Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A románoknak a dákok az ősei?...

A románoknak a dákok az ősei? Tényleg létezett valamilyen román-dák birodalom?

Figyelt kérdés
2014. szept. 18. 18:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem igazán van tapasztalatod a nyelvtanulásban. A szláv nyelvek semmivel sem nehezebben a germán vagy latin nyelveknnél magyarból tanulva. Plusz egy rakás szláv jövevény szavunk is van. Magyarból minden nyelv nehez. Teljesen más a logikája az indoeurópai nyelveknek mint a magyarnak.
2014. szept. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A legtöbben azt írták, hogy Albániából származnak, ez nagyon hihetőnek tűnik, de elbizonytalanított, a 4-es válaszoló linkelése:

[link]

Meg sem említi a cikk Albániát. Most akkor mi van???

Szerintem maradok az Albániás verziónál, mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 18. 19:50
 13/22 anonim ***** válasza:

Szia! Az alábbi kérdés kapcsán már kifejtettem erről azt, amit egyetemen tanultam a románok eredetéről.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__tarsadalomtudomany..


A 7,8,9,11-es válaszoló vagyok ott.

2014. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%
Dákok vagy dákók... csak egy vesszőcske...
2014. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
72%

Ha van dákó-román kontinuitás, akkor van szkíta, hun, avar, magyar kontinuitás is.


Amúgy a mai Románia területének mindössze, 1/3-a(az Erdélyi részek) volt szervezett Római provincia Dacia néven mindössze 160-évig. Az elmélet szerint 160 év alatt született meg az a protóromán nyelv a vulgáris latin és a dák nyelv keveredéséből mely elméletileg a román nyel alapját képezi, az okos román tudósok elméletei szerint erre a protóromán alapra a későbbi időkben jött a területre egy erőteljes szláv népi és nyelvi hatás mely hatására elméletileg létrejött a mai román nyelv és nyelvtana.


A poén az, hogy pont a legfontosabb alap hiányzik csak a keverékből a dák alap nyelvre utaló szavak, nyelvtani szerkezetek. Minden jel arra mutat hogy sosem létezett dák nyelv. Egy egész nyelv, (a mai román nyelv) szókészletéből mindössze 150 szót vélnek a dák alap nyelvből valónak, ami írott források híján puszta feltételezésen alapul(légből kapott lufi), míg a szókészlet túlnyomó része, régi latin, régi szláv, és modern neolatin és farnkofon nyelvek szavaival rokonítható,"jövevényszó".


Ennyit a sosem létezett, csak román tudósok által vélt, dák nyelvről és szavakról a mai román nyelveben.


Zárójelben: A "dáknak" nevezett népesség és a nyelvük létezett csak semmi közük nem volt a múltban, és jelenleg sincs, nyelvileg, nyelvtanilag, és kulturálisan sem, a mai román nyelvhez és népességhez, ugyanis azt még a román tudósok is beszélik,félve suttogják, hogy a rejtélyes általuk "dáknak" nevezett népesség valamilyen óiráni, indo-iráni eredetű nyelven beszélt pont mint a görögök által szkítáknak nevezz népesség többsége.(a görögök által köztudatba hozott, népességre használt, szkíta szó gyűjtő fogalom óiráni, indo-iráni nyelven beszélő hasonló kultúrájú törzseket, népességet jelöl).


Wikipedia: "Ma már tudjuk, hogy szkíták – vagy legalábbis többségük – iráni nyelvet beszéltek. Nyelvüket ma már több forrásból rekonstruálni tudjuk. [2] Hérodotosz (4,27) szerint az arimaszposzok neve szkíta nyelven egyszeműt jelent. Óiráni nyelven valóban ez a megfejtése (<óiráni *arima-spas- 'egyetlen szemű'), ami az azt jelenti, hogy a szkíták – az arimaszposzok népének jellegétől függetlenül – iráni nyelvet beszéltek. [1] Nyelvük a ragozó nyelvek típusához tartozott.(pont mint az ó-magyar és a mai magyar nyelv)."


