Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Náci iratok mennyit érhetnek?

Náci iratok mennyit érhetnek?

Figyelt kérdés

Hagyatékból származó náci dokumentumok, iratok, parancsok, jelentések, stb-k kerültek hozzám. Nagyjából 200db, szinte kivétel nélkül hibátlan állapotban.

Többek között az alábbi személyek által szignózott papírok is vannak közöttük: Erich von Manstein, Rudolf Höss, Karl Dönitz, Hienrich Himmler, Reinhard Heydrich, Alfred Jodl, Erwin Rommel, stb.


Mi lehet ezeknek az értékük? Illetve hol tudnák ezeket felbecsülni, esetleg értékesíteni?


2012. okt. 6. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz németül akkor milyen parancsok vannak rajta? Engem érdekelnek az ilyek. Ha lehetséges akkor egyet beszkennelhetnél. Amúgy szerintem ha az egyiken van olyan jellegű parancs ami akár kis mértékben az elképezélseinket a második világháborúról akkor értékesek lehetnek. És, hogyan kerület hozzád? Gondolom elhunyt a nagy/dédapád?
2012. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szerintem értékes lehet, a parancsokból sok minden kiderülhet arról amit most homály fed
2012. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én sajnos nem tudok németül, de egyik németül beszélő barátom átnézte egy részüket.

Több Rommel által a csapatainak adott parancs van. Tobrukkal és El-Alameinel kapcsolatban

Több a Barbarossa hadművelettel kapcsolatos jelentés és parancs.


Nagyapám halála után kerültek hozzám. Egy kisvárosi múzeum kurátora volt.

2012. okt. 6. 19:52
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem sürgős a pénz, akkor ne add el szerintem. De az, hogy mennyit ér az ember függő.
2012. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha a papád egy múzeum kurátora volt, akkor azok a papírok a múzeum tulajdonai.

Magánszemély nem tarthat ilyen iratokat magánál. Legfeljebb ha hivatalosan is történelem kutató.

2012. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
Befűteni biztos jó.
2012. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha pl. bizonyíték van rajta arról, hogy a nácik parancsba adták a zsidók cigányok stb. tömeges gyilkolását akkor azok a papírok bizony milliárdokat érnek. Mivel az lenne a holokauszt végre megcáfolhatatlan tárgyi bizonyítéka. Tudod te hogy hány ember és mennyi pénzt fizetne egy ilyen bizonyítékért? El sem tudjuk képzelni.
2012. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A múzeumok vagy egyetemek nagyon sokat adnának érte. Sok tőrténész kutatót érdekel, külföldön gazdagok ezek az intézmények.
2012. okt. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Vigyázz rájuk.


Nehogy olyan emberekhez kerüljön, akikre kínos lenne a sok parancs, mert akkor át kéne írniuk a történelemkönyveket. A végén még megsemmísítenék.

Keress meg egy becsületes keresztény történészt, és add neki.

2012. okt. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nehéz elhinni.
2012. okt. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!