Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A románoknak a dákok az ősei?...

A románoknak a dákok az ősei? Tényleg létezett valamilyen román-dák birodalom?

Figyelt kérdés
2014. szept. 18. 18:12
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
100%

Én Georg Ostrogorsky: A Bizánci Állam története címû könyvében azt olvastam, hogy a románok fõképp Illyria provincia romanizált lakosságától származnak. Amikor az 5-8. század folyamán a szlávok több nagy hullámban települtek be a Balkánra, és eközben szétverték a félszigeten a bizánci államszervezetet is. A latin nyelvû polgárok eközben a nyomás elõl eleinte délnek húzódtak, majd amikor a szlávok az egész Balkánt elözönlötték, az albán hegyekben kerestek menedéket.

Itt nomád pásztornép vált a túlélõkbõl, õseik életmódját és kultúráját teljesen feladták, csak a nyelvük maradt latin. Tehát a románok részben valóban a rómaiaktól származnak, de nem jobban mint bármelyik másik újlatin nép.

A dákokhoz konkrétan semmi közük nincsen, ez az egész kitaláció talán onnan eredhet, hogy Dacia egy ideig római provincia volt, és amikor a III. században Daciat kiürítették, a kimenekített polgárok egy részét valószínûleg Illyriában telepítették le. Ezek között a polgárok között nyilván voltak olyanok akik rendelkeztek dák felmenõkkel, de mivel daciai menekültek ugyanúgy letelepedhettek bármelyik római provinciában az olaszok vagy a franciák ugyanolyan jogosan vallhatják magukat a dákok örököseinek, mint a románok.

2014. okt. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak kiemelten köszönöm, ez volt eddig talán a leglogikusabb, legösszetettebb válasz. Nem is gondoltam volna hogy a románoknak van közük az Illíriaikhoz.

2014. okt. 9. 06:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!