A demokráciák nem háborúznak egymással?
Kik szokták ezt mondani?
Ez a demokráciának nem feltétele.
"Ez a demokráciának nem feltétele."
Nem azért demokráciák, mert nem háborúznak egymással, hanem azért nem háborúznak egymással, mert demokráciák :)
Mondjuk inkább úgy, hogy egyazon érdekszféra országai nem háborúzhatnak egymással, mert a hatalom birtokosai ezt nem engedik meg nekik. Lásd, a Szovjetunió tagállamai sem háborúzhattak egymással amíg stabil volt az orosz fölény. Pedig nem egy nemzet vezetője benne lett volna.
Ez nem demokrácia kérdése. A nyugati társadalmak rejtett uralkodó osztálya a béka feneke alá döngölné azt az országot, ami pénzügyi veszteséget merne neki okozni "kicsinyes nemzetérdekből."
Argentínában akkoriban egy katonai rezsim volt hatalmon.
Én simán el tudnék képzelni háborút két demokratikus jogállam között, csak ez nem jellemző, mert a mai demokráciák túl közel állnak egymáshoz ahhoz, hogy megérje nekik háborúba bonyolodni.
Nos, területszerző háborúnak demokráciák között azért nincs sok értelme, mert úgyis mindenki szavazhat majd az új, nagyobb területen is, tehát semmiben nem lesz rosszabb a vesztesnek és jobb a nyertesnek, ezen a téren.
Pl.: Ha most Magyarország elfoglalná Romániát, akkor demokrácia van, tehát nyilvánvalóan mindenki szavazna, így nyilvánvalóan egy román párt lenne a legerősebb a Parlamentben.
Néhány embernek van ilyen tévképzete, (és bár valóban kisebb valószínűséggel viselnek a demokráciák egymás között háborút), a történelem nem ezt igazolja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!