Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A demokráciák nem háborúznak...

A demokráciák nem háborúznak egymással?

Figyelt kérdés
Azt szokták mondani demokratikus országok egymással nem szoktak háborúzni. Akkor Európa mentesült az országok közötti háborúktól?

2013. júl. 30. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Kik szokták ezt mondani?


Ez a demokráciának nem feltétele.

2013. júl. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Ez a demokráciának nem feltétele."


Nem azért demokráciák, mert nem háborúznak egymással, hanem azért nem háborúznak egymással, mert demokráciák :)

2013. júl. 30. 22:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy államok "demo"kráciájáról beszélünk, vagy demokratikus államokról! :)
2013. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk inkább úgy, hogy egyazon érdekszféra országai nem háborúzhatnak egymással, mert a hatalom birtokosai ezt nem engedik meg nekik. Lásd, a Szovjetunió tagállamai sem háborúzhattak egymással amíg stabil volt az orosz fölény. Pedig nem egy nemzet vezetője benne lett volna.

Ez nem demokrácia kérdése. A nyugati társadalmak rejtett uralkodó osztálya a béka feneke alá döngölné azt az országot, ami pénzügyi veszteséget merne neki okozni "kicsinyes nemzetérdekből."

2013. júl. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
a falklandi háború, az például két demokrácia között történt, bár nem tudom, hogy argentína akkor valójában mennyire volt demokratikus
2013. júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Argentínában akkoriban egy katonai rezsim volt hatalmon.


Én simán el tudnék képzelni háborút két demokratikus jogállam között, csak ez nem jellemző, mert a mai demokráciák túl közel állnak egymáshoz ahhoz, hogy megérje nekik háborúba bonyolodni.

2013. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Demokráciák is háborúznak egymással. Azonban a háború indításának megvannak a szabályai. Annyi a különbség, hogy a nem demokratikus országok ezt kb. lefossák, míg a demokráciák nem indítanak csak úgy önhatalmúlag háborút.
2013. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Háborút nem ideológiából, hanem érdekből szoktak indítani. Az indításnak megvan a bevett forgatókönyve, amelyet normális országok betartanak. Ebben az esetben sok ellenérdek megoldására asztal mellett kerül sor. És vannak, akik nem tartják be a szabályokat. Ekkor többnyire a másik fél se, mert különben komoly hátrányt szenved (tehát ebben is az érdeke és nem az ideológiája vezérli). Vannak esetek, amikor markáns és szabálykövető emberek irányítanak, ekkor a fegyveres konfliktus kezdete elhúzódik, vagy el is maradhat. Erre példa a II. világháború eleje és a közvetlenül megelőző időszak.
2013. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, területszerző háborúnak demokráciák között azért nincs sok értelme, mert úgyis mindenki szavazhat majd az új, nagyobb területen is, tehát semmiben nem lesz rosszabb a vesztesnek és jobb a nyertesnek, ezen a téren.


Pl.: Ha most Magyarország elfoglalná Romániát, akkor demokrácia van, tehát nyilvánvalóan mindenki szavazna, így nyilvánvalóan egy román párt lenne a legerősebb a Parlamentben.

2013. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Néhány embernek van ilyen tévképzete, (és bár valóban kisebb valószínűséggel viselnek a demokráciák egymás között háborút), a történelem nem ezt igazolja.

[link]

2013. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!