Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan lehet valaki "elit...

Ix max kérdése:

Hogyan lehet valaki "elit Testőr"? Rengeteg furcsa variációt és bugyuta válaszokat kaptam már erre a kérdésre -nem itt- csak úgy általában.

Figyelt kérdés

Pontosabban arra lennék még kíváncsi hogy, muszáj-e valamilyen katonai kiképzést kapni vagy elég egy nemzetközi testőr kurzust elvégezni?

Rólam: 18 éves vagyok most fogok végezi gimiben, angol nyelvvizsgám van és nem sokára meglesz a német is (nagyon remélem:)), a fizikumom sokak szerinte "nagyszerű" a katona felvételi követelményeket majdnem mindennap megcsinálom mellette még krav magázok már majdnem két éve.


És a "tanfolyam" elvégeztével könnyen el tudok-e helyezkedni és ha igen hová meg ennek a folyamatáról egy pár sort ha kérhetek. :)

Köszönöm. :)


2013. nov. 21. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, te kit vennél fel dolgozni?

Egy olyan testőrt, aki lejár krav-magázni és életében nem lőtt még fegyverrel vagy egy olyat, aki volt már komoly, külföldi bevetéseken, élesben ahol valszeg embert is ölt már?

Mert én az utóbbit.

2013. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bocs, lemaradt hogy két éve krav-magázik meg elvégzett egy 30 órás okj biztőr tanfolyamot?
2013. nov. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Katonai, rendőri múlt kell hozzá. Legalábbis én csak ilyet vennék fel.
2013. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Most megkérek mindenkit, hogy ne a krav magán akadjon ki..azt csak írtam (önvédelemnek szerintem tökéletes és jó alap is..)nem a 30órás tanfolyam érdekel, egy komoly ember mellet komoly testőr akarok lenni..egyébként a katonaság nem áll távol a szívemtől.
2013. nov. 21. 11:56
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen "elit testőrök" nem a civil életből kerülnek ki. Általában olyan egykori katonák, rendőrök, akik valamilyen különleges egységnél szolgáltak évekig.

Amíg nincs valami hasonló múlt mögötted, addig gyakorlatilag le is tehetsz róla, hogy téged ezen a területen alkalmazzanak.

2013. nov. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Annyi biztos, hogy nem személy és vagyonőr tanfolyam kell hozzá.

A recept a következő (egy átlag közép-európai lehetőségeihez mérve, mert a tengerentúlon más, azt hagyjuk): Az átlag magyar fiatal beáll szerződéses katonának, ott jól teljesít, esetleg altiszt lesz belőle, hovatovább elvégzi az egyetemet és tiszt lesz belőle. Vagy elmegy Franciaországba és valamelyik toborzóközpontban jelentkezik az Idegenlégióba és olyan szerencséje van, hogy fel is veszik. Itt is szolgál mondjuk 7-8 évig, esetleg altiszt lesz. Sőt, az se baj, ha valamilyen specializációt szerez, ugyanez igaz a Magyar Honvédségre. A lényeg, hogy lépjen előre és szerezzen tapasztalatot a "harctéren", amit nem úgy kell érteni, hogy lőjön le 25 sierra leonei gyerekkatonát, hanem vegyen részt valamilyen béketeremtő/fenntartó műveletben. Nyilvánvaló, hogy erre a francia hadsereg kötelékében nagyobb az esélye, viszont a realitása is kisebb, hogy odakerül. Magyar katonaként mondjuk Afganisztán, Ciprus, Egyiptom, Koszovó...stb.

Ezek után, ha ő még mindig testőrködni szeretne (a két-három nyelv ismerete alap), akkor még mindig nem fogja felvenni semelyik ország államfői hivatala vagy valamelyik orosz esetleg thaiföldi milliárdos maga mellé, mert ilyen ex-katonából tízezrek szaladgálnak az utcán.

Az alanyunk elmegy valamelyik elit testőriskolába, mondjuk Izraelbe, ami vitathatatlanul a legjobb hírű, vagy Oroszországba. Ott jó eredménnyel végez. Ezek után, ha van ismerettsége vagy kapcsolata, beállhat valamelyik testőrgárdába, de még akkor sem lesz az általad említett "elit" testőr, mert még csak ekkor kezdődik az igazi tanulás.

Úgyhogy szerény véleményem szerint katonai vagy rendvédelmi múlt nélkül semmi esély ilyen "elit" testőrnek lenni, sőt szerintem fel se vesznek ilyet a testőriskolákba.

2013. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salamon Bálint ***** válasza:

A személyvédelem bizalmi állás, nem bízzák zöldfülüekre.

Az elit azt jelenti, hogy profi, ahhoz meg sok éves szakmai tapasztalat szükséges.

Szóval alulról el kell kezdened építkezni; úgy mint katonai/rendőri karrier aztán jöhet a profi vagyonőrködés mondjuk tengeri olajfúrótornyok védelme és csak ez után a személy védelem.

2013. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát, hasznosak voltak gondolkodóba ejtettek, hogy hogyan tovább itt arra gondolok, hogy Honvédség vagy Francia Idegenlégió. Még egyszer köszönöm.! Hozzá tenném, hogy mind kettőről tudok hasznos dolgokat inkább az Idegenlégióról mert ott van két közeli ismerősöm..Ezt csak azért írtam le, mert tudom hogy ott milyen "erős" a kiképzés meg stb..és ezt ne ecsetelgesse senki..:)(igaz nem tapasztalatból.)
2013. nov. 21. 16:00
 9/15 Salamon Bálint ***** válasza:
Sok sikert!
2013. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nyugati szinten bagó fizetésért nem hiszem, hogy olyan embernek megéri a Légió, aki nem mazochista (sőt, még magyar szinten sem egy nagy was ist das). A Honvédségben meg még hazai színvonalon is nulla a fizu, szakmunkásként 2x annyit lehet keresni, mint ott.
2013. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!