Ha a második világháborúban Németország a Szovjetúnió elleni támadás helyett Angliába irányítja a csapatait, az milyen mértékben befolyásolta volna a háborút?
Azt azért ne felejtsük el, hogy Hitler nagyon tisztelte
az angol politikai berendezkedést.Túl sok ködös folt
van abból az időszakból, hogy ilyen kérdésekkel érdemes
legyen nekünk foglalkozni.
Tervben volt Anglia elfoglalasa es jo esellyel mehettek volna neki a nemetek hiszen a Franciaorszag bevetelekor megsemmisult az Angol hadsereg fegyverzetenek javaresze! Legalabb 2 ev kellett ahhoz, hogy valamennyire osszeszedjek magukat szarazfoldi fegyvernemekben.
Viszont Nemetorszag mem tudott volna atkelni a csatornan mivel ahhoz eloszor is az angol legierot kellett volna legyoznie
Honapogik probalkozott de mivel nem ment ezert letett rola majd az Oroszok fele vette az iranyt!
Hitler Angliát akarta térdre kényszeríteni azzal, hogy megtámadta a Szovjetuniót :)
Azt feltételezte ugyanis, hogy Churchill azért nem teszi le a fegyvert, mert titokban Sztálin szövetségében reménykedik.
Nem tudott volna átkelni a csatornán! Ennyi...
Ugyanakkor Hitler egészen pontos terveit és elképzeléseit sokszor csak sejthetjük. Így bele lehet magyarázni hogy nagy volt a tisztelet de azért ezek szerint akkora nem volt hogy ne gyilkolta volna halomra London polgárait...
A szovjetek meg valamikor támadtak volna!
Hitler úgy gondolta hogy mindenkit legyőz!
A német nép nem volt ennyire buta de egy diktatórikus rendszerben ugyan mennyit számít a nép szava...
A német nép nem volt ennyire buta de egy diktatórikus rendszerben ugyan mennyit számít a nép szava...
Amikor 1940-ben néhány angol repülőgép véletlenszerűen elkezdett bombázni néhány civil épületet Berlinben, a "békés német népet" pontosan Hitler beszéde nyugtatta le.
Szerintem az sem véletlen, hogy az emberek önként adták be a hitlerjugenbe a gyermekeiket, nem kényszerítette erre senki őket, az osztrákokat sem a függetlenségük feladására, amikor Hitler bevonult Bécsbe mindenki ujjongott.
HA sikerül megszereznie az abszolút lég fölényt Németországnak akkor nem is kellett volna partra szállni, mert gyakorlatilag övék a légtér és szinte szabadon bombázhatnak bármit és az angolok semmire sem mennek a hadiflottájukkal sem. Nagy kár, hogy az angolok igenis készültek a háborúra mert már 1930-ben radarendszert kezdtek el kiépíteni. Ha annyira el akarták kerülni a harcot mi szükség volt rá? Ráadásul akkor még Hitler sehol sem volt.
A Szovjetunió elleni támadás pedig elkerülhetetlen volt, szinte hihetetlen de még mindig vannak olyan naiv és hiszékeny emberek akik elhiszik, hogy Sztálin nem számolt vele. Na persze pont az az ember megbízik legnagyobb vetélytársában aki megölette legbizalmasabb embereit is...
Rossz a kérdés:
Angliát hitler a szu elleni hadjárat ELÔTT támadta meg.
1) A 2. vh. Lengyelország megtámadásával kezdôdött 1939. szept. 1-én. ( Jegyezzük meg: ezt megelôzte a hírhedt Molotov - Ribbentropp paktum, melyben felosztották Lengyelországot a "harmadik birodalom" és a szu között. )
Ezután, szept 3-án Anglia és Franciaország ultimátumot intézett Németországhoz, felszólították a harci cselekmények beszüntetésére, a németek psze sz..tak rá, lerohanták Dániát, mellesleg megszállták Norvégiát, majd Megtámadták és lerohanták Franciaországot, legalábbis a nagyobb felét.
Ezután 1940. május 15-én az Angol légierô bombázta a Ruhr-vidéket, amire válaszul hitler július 10-én megindította a légitámadásokat Anglia ellen azzal a céllal, hogy partraszállást, majd megszállást készítsen elô. Október végéig próbálkoztak, mint tudjuk, eredménytelenül ( ha nem tekintjük "eredménynek" sok angol ártatlan civil halálát ).
Egyszerûen nem bírtak Angliával.
Jóval EZUTÁN, 1941. február 4-én hagyták jóvá a szu elleni támadás tervét, az június 22-én indult meg.
Tehát mégegyszer: Németország a Szovjetúnió elleni támadás ELÔTT kísérletezett Anglia legyôzésével, sikertelenül. ( Hál' I-tennek! )
Angliát 1940
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!