Melyik lehet a 10 legerősebb hadsereggel rendelkező ország?
Szerintem:
USA
Oroszország
Kína
Észak-Korea
Franciaország
Anglia
Japán
Kanada
Görögország
Németország
Te jó ég! Micsoda vélemények! Kanada, Új-Zéland, meg minden...! :)
Mi volna, ha előbb utánanéznétek az adatoknak?
(A 3. vagyok - hivatásos katona.)
Magyarázom a sorrendet, amit írtam:
1. USA: Ezt mégsem magyarázom, mert ebben ahogy elnézem, mindenki egyet ért evvel.
2. Oroszország: Ma is az egyik legnagyobbb atomarzenállal rendelkezik, emellett - az USA mellett - egyedül ők képesek űrhadviselésre. Továbbá az USA mellett csak ők rendelkeznek nagyobb mennyiségben atommeghajtású tengeralattjárókkal, komolyabb hadászati bombázóerővel, hadászati és hadműveleti rakétákkal, stb. Létszám szintjén ugyan elmarad Kínától (és asszem Indiától is), viszont mind kiképzettség, mind haditechnikai fejletttség tekintetében erősebb (Kína és India tőle vásárol vadászgépeket, stb.)
3. Kína: Létszámban a legnagyobb, a haditechnikai színvonalat fejlesztik (de még nem értek el olyan szintet, mint mások, és arányaiban még elég kevés a korszerű eszközük), atomfegyverzettel rendelkezik, viszont a hadászati szintű eszközparkja kevesebb, mint az előzőeknek, hadműveleti csapásra képes eszközei nemigen vannak (még).
4. Izrael: Kétség kívül a legképzettebb haderő a világon (állandó harci tapasztalatok, mindenkinél - még a nők esetében is - hadkötelezettség, stb.) Emellett az USA után a legmodernebb eszközeik vannak, továbbá maga is gyárt élvonalbeli eszközöket (Merkava harckocsik, Popeye rakéta, Litening konténer, stb.). A hadiiparuk képes a vásárolt legmodernebb eszközöket akár elkészíteni is (csak nem éri meg költség szempontjából, ezért sok esetben vásárolnak inkább).
Emellett szintén atomhatalom (amit egyre kevésbé tagadnak), és létszámában sem kis haderő, ráadásul arányaiban is igen jól el van látva a korszerű eszközökkel.
5. India: Igen nagy létszámú haderővel rendelkezik, emellett szintén atomhatalom. Viszont nincs hadműveleti csapásmérő ereje (még hadászati sem nagyon), és a korszerű eszközök száma is még elég kevés (főleg a létszámhoz viszonyítva).
6. Franciaország: Atomhatalom, és elég korszerű eszközparkkal is rendelkezik. Ráadásul - ugyan nem nagy mennyiségben - de képes hadműveleti csapásra (akárcsak az utána jövő).
7. Nagy Britannnia: Sokat agyaltam rajta, hogy Franciaország vagy Nagy Britannia legyen-e előrébb, mert egy súlycsoport. Végül a franciákat raktam feljebb, mert létszámban kissé nagyobbak.
Törökországot mindkettő csak a nukleáris fegyverzete (és azok hordozói) miatt előzte meg. Egyébként gyengébbek lennének.
8. Törökország: Nagyméretű haderővel rendelkezik, korszerű eszközökkel (pl. a TUSAS gyáraiban maga gyártja az F-16 legújabb szériáit, nem is kis mennyiségben). Légiereje Európában (és világviszonylatban) is az egyik legkorszerűbb és legnagyobb. Emellett rendelkezik harci tapasztalatokkal (kurdok, stb.), és a görög meg a kurd helyzet miatt jobban hozzászoktak a magasabb készínléti színvonalhoz is.
8-9-10. Szaúd-Arábia - Németország - Japán:
Valahol megint egy súlycsoport. De inkább a szaúdiakat meg a németeket venném előbbre. Németeknél főként a szárazföldi ereje miatt (Leopard harckocsik, többféle maga gyártotta harcjármű, stb.). Szaúdiaknál meg a korszerű, és arányaiban nagy mennyiségű eszközparkja miatt (az első között kaptak anno F-15-ös gépeket, Abrams harckocsikat, stb.)
