Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A liberálisainknak és baloldal...

A liberálisainknak és baloldaliaknak miért van erős USA-EU-komplexusuk?

Figyelt kérdés

Amikor szóba kerülnek a nagyhatalmak konfliktusai, akkor mindig az USA és az EU mellé állnak, azok mellett "érvelnek" és tüntetgetnek előszeretettel.


Az EU-pártiságuk csak félig érthető, mert az EU vezető politikusai ugyan pártolják a nemsemleges oktatást és LMBTQWERTY-es dolgokat, de azok ezek mellett tonnaszámra engedik be ide a legszélsőségesebb, alkalmazkodni képtelen bevándorlókat, akikkel meg elvileg ideológiai ellentétben vannak.


USA-pártiságuk is csak részben érthető. Az természetes, hogy a hasonló elveket valló Obama vagy bármilyen demokrata párti kormányzatot éltetik, de hogy a szélsőséges neokon Bush vagy republikánus kormányzatot miért mosdatják, az rejtély.


Egy harmadik országot is említhetnék, de arról csak azért fogok ködösen beszélni, mert akkor túl provokatív lenne a kérdésem :D Abban a harmadik országban abszolút nincs liberalizmus, az keményvonalas konzervatív, vallásos és nacionalista, már-már soviniszta és rasszista módon.


2015. febr. 18. 21:20
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

#30:


Normális válaszolás helyett csak a személyeskedés megy ? Annyira bírom, hogy állandóan pörgetitek a "középkori" lemezt, és amikor konkrétumot kér valaki tőletek, akkor hallgatásba menekültök. Mire jó az ilyesfajta akciózás ?


Amúgy a republikánusok hatalmi harcokból csinálják az ilyesmit, párton belül is próbálnak egymásnak ellent mondani. A republikánusok egyik kubai származású képviselője, Mario Díaz-Balart méltatta Orbánékat Romney-val ellentétben. Ilyenkor mi van ? Kinek adtok a véleményére ?


A másik dolog meg amit nem értek:


Izrael lenne a harmadik ország, amelyet pironkodtam megnevezni, sok olyan hírt lehet olvasni róla a neten, hogy ott pl. az arab kivették a hivatalos nyelvek közül vagy Avigdor Lieberman szeretné megtisztítani Izraelt az araboktól. Vagy más komolyabb politikusok vallási vezetőkkel és egyszerű lakosokkal együtt "xenofóbkodtak". Amikor Izrael aggresszív politikára és gyűlölködésre épül, akkor hogy tudnak velük azonosulni a balos szavazók ?


[link]


[link]



Nekem az a "meg kell védeni Izrael állam zsidó jellegét" mondat azért eléggé kirekesztőnek tűnik, mármint balos szemlélettel, mert jobboldaliként természetesnek tartom az ilyen dolgokat. Szánalmas, hogy palesztin arabozni tudnak, de zsidók ellen tüntetni már nem.

2015. febr. 20. 00:19
 32/34 A kérdező kommentje:
francba, McCain-t akartam Romney helyett, de sztem átjön a lényeg.
2015. febr. 20. 01:19
 33/34 anonim ***** válasza:
Ugyan nincs pártpreferenciám, de a te kétdimenziós gondolkodásmódod alapján "baloldali szavazó" vagyok. Mégsem azonosulok Izraellel, sem McCainnel, stb. Önálló gondolataim és véleményem van, néha egyetértek valakivel, néha pedig nem. Tudom, hogy a fanatizmusba az ilyesmi nem fér bele, ezért nem is várom el hogy megértsd. Akárhány McCain mondd akármit, én akkor is a nyilvánvalóan hatékonyabb és emberbarátabb rendszert fogom választani. Majd ha te is elvégzed a középiskolát, és esetleg alkalmad lesz elmenni Oroszországba, Kínába, Vietnámba, vagy egyéb autokrata országokba, akkor talán megérted miről beszélek. Addig pedig szövögesd csak a konteókat gyakorin és magold be minden szenátor önéletrajzát, aki beszólt a korrupt politikusaidnak. Jó szórakozást!
2015. febr. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

#28:


Most te mit tolsz, hogy ilyen folyékonyan vagy képes hazudni ? Meg a jobboldallal szemben mi váltotta ki ezt a mérhetetlen gyűlöletet ?


1. Német / japán / amerikai katonák is sok nőt erőszakoltak meg meg követtek el más háborús bűncselekményeket, mégis találunk kelet-ázsiái országokban japán katonák / Francia/Lengyel/Oroszországban német, Francia és Németországban amerikai katonák hadisírjait.


2. Mégis hogyan vették védelmükbe őket ?


3-4. MSZP-sek találták ki a Moszkva-térre való visszanevezést:


[link]


[link]

2015. febr. 21. 18:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!