Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországnak kivel lenne...

Dollynelly kérdése:

Magyarországnak kivel lenne érdemes szövetkezni háború esetén?

Figyelt kérdés

-Oroszország

-Amerika

-Japán

-Kína

-India



2012. ápr. 8. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Monyguk én mán régóta szeretnék amcsi vért inni, tehát minden tekintetbe támogatnám eztet a háborút.
2012. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Azzal, akit mindenképpen tönkre akar tenni. Az utóbbi párszáz évben nem jöttünk ki győztesen háborúból, miért is fordulna a szerencse?
2012. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
USA kivételével bárkivel
2012. ápr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
szerintem is orosz ország ők a legkeményebek nem sok ország packázna velük erős kitarto nép csak is velük lenne esélyünk
2012. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a legjobb lenne ha kimaradnánk az összes többi háborúból,pártatlanul mindenkivel jó viszonyt ápolva.
2012. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha a NATO-t figyelmen kívül hagytad, akkor mondom, hogy az USA úgy is küldene valami "droidsereget", meg az európai NATO tagországokból is, ha most nem számít a NATO, akkor meg kicsit húzósabb a kérdés. Szerintem Oroszország meg Japán, bár...
2012. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha mindenféle szövetséget félreteszünk, akkor az orosz-kínai-iráni oldal felé kéne menni (+Japán esetleg még Észak-Kórea). Valószínű egy újabb nagyobb háború esetén ezek az államok egy kalap alatt lennének! (Sőt biztos!!!)

De ugye ez nem megoldható, de mindenképpen ez érné meg. Hogy miért?


Oroszországnak van cirka 22milliós hadserege tartalékosokkal. +Hatalmas terület, melynek jelentős része van Európában. Kínának szintén hatalmas az emberanyaga, ráadásul ha már minden kötél szakad, és kitör a háború, és Kínát nem érdeklik a befektetések, adósságok, akkor ugye saját és szövetséges részre fordít mindent (a rengetek ruha, élelmezésre rizs, és a még több munkaerő!!), továbbá nekik is egy cirka Európa nagyságú államuk van.

Észak-Korea hadserege is nagyon nagy! És ők sem vannak kevesen. Japán és Irán amolyan gazdasági szempontból, valamint munkaerő miatt fontos.

Japán: háború esetén valószínűleg inkább állna a szomszédja mellé, mint a világ túloldalára.

A Japán termékek kifinomultak, és sokat termelnek. Még egy pont nekik.

Innen ismerni kell az összefüggéseket. Japán kitűnő gazdasága az importált kőolajon, és földgázon alapul. Ebben Irán nyújtja neki a segítő kezet, mint ahogy Kínának is olajban. Ha nincs kőolaj és földgáz, akkor Japán tönkremegy, Kína meg kitörölheti a hadseregével, ha nincs olaj.

Ezért ezeknek az országoknak szövetségese lesz Irán, biztos!

Nem lehet tiszta, hogy Észak-Koreának mi köze van ezekhez az államokhoz. Mivel kommunista, ezért evidens az orosz és kínai kapcsolata, valamint az új "4. kis-tigrisként" van jelen Japán életében, ami szintén fontos dolog a gazdaságban.

Ezen országok teljesen össze vannak kapcsolódva keleten, és hozzájuk kellene menni. Rengetek ember, és igencsak fejlett technika! Bennünk az az Oroszország van meg, ami a II. Világháborúban, és előtte volt. De ma már hétköznapi ember nem tudja felfogni, hogy az oroszok, és a kínaiak milyen mértékben fejlődnek! Én csak gyanítom, hogy nagyon!


Ha én dönteném el, akkor hozzájuk állnék. Ennek 2 módja lehetséges:

1.) Kilépni mindenhonnan (NATO, EU), de akkor valószínűleg elfoglalnának minket rögtön. Ekkor az egész hadsereget egy az egyben szétoszlatni, és a háború kitörése után 1 mp-el letenni a fegyvert. (Kivéve, ha már olyan előrehaladott állapotban van a dolog, hogy Ukrajnából jöttek hozzánk orosz katonák. Bár ez eléggé kétséges. De nem megvalósíthatatlan. Az ukránok és az oroszok kapcsolata nem rémálom.

De ekkor csatatérré változhat Magyarország területe, bár ezt a háborúba való belépéssel nem lehet elkerülni, mivel jobbról a kelet, balról a nyugat található, és teljesen a két "feltételezett ellenfél" között vagyunk.


2.) Ha be sem lépünk a háborúba. Bár itt is ki kell lépni az EU-ból NATO-ból, de nagyon jó diplomáciával el lehetne érni, hogy ne támadjanak meg, valamint ha az oroszok ideérnek át lehet állni az ő oldalukra, és kény kedv szerint a sok nagymagyar akaratára vissza lehetne foglalni a Felvidéket stb. de ez már részletkérdés! Ez rettenetes diplomáciát igényelne.


Szerintem mindenképpen az lenne az ideális, hogyha kelet felé szövetkeznénk. De akkor mindenképp a legrosszabbra is kell számítani!


A nyugat felé semmiféle képpen nem érdemes menni.

Fejlett, meg minden, de egy körülbelül minden európai országgal egy technikai szinten lévő, területben, gazdaságban, emberanyagban jóval felettünk lévő hatalommal nem lenne esélyünk! Egyedül az USA-nak lenne sansza.


Kérdésre a válasz: ruszkik, kínaiak, É-Korea, Irán, japcsik!

2012. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

oroszokkal a fegyverek miatt

de a kinaiakkal a legérdemesebb pillanatnyilag

2012. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Attól függ ki az ellenség: Ha pl India akkor Oroszországgal...Ha az USA Kínával ><
2012. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
OROSZORSZÁG, KÍNA, IRÁN A NATÓBÓL ÉS AZ EUBÓL PEDIG KIKÉNE LÉPNI MERT ŐKET A ZSIDÓK IRÁNYÍTJÁK
2012. ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!