Létszám és korszerűség szempontjából igen jó mindhárom, emellett a németnél és a japánnál hátországaik ipara képes elég komolyan kiszolgálni a hadsereget is. (A szaúdinál pedig az üzemanyaggal nem lenne probléma, ami nagyon ütős egy érv tud lenni - ha oldaja nem lenne, nem vettem volna bele a listába.)
Ami még komolyabb haderő (és bizonyos szempontból akár be is kerülhetett volna a listába) az Dél-Korea: Elég nagy létszámú, és roppant korszerű haderővel rendelkezik, aminek a kiképzettségi és hadrafoghatósági mutatója is magas.
Észak-Korea ugyan igen nagy létszámú, de teljesen korszerűtlen a fegyverzete.
Említésre méltó még Irán, Tajvan (kis p.csa ország, de rettenet légiereje van), Ukrajna, Pakisztán (atomfegyver), Görögország. (Görögország elég nagy létszámú, és hozzávetőleg korszerű haderővel rendelkezik, de a hadrafoghatósági és kiképzettségi szintjük miatt nem kerülhetett be az első 10 közé.)
Ami egyáltalán nem jöhet szóba a mások által felsoroltak kapcsán:
- Kanada: Korszerűek az eszközeik, de igen kis létszámú (50ezer fő).
- Új-Zéland: Kis létszámú haderő, bár igen korszerű, és jól képzett. De azért egy 9ezer fős hadseregtől ne várjunk csodákat a százezres nagyságrendekhez képest!
Még Ausztráliával (50.000 fő) együtt is gyenge a fentiekhez viszonyítva.
Egyébként megsúgná nekem valaki, hogy ilyen esetben mit is jelent egyeseknél a lepontozás? Mármint azoknak, akik lepontoztak másokat.
Azt gyanítom, hogy engem a holokausztozó barátunk pontozott le. (Nem tetszett talán neki, hogy Izrael az egyik legerősebb? Tudom, tényekkel nehéz szembenézni.)
De másokat ki és miért pontoz le, amikor ő maga sem rendelkezik semmi tudással ezen a téren, hanem csak találgat? :S
Akkor most nézzük a valóságot :)
1. USA
2. Kína
3-5. Franciaország, Nagy-Britannia, Oroszország
6.-10. Németország, Japán, Olaszország, India és Szaúd-Arábia vagy Dél-Korea.
Kb. ez a sorrend, az egyes kategóriákon belül nem egyértelmű, melyik az erősebb. Vannak még katonailag erős államok, pl. Törökország, Brazília, Kanada, Ausztrália, Spanyolország, ezek lehetnek a 10.-15. helyek környékén.
Észak-Korea semmiképpen nincs az első 10-ben (az első 50-ben legfeljebb), pl. a dél-koreai hadsereg is sokkal erősebb nála. Az olyan felvetések, mint Görögország vagy Dánia, teljesen alaptalanok.
A válasz megírásának időpontja: ma 12:43
Kanada meg a katonailag erős állam?! Ember, hol élsz te???
Meg Spanyolország. Hogyne.
Legalább a wikipédiát átnyálazhatnád, mielőtt h*lyeségeket beszélsz. Mégha nem is pontosak az ottani adatok, viszonyításnak elmegy.
Keress rá:
"Kanada hadereje"
utána meg "Izrael hadereje"
Utána hasonlítsd össze a kettőt.
Szeretem, mikor hozzzá nem értő emberek tényként írnak le dolgokat. :S
"De másokat ki és miért pontoz le, amikor ő maga sem rendelkezik semmi tudással ezen a téren, hanem csak találgat? :S
"
Miért, csak te tudhatsz ilyeneket, mert katona vagy? Katonáknak tanítanak ilyet? Honnan tudod, hogy itt nem szakértője-e a témának? Ahhoz nem kell katonának lenni, hogy valaki ilyesmit tudjon.
"Katonáknak tanítanak ilyet?"
