Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A demokratikus országok miért...

A demokratikus országok miért nem háborúznak egymással soha? Ez változhat a jövőben?

Figyelt kérdés

Például az USA elég gyakran támad meg más országokat, de úgy tudom demokratikus állam ellen még nem indítottak háborút.

Csak egy példát találtam a történelemben, amikor az egyik demokrácia megtámadott egy másik másikat, 1940-ben az Egyesült Királyság lerohanta Izlandot.



2015. jan. 2. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Az Egyesult Kiralysag NEM demokracia :D


Bar demokratikusabb, mint Magyarorszag az teny.

2015. jan. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

De igen az alkotmányos monarchia épp olyan demokrácia mint bármelyik képviseleti forma.

A jelenlegi formájában egyébként nem lehet kiírni népszavazást hadüzenetről meg háborús dolgokról, tehát ha kemeronék meg akarnák támadni írországot, amíg le nem jár a mandátumuk elméletileg senki sem szólhat bele.


Örüljünk azért kicsit neki, hogy nincs totális demokrácia. Rengeteg mindenféle tudományosságot nélkülöző eszme népszerű ma magyarországon, rengeteg ostoba emberrel, akik nem képesek tovább látni az orruknál.


Nagy tévedés, hogy 3 ember tart el 2őt. 1 diplomás értelmes ember tart el 9 másikat. Betanított munkások országa vagyunk az az igazság. Eladók nélkül nem lenne bolt ez igaz, de mi az, hogy 1 ember dolgozik 9 másik meg csak elvan? A piacon ez még csak elmegy, mert egy mérnök nem fog szociális okora hivatkozva elfogadni egy 100 ezeres állást, merthogy a kültéri sepregető is ennyit kap. Az igazi vesztesei ennek a magyar rendszernek az orvosok, már akik voltak olyan hülyék hogy állami korházat válaszottak.


Különben mit lát az egyszerű ember? Sokat adózik, vacak a szociális háló, és minden egyre drágább. És tegyük fel az állam a munkáltatója. Mit szeretne? Kevesebb adót és magasabb fizetést. Azt hogy miből odáíg már nem jut el a gondolatmenet.


Tanárok nagyon nagy része úgy van vele, hogy hát 10 év nyugdíjig ő már nem tanulja meg az újdonságokat, de az "európai szintű fizetésre" igényt tart. Mert neki ahhoz joga van, megmondták a szakszervezetisek.

Mezőszntbivalybasznádon meg minden osztályra jut egy interaktív tábla, de még életében nem kapcsolták be.


Összegezve : Örüljünk egy kicsit, hogy Fidesz kormány van, és nem 9:1 arányban kormányoznak az idióták, ha minden kérdésről bárki szavazhatna.


Egy ilyen rendszerben nem csak a stadion beruházások tűnnének el, hanem minden amit a proli többség feleslegesnek gondol. A kultúra, a színház és minden apróság ami már fel sem tűnik, csak ha mondjuk nem lenne...

2015. jan. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mert demokratikus országban már nagyobb az emberek önrendelkezése, világismerete, egyéni véleménye, nem szokták már meg, hogy azt csinálhatnak velük, amit akarnak. Nem lehetne csak úgy azt mondani nekik, hogy akkor holnap vonultok a háborúba, mert kötelező, mert királyotok úgy szeretné, mert megsértette őfelségét a szomszéd diktátor. Egyszerűen nem lehetne már megcsinálni.


Az más, amikor egy nagy Amerika a lakosságának 0,0001%-át kivezényli valamelyik harmadik világ beli országba rendet tenni, mert fenyegetést jelent számukra. Egy igazi háborúban mennie kéne az összes férfinak, és egy igazi háborúban akár a civil lakosság 90%-át is kiírthatják, ahogy az egyes lengyel-ukrán térségekben simán belefért nagyapáid idejében.


Demokratikus országokban felül szoktak kerekedni azok az alulról jövő hangok, hogy nem szeretnénk háborúba vonulni. Így jóval nagyobb az esélye, hogy a feszültségeiket nem így oldják meg egymás között a 21. században.


Ezzel szemben egy erőskezű vezetés simán megcsinálja, hogy holnap reggel nyolcra benn vagy a seregben.

2015. jan. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hollófernyiges ***** válasza:
60%

"1940-ben az Egyesült Királyság lerohanta Izlandot"

Ezért ez így erős kicsit. Az angolok azután szállták meg Izlandot, hogy a németek lerohanták Dániát, amelyik akkor az izlandi kül- és hadügyeket intézte és a dán király egyben izlandi király is volt. Mivel a dánok nem voltak abban a helyzetben hogy ellenálljanak a német partraszállásnak, Churchill katonákat küldött a szigetre (a helyi lakosok meg a kormányzat egyetértésével), mert nem akart ott német tengeralattjáró-bázist. Ilyen erővel azt is mondhatnánk, hogy Anglia a franciáknak is hadat üzent, amikor lőtték a francia flottát, hogy ne kerüljön német kézbe.

2015. jan. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De, háborúznak.


Például Argentína meg az Egyesült Királyság is háborúzott egymással valami szigetviták miatt.

2015. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Izland meglepetésszerű lerohanása a helyiek akarata ellen történt, az izlandi kormány tiltakozott ellene.

Csak később fogadták el, miután már kész tények elé állították őket.

2015. jan. 2. 10:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen arról van szó, hogy a demokráciákban a nép akaratának megfelelően a kormányok elutasítják az ország háborúba lépését, inkább békére törekednek. Demokráciák is gyakran megtámadnak más országokat, de ezek jellemzően diktatúrák.
2015. jan. 2. 11:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert rafináltabban oldják meg. Lásd az ukrán puccsot.
2015. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden ország demokratikusnak próbálja beállítani magát, a lerohanásra szánt országot meg nem demokratikusnak és pont ezért kell ellene háborút indítani. Ezzel akarják igazolni a hadba lépést pedig hát ugye a valóságban sokkal alantasabb okai vannak.
2015. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!