Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet valaki "elit...

Ix max kérdése:

Hogyan lehet valaki "elit Testőr"? Rengeteg furcsa variációt és bugyuta válaszokat kaptam már erre a kérdésre -nem itt- csak úgy általában.

Figyelt kérdés

Pontosabban arra lennék még kíváncsi hogy, muszáj-e valamilyen katonai kiképzést kapni vagy elég egy nemzetközi testőr kurzust elvégezni?

Rólam: 18 éves vagyok most fogok végezi gimiben, angol nyelvvizsgám van és nem sokára meglesz a német is (nagyon remélem:)), a fizikumom sokak szerinte "nagyszerű" a katona felvételi követelményeket majdnem mindennap megcsinálom mellette még krav magázok már majdnem két éve.


És a "tanfolyam" elvégeztével könnyen el tudok-e helyezkedni és ha igen hová meg ennek a folyamatáról egy pár sort ha kérhetek. :)

Köszönöm. :)


2013. nov. 21. 10:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Salamon Bálint köszönöm a jó kívánságot. :)


útólsó válaszoló: azt ugye nem gondolod komolyan, hogy valaki a pénzért ki megy (tegyük fel a idegenlégióba) akkor az ott is marad? de ha még is ott maradna a pénzért azt hiszem hogy 17-18év most a nyugdíj korhatár 1 millió feletti nyugdíjat kapnak. A "kezdő légiós" fizetése kb annyi mint itthon a járőröknek..és nem beszélve arról hogy külföldi missziók után is kapnak pótlékot na meg a letelepedési járulék...(amit ha jól tudom 5 év után kap DE nem biztos.) A rangi fizuról nem is beszélve..Nem a világ legjobban fizető állás a Francia Idegenlégió de aki a pénzért menne az szerintem maradjon otthon, ott nincs helye. egyébként engem sem a pénz vezérel ennyi erővel tanulhatnék politikusnak is vagy mérnöknek hisz elég jók a képességeim.

2013. nov. 21. 17:38
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem a pénzért mennek a Légióba? Akkor miért? Az egy hivatásos zsoldos hadsereg. Jófejségből mennek talán? Ingyen is mennél?
2013. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mióta az eszemet tudom csak egyetlen egy vágyam volt (lehet nagyon sok kis srácnak rajtam kívül sőt biztosan), hogy katona vagy rendőr vagy tengerész gyalogos lehessek..ezt nem tudom leírni ettől pontosabban ne haragudj, engem egész életemben ez kísért az iskolában is csak ez motivált semmi más. Jogosan fogalmazódik meg benned a kérdés, hogy akkor miért az elit/profi testőrökről kérdezek hát azért mert kíváncsi vagyok erre a "szakmára" is. Az útólsó kérdésedre a válaszom hogyha nem fizetnének érte akkor is mennék-e? IGEN-miért ne! Az a baj, hogy az emberek nagy többsége előre helyezi a PÉNZT az anyagiakat az álmaiknál, céljaiknál. (természetesen vannak olyan álmok célok az életben amihez kell a pénz, de az olyan szakirányba induljon el.)
2013. nov. 21. 18:34
 14/15 A kérdező kommentje:
Ja és Még valami Miért mennek a légióba?...Nem jó fejségből talán még nem is becsületért vagy mert valaki "katonának született" leginkább szerintem az elismerésért a dicsőségért a kalandvágyért a megbecsülésért (a megbecsülést nem a légión belül értem:) de lehet ott is van bizonyos rang után) meg hasonló dolgokért persze vannak olyan Férgesek akik a letelepedésiért meg a fizetésért meg a ramboskodásért meg stb..
2013. nov. 21. 18:40
 15/15 anonim válasza:
Na, azóta mi történt?:)
2023. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!