Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elveszett iratok/bankkártya...

Elveszett iratok/bankkártya stb, mit lehet még tenni? Csak én tartom ezt undorítónak amúgy?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki ma elhagytam a személyi irataimat meg egy halom dolgot. Egy oldaltáskában hordom évek óta telefon mellett. A telefont kivettem, elfelejtettem visszacsatolni és futottunk a buszhoz. Valszeg kiesett. A buszra fel se szálltam, hazajöttünk, hátha otthon maradt, utána pedig lent is körbenéztünk (az egész út nem volt 100m se, és 10 perc se telt el). Nem találtuk meg. Lehet már amikor kiesett akkor mögöttem felvette valaki.


Benne volt a személyim, lakcímkártyám, adókártyám, 3 bankkártya, egy halom vásárlói kártya, a bankszámlám számlaszáma (ilyen kis infó kártya csak), plusz több mint 20e Ft mert vásárolni mentünk.


Kártyákat letiltattam, kivéve a dombornyomottat mert annak a tiltási költsége 10e Ft, úgysincs rajt a pénz, limit 0-ra lett állítva. Bank kéréseimre letiltotta a rendszerükben az irataimat, így nem férnek hozzá a számlámhoz.


Bementünk a rendőrségre (már este 8 körül), ahol kitöltöttünk egy jegyzőkönyvet minden infóval, mikor hol hagytam el, mi volt benne. Elméletileg ez megvéd ha valaki visszaélne az irataimmal. Hétfőn bejelentem az okmányirodán is az eltűnést.


Várok 7 napot, a rendőrség szerint 7 napja van a megtalálónak, hogy visszaszolgáltassa. Utána feljelentést teszek. (akkor a bank a kártyatiltás felét visszaadja ha bemutatom nekik a feljelentést), meg különben is, ha valaki megtalálja és nem adja le, akkor az lopás. Utána tiltom a maradék kártyámat is persze.


Tudok még valamit tenni szerintetek?


Persze mindenki mondta, hogy a pénzről tegyek is le. Emlékszem amikor itt a gyakorin volt egy kérdés, hogy mit tennél, ha találnál egy tárcát iratokkal és mellé sok pénzt. Sok válasz érkezett, kb a 90%-uk azt írta, hogy lelkiismeret nélkül eltenné a pénzt és nem adná vissza, az iratokat talán. Szerintem undorító, egye jobban undorodok az itt élő emberektől...


Így most több mint 30e Ft-nyi károm keletkezett. (elveszett pénz, kártya tiltások pótlások, iratok pótlása), remélem, hogy baromi boldog lesz vele az akinél landolt, el nem tudjátok képzelni mit kívánok neki most...


2012. márc. 31. 01:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van. Én a telefonommal jártam így. Kb. egy fél óra múlva már nem volt hívható a szám. Ami bánt, hogy az unokámról és a meghalt kiskutyámról voltak benne pótolhatatlan fényképek.Csak annyit kellett volna tennie a megtalálónak, hogy felhívja róla anyukám, vagy a fiam, vagy valamelyik barátnőmet, mert jelezve volt a nevek mellett, hogy kik ők, de nem tette meg, inkább zsebre vágta a telefonomat. Kb. én is hasonlókat kívántam neki, mint te.
2012. márc. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron végigjártam ezt a kálváriát. Csak én debreceni vagyok, de Pesten dolgozom. A vonaton mindent beraktam a kis hátizsákomba, mert a rövidgatyámon nem volt zseb, elaludtam, és leszálltam Pesten minden nélkül. Kb. az tűnt el, mint neked, plusz a mobilom, bérletem, fényképező, lakáskulcsok (pesti, debreceni) stb. Egyből a rendőrségre mentem, de elküldtek az okmányirodába.


Péntek este volt, szombaton le akartam tiltatni a telefonomat (előfizetéses), DE SZEMÉLYI NÉLKÜL NEM MENT!


Kedd: ügyfélfogadás az okmányirodában, ott közölték, hogy vigyek egy születési anyakönyvi kivonatot(!), hogy új irathoz jussak! Talán Debrecenben a fiók legalján találtam volna egyet. Szerencsémre anyám Pesten lakik, és megvolt neki az enyém! Na ezzel a kivonattal le tudtam tiltatni az elveszett irataimat,a lakcímkártyát megcsinálták azonnal, és tudtam csináltatni egy ideiglenes személyit (helyben fotó, helyben posta a csekknek), viszont kibogarászták a számítógépből, hogy van nekem egy még egy évig érvényes útlevelem (de legalább négy-öt éve nem használtam), az és a lakcímkártya együtt mindenre jó, így nem adnak ideiglenes személyit. Az útlevél valahol Debrecenben.... Inkább bejelentettem, hogy azt is ellopták.


Így lett ideiglenes személyim, végre a telefonomat letiltattam. Egy hónap múlva elkészült a végleges személyim. Csináltatni kellett TB kártyát, adókártyát. Mindenhol 2200 Ft, ha jól emlékszem. Majd 10 ezer a két kulcscsomó, egy új telefon még egy tízes + a letiltás feloldásáért is fizetni kellett... Utána még a bankban is be kellett jelenteni a személyi igazolvány számának a megváltozását, ezt ne felejtsd el!


Aztán valamikor levélben valaki elküldte a régi lakcímkártyámat, összesen ez került meg... Most még mindig várom az adókártyámat, addig van egy A/4-es igazolásom róla. Na meg az útlevelemet még mindig körözik (az mondjuk megvan).


Szóval készülj fel minden jóra! Remélem a tied megkerül!

2012. márc. 31. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!