Sokban. A tábornokai például tudták volna, hogy ahhoz, hogy legyőzzék az angol-amerikai erőket Észak-Afrikában, azt kell megtenni fő hadszíntérnek. Ahhoz, hogy esély legyen a Szovjetunió legyőzésére, először az Egyesült Királyságot kell legyőzni, nem pedig megnyitni egy újabb frontot és nem kezdtek volna bele Sztálingrád és Leningrád ostromába pusztán politikai megfontolásból.
Valószínűleg a fegyverfejlesztéseknél is inkább a harci érték dominált volna, mintsem a propagandaérték.
2012. jún. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
2/19 anonim válasza:
Valóban többre mentek volna ezzel mert a tábornokainak több fogalma volt a háborúról mint Hitlernek. Arról nem is beszélve hogy amennyire tudom Hitler minél hamarabb meg akarta volna szerezni a hatalmat és olyan elhamarkodott döntéseket hozott hogy ezzel bukta el az egészet. Ha lett volna esze egy időre megállt volna hogy minden erejüket a hadi fejlesztésekre fordítsák itt maximum azt csinálhatták volna hogy megtartják az eddigi lefoglalt területeiket, és ha mindenben elérték volna a jobb teljesítményt akkor már simán lenyomhatták volna Szovjetuniót. Nem egy dokumentumfilmet láttam már ahol mindig azt mondták hogy azért nem győzték le a Szovjeteket mert a hideg kifogott rajtuk semmi más. Ha ezt a problémát kiküszöbölték volna akkor sokkal többre vitték volna, és akkor Hitler már talán jobban hallgatott volna a tábornokaira is és rájuk bízta volna ezt az egészet.
2012. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
3/19 anonim válasza:
Hitler jelentős hibákat követett el, ahogy az ellenségei is. A papírforma már 1939. szeptember 3-án az volt, hogy elveszti a háborút. Sok szerencse kellett ahhoz, hogy eddig elhúzzák a háborút a németek. Ha Hitler nem követi el a "klasszikus", közismert hibáit, attól még nem valószínű, hogy megnyerhette volna a háborút, mert az nem apró részleteken múlott, hanem a szövetségesek és németek közti, az utóbbiaknak rendkívül hátrányos erőviszonyokon. A háború elkezdése volt tehát a legnagyobb tévedése. Az egész gondolkodásmódja volt hibás, ennek csak következményei voltak az egyes hibás döntései. Ha a háborút nem kezdi el, nyilván máshogy került volna be a történelembe, mint így, kb. ez lett volna az a döntő pont, ahol máshogy kellett volna döntenie.
2012. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
4/19 anonim válasza:
Sztálin 20 milliós hadseregével semmit nem tudott volna mit kezdeni.
2012. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
5/19 anonim válasza:
Kétfrontos háborút Németország semmiképpen sem nyerhetett volna meg a tengerentúli hatalmak és a Szovjetunió ellenében.
2012. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
6/19 anonim válasza:
"A háború elkezdése volt tehát a legnagyobb tévedése. "
Háború mindenképpen lett volna. Ha a németek nem támadnak, akkor támad Sztálin.
2012. jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
7/19 anonim válasza:
"Háború mindenképpen lett volna. Ha a németek nem támadnak, akkor támad Sztálin."
A háború egyedül Hitler beteg agyából következett.
Sztálin sokkal okosabb fickó volt annál, mintsem nekirontott volna Európának.
2012. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
8/19 anonim válasza:
Hitler cseszte el a háborút a náciknak ! Parkinzon kóros volt és anfetamint szedett rá, amitől még drogfüggő is lett, az egyik karját már mozgatni is alig tudta a háború végére.
Mindent gyorsan akart elérné, mert tudta hogy meghal. Ezért támadta meg idő előtt a szovjeteket, ha nem így teszi és a tábornokaira hallgat már győztek volna. Felaprózták volnaaz ellenfeleket, előbb angliát, majd pedig teljes erővel nem pedig két fronton harcolva a szovjeteket lealázták volna és végül amerika egyedül a japánokkal felálló németek ellen tehetetlen lett volna. Neki is köszönhetjük, hogy végül ilyen lett a világ.
2012. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
9/19 anonim válasza:
Az segített volna, ha nem őrül meg és képes együtt dolgozni a tábornokaival. Akár még Moszkvát és Leningrádot is be tudta volna venni, ha nem követ el több baklövést. Csak balszerencséjükre megőrül és még Berlin ostrománál is nem létező hadosztályokat utasított a szovjetek elleni támadásra.
2012. jún. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
10/19 anonim válasza:
09:43
Mi lett volna, ha beveszi Moszkvát? Semmi. Napóleon bevette Moszkvát, és nem történt semmi. A szovjetek egyébként azzal számoltak, hogy fel kell adniuk Moszkvát, át is rakták a fővárosi intézményeket Kujbisevbe és Ufába.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!