Igen, katonának tanítnaak ilyet. Úgy nevezik a "tantárgyat, hogy idegenhadsereg-ismeret".
Emellett egy katona nyilván ismeri az adott haditechnikai eszközök hozzávetőleges képességeit, az ahhoz szükséges hátteret, működési feltételeket, kiképzést, pusztító erőt, mozgékonyságot, stb., mégha élőben soha nem is látta azt a konkrét eszközt.
Talán van is tapasztalata más országok katonáival kapcsolatban, stb.
Nem kell katotnának lenni, hogy valaki ilyet tudjon. Elég, ha a megfelelő szakmai írásokat ismeri, megtanulja, és szinten tartja. De tudod te, hogy ez mekkora adatmennyiség? pláne úgy, hogy talán életében még egy karabélyt sem fogott az illető a kezébe, nemhogy esetleg egy tüzérségi éleslövészeten részt vegyen, és lássa pl. egy 155 mm-es gránát hatását.
Egy katonának lényegesen könnyebb az ilyen, hiszen ugyanezt a saját hadseregével kapcsolatban is tapasztalja.
Tudja, hogy egy harckocsi mire képes, mert részt vett ilyen irányú kiképzésen. Tudja, hogy mire képes egy harci helikopter, adott típusú páncélt milyen töltet/gránát képes átütni, milyen lőtávolsága van egy önjáró tüzérségi eszköznek, és még sorolhatnám azt az ezernyi dolgot, ami befolyásolja az eredményt.
A katonának ez a szakmája. Mint ahogy egy asztalos is megmondja ránézésből egy fadarabról, hogy abból mit lehet kihozni, meg egy könyvelő is elkészít egy adóbevallást rövid idő alatt.
Én nem szólok bele sem a könyvelő dolgába, sem az asztaloséba. Mert nem értek hozzá.
Ha pedig mégis beleszólnék, de ő azt mondja, hogy az a fa arra nem alkalmas (vagy azt az adóbevallásos papírt nem úgy kell kitölteni), akkor elfogadom, mert ahhoz ő ért. Nem fogom az ő véleményét überelni, mert az az ő szakmája, én nem tanultam olyat, és nem csinálom nap mint nap.
Ez ennyire egyszerű.
"Kanada meg a katonailag erős állam?! Ember, hol élsz te???"
Nincs benne az első 20-30-ban? Simán benne van. Úgyhogy hülyézd inkább magad, hülyegyerek.
Szerintem felcserélhető Oroszo. és az USA, mert az USA túlzottan specializált hadsereg, rettentő drága fenntartani egy nagyobb egységet külföldön, és az atomtölteteik is helyhez kötöttek. Olvasmányaim alapján pl. egy amcsi ilyen célú létesítmény áll mondjuk 120 föld alatti atomsilóból, ami köztudottan nem mozog túl sokat. Egy orosz viszont áll 40 silóból és mintegy 50-70-100 Topol mobil rakétahordozó járműből(ami ki is lövi a rakétát akár a tajga közül is), amik riasztáskoz szétrebbennek a terepen (árkon-bokron simán viszi a 60 km/h-t is), aztán szépen visszalőnek.
Aztán a rakéták célzórendszeréről: az amcsik rengeteg pénzt öltek abba, hogy az atombombájuk maximális céltévesztése annyi legyen, hogy az asztalra, vagy a székre essen. Az amcsik kb. 20-50 kt-s robbanófejekkel operálnak. Az oroszok megoldották: megtartották a régi célravezető rendszert, és olyan max. 5 km-t tévednek. Ezeken viszont 160kt-n felül vannak a robbanófejek...
"Nincs benne az első 20-30-ban? Simán benne van. Úgyhogy hülyézd inkább magad, hülyegyerek."
Nem, nincs benne az első 20-30-ban, hülyegyerek. Olvasss róla ezt-azt. Ha máshogy nem megy, akkor a wikipédiát. Szinte az összes ország hadereje említve van.
De ha komolyabb szakfolyóiratokat meg írásokat olvasol, jobban jársz. Egy 50ezres hadsereg nincs benne az első 30-ban.
