Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honnan ered Hitler zsidókkal...

Honnan ered Hitler zsidókkal és a marxistákkal szembeni gyűlölete? Miért utálta őket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lerágott csont, de nem a történelemkönyvekben és a Wikiben leírtakra vagyok kíváncsi, hanem "maszek" véleményekre.

(mielőtt még valaki fajgyűlölőnek kiáltana ki, hát nem vagyok az, csak egyszerűen érdekel a téma)


2014. szept. 6. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Ahonnan mindenki másé is.

https://www.youtube.com/watch?v=e1X7QNEF-6s

2014. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

A húszas években volt egy -többek között- zsidóellenes közhangulat Németországban és ezt Hitler ügyesen kihasználta, hogy választást nyerhessen.


Nem tudom mennyire volt "szívből jövő" a gyűlölete és mennyire csak a "show" része. Lehet, hogy pont leszarta az egészet, neki csak a szavazat számított.

2014. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hitlert is megemlítik, és a komcsikkal való kapcsolatát. https://www.youtube.com/watch?v=JNQlHNljS8c

Érdemes megnézni.

2014. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Hitler nagyon messzire ment.


Eleinte egész normális volt, csak aztán agyára ment a parkinson vagy a drogok, nem tudom és elkezdte kiirtani őket.

Ahelyett, hogy az eredeti terveket követve, egy zsidó államba történő kivándorlásukat segítette volna elő.


Én sem igazán szeretem a zsidókat, de nem irtanám őket ki, nem zárnák őket gázkamrába vagy munkatáborba.


A marxisták sokszor maguk is zsidók voltak, nem csak Németországban, hanem Magyarországon is.

Pl:Kun Béla, Szamuely Tibor,Böhm Vilmos...stb


A zsidókkal szembeni ellenszenv, szerintem az, hogy a történelem során mindig a bomlasztó, felforgató ideológiákat támogatták és támogatják ma is.

Régen ez volt a kommunizmus, marxizmus, manapság a liberalizmus a sláger náluk.


Hozzá kell tennem, hogy természetesen vannak kivételek, zsidók, akik nem ilyenek, de a nagy részük bizony ilyen.

2014. szept. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Hát a nője zsidó volt,a bankára zsidó volt, a divattervezője zsidó volt, a fél vezérkara zsidó volt... de tőle kéne megkérdezni.
2014. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Divide et impera (oszd meg és uralkodj) ősi igazság. Sok politikus használja. A megosztott nép nem tudja erőit összpontosítani és az emberek egymással szemben vezetik le a feszültségeiket, nem a nagyvezírt kritizálják és küldik a fenébe.
2014. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam August Kubizek könyvét Hitlerről, akivel 1904 és 1908 között szobatársak voltak.

Ő írja, hogy Hitlernél ebben az időben kezdett el kialakulni az antiszemitizmus és a politika iránti kíváncsiság, 1906-1907 környékén már komplett szónoklatokat tartott neki a szobájukban.


Hitler imádta a német kultúrát és művészetet, a zsidókat pedig ezek aláaknázóinak tekintette, mert általában őket fedezte fel egy-egy szürrealista mű mögött, amik ugye éles ellentétei voltak a realista ábrázolásoknak.


Szóval a egész a művészetből fakadt nála.

2014. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Sokan írják itt, hogy Hitlernek a zsidók pénze ellett és velük akarta megosztani a német társadalmat.

Ez merő tévedés, mert a valóság az, hogy Hitler ténylegesen nem szerette a zsidókat.

Nagyon egyszerű és lényegre törő gondolkodása volt, az merő véletlen, hogy a zsidóknak sok pénze volt, amit el tudtak kobozni tőlük a nácik és az is véletlen volt, hogy a társadalmat sikerült a zsidóüldözéssel megosztani.


A cigányoknak nem volt semmijük, mégis üldözték őket. Hitler nem a pénzre ment.

2014. szept. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%
Utolsó, ezt furcsállom, pedig a zsidók némelyike annyira szeretnivaló, drága jó ember.
2014. szept. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
Felsorolnál párat T. utolsó válaszoló?
2014. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!