Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Iratok nélkül hogyan?

Iratok nélkül hogyan?

Figyelt kérdés

Külföldi állampolgár vagyok , magyar országon menekült ként élek. Közlekedési szabálysértést követtem el de nem voltak nálam az irataim. A rendőr kérte diktáljam be az adataimat de nem kérdezte az állampolgárságomat. Az adatokat leelenőrizte rádión ,majd azok alapján megirta a feljelentést. Az lenne a kédésem ha leelenőrizte az adatokat akkor nem lehet gondom belőle? Gondolom benne vagyok a rendszerbe mivel van magyarországi állandó lakcimem, mondjuk nem azt kérte hanem a mostani cimem, mive a 2 nem ugyan az (most barátnőmnél lakom)

Nem szeretném ha ebböl problémám lenne , hatóság félrevezetése vagy ilyesmi.

Elvileg a nevem, anyám neve ,születésihely alapján letud elenőrizni a rendszerbe hogy létező személy vagyok és valós adatokat adtam meg? gondolom azt is tette vagy csak a körözést elenőrzi? nem tudom hogymegy ez.

Ha valaki tud ezügyben segiteni megköszönném..


2010. nov. 18. 16:59
 1/3 anonim válasza:
A Helyszini ellenorzes a korozesre vonatkozik, hogy az adott szemely vagy targy, pl. gepkocsi korozes alatt all-e. Igy a megadott adatokbol lathato, hogy az illeto letezo szemely. Az eleg furcsa, hogy a rendor elengedett azok utan, hogy semmilyen iratot nem tudtal bemutatni, mert igy barkinek az adataival vissza tudhattal elni es ezt nem tudja leellenorizni, (ez nagyon komoly szabalyszeges elkovetese munkakoron belul). Furcsa! Na mindegy, csakm annyi bajod lehet ezek utan, hogy szabalysertesi feljelentest tett ellened, majd kapsz errol egy tertivevenyes ajanlott levelet, amiben megirjak a buntetest. Csak ezert es az igazolvanyok hianyaert kaphatsz buntetest, ez penzbuntetest jelent. Persze azt nem tudom milyen kozlekedesi szabalysertest kovettel el, de ha olyan sulyos lett volna, akkor ott es akkor helyben eloallitottak volna. Igy majd kifizeted a buntetest es annyi.
2010. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Simán elengedett sőt mégcsak bunkó sem volt , teljessen korekt módon viselkedet , mondjuk én is, De mondjuk tényleg benne lett volna hogy hamis adatot adtam meg de nem
2010. nov. 20. 21:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk én ugy tudom jógában ál elfogadni a bemondott adatokat ha ugy gondolja és ezzel semilyen szabályt nem szeg ez az ő döntése , biztos nem voltam gyanus és teljessen együt is mükötem . Szerintem korrekt volt..
2010. nov. 20. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!