenne, nem lehetne közben helyreállítani az infrastruktúrát). Sorozott hadseregnek legfeljebb az IDF-hez hasonló készenléttel (ami nem két forintba kerül), és állandó professzionális elemekkel lenne esélye egy ilyen összecsapásban.

2015. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
14%

"A 2. vh.-ban pedig a nyomasztó túlerö söpörte el a professzionális haderöt. 1v1ben sem jutottak meszire a németek , miután a szovjetek beindították a gyárakat, meg besoroztak néhány újoncot."


A második világháborúban nem volt olyan mértékű professzionális haderő mint ma, a hadseregek gerincét a besorozott civilek adták a németeknél ugyanúgy mint a szovjeteknél. A szovjet fegyverek meg nem voltak rosszabbak mint a németekéi. Repülőgépek tekintetében ugyan jobb volt a Messerschmitt, de a szovjet T34-es simán vert egy Tigris tankot. Sokkal mozgékonyabb volt, döntött páncélzata volt, meg sokkal olcsóbb is volt mint a német tank. Gépfegyverek tekintetében is jobb volt a szovjet dobtáras (ha jó emlékszem PPSH nak hívták vagy valami ilyesminek) mint a német MP 40, jobban bírta a sáros, hideg körülményeket, kevésbé ragadt be.

A németek csak 44-ben kezdtek tényleg minőségi fegyvereket előállítani: Királytigris tank, sugárhajtású Messerschmitt, MP44. Ezek minden más szövetséges fegyvert magasan leköröztek, de akkorra már késő volt mert óriási számbéli hátrányban voltak a németek.

2015. júl. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

"T34-es simán vert egy Tigris tankot"


Nem vert. Egyedül a megbízhatósága emelte fölé. A gyakorlat azt mutatta, ha a Tigris épp méltóztatott működni, körülbelül 5-6:1 túlerőben kellett lenniük a T34-eseknek a győzelemhez. Persze voltak is, az oroszok annyian voltak, mint az oroszok.

2015. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!