Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történne a külföldön élő...

Mi történne a külföldön élő magyarokkal, ha katonai behívót kapnának?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy kitör egy háború Magyarország és egy szomszédos ország között, és behívják katonának a férfiakat, azokat is, akik egy harmadik európai országban dolgoznak (és persze nem égettek fel maguk mögött mindent, például a lakcímük megmaradt Magyarországon, családjuk van otthon stb).


A legtöbbjük valószínűleg fog a következő nap felmondani, hogy hazamehessen meghalni, szóval a kérdés a következő: mi történne velük?


2014. aug. 13. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Ha kitörne egy háború köztünk és egy szomszédos ország között, akkor valószínűleg idejönne a NATO és leszedné az arcukat, ha pedig az egyik fél nem NATO tag, akkor valószínűleg legyalulnák őket, szóval nem lenne szükség sorozásra.
2014. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Megvárja odakint amíg sxarrá vernek minket, azután jön vagy marad tetszése szerint.
2014. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Nagy valószínűséggel kivégeznék őket parancsmegtagadásért.
2014. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

"Nagy valószínűséggel kivégeznék őket parancsmegtagadásért."


Ennyi történne. Sem több sem kevesebb.

2014. aug. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Napfonat ***** válasza:
59%

Nem végeznének ki senkit! Általános mobilizáció csak egy totális háború esetén lenne! Egy ilyen esetben a szomszédos országok mindegyikében, sőt, talán az egész világon tombolna a háború, tehát a külföldön élő magyar - ha már választania kellene - inkább a magyar hazáját védené szerintem, minthogy mondjuk besoroltatná magát a Bundeswehr-be!

Ha pl. az orosz-ukrán válság kiterjedne ránk is, akkor szerintem nem lenne halálos bűn, ha nem vonulnál be, ugyanis egy ilyen konfliktust a NATO, második körben pedig a magyar hivatásos Honvédség kezelne.

2014. aug. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

3#

Megmutatnád az ezt alátámasztó bekezdést a büntető törvénykönyvben?

2014. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

Én ha kint élnék, és behívót kapnék, egyszerűen nevetnék egy jóízűt és beadnám a menedékjogi kérelmem. Ha Magyarország háborúban áll, arra már adnak menekültstátuszt.


"Nagy valószínűséggel kivégeznék őket parancsmegtagadásért."


Ja. Valószínű, hogy egy háború kellős közepén azzal fognak foglalkozni, hogy kivégzőosztagokat küldözzenek szét a világba. Nem maradna, aki megvívná a háborút.

2014. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

"a külföldön élő magyar - ha már választania kellene - inkább a magyar hazáját védené szerintem, minthogy mondjuk besoroltatná magát a Bundeswehr-be!"


Nem is tudom, ha már mindenképp menni kell, nagyobb biztonságban érezném magam egy korszerű, jól felszerelt hadsereg részeként, mint a MH-ban.

2014. aug. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Semmi nem történne!

Ha történhetne, akkor már nagyon nagybaj lenne!

2014. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Besorozott ártatlan honfitársaink jórészt meghalnának!
2014. aug. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!