Elképzelhető, hogy azért érte az amerikaiakat váratlanul a pearl harbori támadás, mert előző nap mikulásünnepséget tartottak?
A kérdés vicces. Egyébként egy mese, hogy az elnök előre tudott volna a támadásról. Az amerikaiak nem hitték komolyan, hogy egy náluk gazdaságilag tízszer (akkor)gyengébb ország bevállalna egy támadást. De ha mégis akkor azt nem Pearl Harbourban, hanem az USA egyetlen gyarmatán a Fülöp-szigeteken várták. Másrészről már 1937-ben eldöntötték az amik, olyan nagy flottát építenek ki, amely legalább triplája a japánnak. Másrészről az USA a saját hatalmas 17 db csatahajója (8 db Pearl Harbourban)fölényében hitt, a repülőgépeket és a hordozóket másodlagosnak tartotta az új szupercsatahajókhoz képest, amelyeknek 457 mm vastag páncélzata és 9 db 406 mm-es, 1254 kg súlyú gránátokat kilövő ágyúja volt, tűzgyorsaság 2 lövés/perc.Ráadásul a Pearl Harboueban lévő 8 régebbi 1914 és 1923 között elkészült csatahajó darabonkénti ára mai pénzben kb. 250 milliárd forint, rajtuk 2200 fős legénység, ki az a hülye aki ilyen károkat hagyna elszenvedni? Az amerikai közvéleményt csak az áldozatok száma érdekelte volna, nem az elsülyedt hajók. Ráadásul mindenki gondolja el, ha japán hadat üzen az USA-nak, és megszállja az USA birtokokat (Fülöp-szk. Guam, Wake) és lemészárolja az ott lévő 40-50 000 fős helyőrséget, azt lenyelte volna az amerikai nép
? Bocsika mi nem harcolunk! Peace! Make love, not War! legalább
Amerika nagyon nagy valoszinusegg tudott elore a tamadasrol. A haboruk es forradalmak nem ugy es nem olyan erovonalak menten zajlanak, mint ahogy leirjak. Csak szarul hangozna a konyvekbe, hogy amerika bealdozta a sajat embereit (nem eloszor es nem utoljara) hogy belephessen egy haboruba, amibol bizonyos erdekcsoportok (hadiiparhoz kapcsodo es mas egyeb) atlag embernek felfoghatatlan mennyisegu penzre es befolyasra tehessenek szert.
Ostoba peldaval elve: ha belegondolsz, mar egy egyszeru kozepulet felujitasnal is mennek a sundambundam ugyek. Gondolj bele egy egesz haboruba.
Telefonrol vagyok bocs a hibakert.
Amerika a háború előtt olyan gazdasági embargókat vezetett be Japán ellen ami rákényszerítette Japánt a támadásra. Ezen most lehet vitatkozni, hogy szándékos volt vagy nem, de az adatok inkább azt mutatják, hogy szándékos volt. Ez nem összeesküvés elmélet ahogy sokan tévesen hiszik. A Pearl Harborban állomásozó amerikai flotta közel sem volt akkora harcértékű mint amilyennek tűntek. A USS Arizona, USS California, USS Nevada és a USS West Virginia amik a támadás során megsemmisültek a világháborúban már nem számított korszerűnek mindegy mennyibe kerültek. Az is gyanús, hogy az anyahajók nem tartózkodtak a kikötőben a támadáskor. Amerika csak "önvédelemből" háborúzik így csak akkor támadnak ha őket támadás éri. Ez viszont nem jelenti azt, hogy nem lehet támadást szándékosan kiprovokálni. Úgyhogy nagy a valószínűsége, hogy az amerikai felső vezetést nem érte váratlanul a támadás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!