"Szerintem felcserélhető Oroszo. és az USA, mert az USA túlzottan specializált hadsereg, rettentő drága fenntartani egy nagyobb egységet külföldön, és az atomtölteteik is helyhez kötöttek."
Ebben csak két dolog nem igaz. A felcserélhetőség és a helyhez kötött atomtöltetek.
A helyhez kötött atomtöltetekről csak annyit, hogy:
- B-52, B-1, B-2 hadászati bombázók.
- A világ legerősebb légiereje, melynél szinte az összes csapásmérésre alkalmas repülőgép hordozhat atomfegyvert is.
- A világ legnagyobb haditengerészete, amelynél a csatahajóktól a romboló osztályokig lemenően (de talán a fregattok is) mindegyik hajóegység képes Tomahawk és hasonló típusú cirkálórakéták bevetésére (eredetileg atomtöltettel tervezett eszközök).
- Messzemenően a legnagyobb számú és legnagyobb méretű repülőgép-hordozó (rajtuk atomfegyverzettel is rendelkező, nagy hatósugarú vadászbombázókkal)
- A világ egyik legtöbb ballisztikus-rakétahordozó atomtengeralattjárója, mely a világ bármely pontjára képes csapást mérni, percek alatt, akár kazettás atomtöltetekkel is.
- Nukleáris töltetek kilövésére alkalmas csöves és rakéta-tüzérség (155 mm-től kezdve egészen a TACMS és hasonló rakéta rendszerekig).
- De ha a szükség úgy hozza, akkor szétszedhető, és különleges egység (Delta Forces, Ranger, SEAL, stb.) által hátizsákban szállított, mini-atomtöltetek bevetése.
Ennél mobilabb az orosz sincs.
"Egy orosz viszont áll 40 silóból és mintegy 50-70-100 Topol mobil rakétahordozó járműből(ami ki is lövi a rakétát akár a tajga közül is), amik riasztáskoz szétrebbennek a terepen (árkon-bokron simán viszi a 60 km/h-t is), aztán szépen visszalőnek."
Az ami TACMS és MLRS rendszerek ugyanerre képesek. Akárcsak a TACMS előtt meglévő Lance tüzérségi rakéták is.
"Aztán a rakéták célzórendszeréről: az amcsik rengeteg pénzt öltek abba, hogy az atombombájuk maximális céltévesztése annyi legyen, hogy az asztalra, vagy a székre essen. Az amcsik kb. 20-50 kt-s robbanófejekkel operálnak. Az oroszok megoldották: megtartották a régi célravezető rendszert, és olyan max. 5 km-t tévednek. Ezeken viszont 160kt-n felül vannak a robbanófejek..."
Megsúgom, hogy az amik a pontosságot a hagyományos robbanótöltetek miatt erőltetik. Ugyanis az eredetileg atomtöltettel használt cirkálórakétákat már az Öböl-háborúban is hagyományos fejrésszel alkalmazták. Ott pedig kell a pontosság.
Annyi igazságod van, hogy az oroszoknak valamivel (nem sokkal) nagyobb pusztítóerejű tölteteik vannak. Viszont az amiknak meg több van! össz pusztítóerő szempontjából pedig az ami erősebb.
Ráadásul az amiknál gyakoribb a kazettás töltet alkalmazása is. Míg ha az orosz egy 1 Mt-ás töltetet ledob egy városra, akkor annak a közepe eltűnik. De a szélén még túlélheti az ember. Az amik ugyanakkora rakétafejbe inkább beleraknak 5 db 100 kT-sat, ami ugynarra a célpontra megy. Mivel több gombafelhő képződik, így nem éli túl senki. Ráadásul védekezni is nehezebb ellene, mivel a több kisebb töltetet nehezebb eltalálni, mint az egy nagyot.
Megjegyezném még, hogy az amik már rendelkeznek rakétavédelmi rendszerrel (mégha nem is 100%-os még), ami az oroszoknál egyelőre csak fejlesztés alatt van.
Amit írtál, annak többsége urban legend.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!