"A perzsák minden a sztyeppén élő nomád indoiráni népet szakáknak neveztek – hasonlóképpen a görögökhoz, akik ugyanazeket mind szkítáknak, ahogy azt már Hérodotosz leírta –, de megkülönböztettek négy népet vagy törzset: [3]


sakā tayary paradraya „szakák, akik a tengeren túl élnek” – az európai szkíták

sakā haumavargā „Hauma tisztelő szakák” (Közép-Ázsiában, a görög földrajzi irodalomban Αμύργιοι Σάκαι) – az indoszkíták [4]

sakā tigraxauda „hegyes süvegű szakák” (az Amu-darja és a Szir-darja között) – a dahák, másképpen masszagéták

sakā tayaiy para Sugdam „szakák, akik Szogdianén, azaz a Szir-darján túl élnek” - a tulajdonképpeni szakák vagy szakaraukák"


Ebből a népességből csináltak ők Dákokat: "sakā tigraxauda „hegyes süvegű szakák” (az Amu-darja és a Szir-darja között) – a dahák, másképpen masszagéták"


Tehát akiket a román tudósok Dáknak kereszteltek el azok valójában: a dahák, akik másképpen masszagéták, akik az ókori görögök szerint szkíták.

NA ŐKET KERESZTELTÉK EL A ROMÁN TUDÓSOK DÁKNAK és kreáltak reájuk, fals nyelv elméletet, fals ősi, hősi múltat, és alapoztak rájuk egy minden pillérén könnyedén megingó fals román eredet elméletet amit hangzatosan elneveztek kontinuitás elméletnek.

2014. szept. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A 13-asnak és az utolsónak nagyon köszönöm a válaszát!
2014. szept. 19. 21:52
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
7-es, három hónap alatt mi románok akcentus nélkül beszéljük bármelyik újlatin nyelvet, legyen az akár az olasz, akár a spanyol, portugál vagy a francia. Ahhoz hogy tudjunk beszélgetni akármelyik újlatinnal, nem kell nyelvet tanulni, mert ha én románul magyarázok neki ő pedig példáúl olaszul vagy spanyolul nekem, megértjük egymást 70-80%-ban, de írhattam volna a portugált vagy a franciát is. Ha megfigyeled nagyon sok román, köztük én is ezért megyünk ezekbe az országokba, mert nincsenek nyelvi gátjaink. Amit te írtál 3 hónapot, annyi idő alatt az angolt is elsajátítsuk szinte teljes mértékben és nem alapszinten. Én román vagyok, de ez a rómaiak voltak az őseink vagy sem, soha nem érdekelt igazán, onnan származunk ahonnan, ha albániából akkor onnan ha meg a rómaiaktól, hát akkor tőlük, teljesen mindegy, főleg azért mert semmit nem változtat semmin.
2014. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Balogh Béla Kaposvár válasza:
A dákok és a szarmaták nyugatra terjeszkedő iráni lovasnomád népek voltak, és mindegyik megalapította a maga birodalmát kelet- és Kelet-közép Európában. as románioknak semmi közük hozzájuk, csak az egykori dák birodalom földjén laknak. A románok a Nyugat-Balkán hegyeiből bújtak elő, rokonaik mai napig ott élnek (aromunok). Nevük is utólag kitalált, és a dicső római származást akarják vele legitimálni, hiszen a középkorban még minden krónikában Wlach néven szerepelnek (ez őrződik meg az "oláh" névben). De mikortól emlegetik a wlachokat? Szent István király korában nemhogy a Kárpát-medencébe, de még Havasalföldre és Moldvába se szivárogtak be, akkor még a mai Regát Besenyőország (Petscheneg) néven szerepelt a Nyugat-európai okiratokban.
2014. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 25. 19:17
 20/22 tiborunk ***** válasza:
Nem hihetünk mást mint amit a római birodalom históriájában leírtak, a rómaiak többszöri próbálkozással tudták legyőzni decebal csapatait de végül olyan alapos munkát (értsd népirtást) végeztek hogy rabszolgának való férfit nem is találtak, és az új dáciának nevezett tartomány lakosságát máshonnan hozott népességgel kellett kialakítani. Amiben az asszonyok és gyerekek egy része (ha nem lettek hadizsákmány) is részt vehetett, de a tartományt a rómaiak hamarosan (lehet 160 év nem tom) kiürítették, ez kulcsszó, mert ha marad ú.n. dák identitás akkor a római vagy bizánci birodalom és a balkán későbbi 1000 évében valaki csak említette volna, a nép nevét amit a szomszédok mondanak és ahogy saját magát leírja!
2014. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!