Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért tartják sokan a Magyar...

Miért tartják sokan a Magyar Honvédség katonáit zsoldosoknak? Kérem olvassa el mindenki a lenti szöveget is!

Figyelt kérdés

A Magyar Honvédség személyi állománya a magyar állam törvényes, határozott vagy határozatlan idejű munkaszerződéssel bíró alkalmazottja. Fizetést (illetményt) kap, ami után ugyan úgy adózik, mint minden munkavállaló az országban.

A sorköteles szolgálatot teljesítő katonák annak idején szintén kaptak (szerény) illetményt az államtól, amíg szolgálati idejüket töltötték. A sorkatonai szolgálat felfüggesztése előtt, 2003-ban javaslatot tettek arra, hogy a sorkatonák illetményét emelje az állam a minimálbér szintjére.

Most akkor azok szerint, akik zsoldosnak tartják a mai Honvédség tagjait, mert illetményt kapnak azért mert a magyar állam által rájuk rótt feladatokat hajtják végre, ugyanúgy zsoldosnak tartják a volt sorkatonákat, akik szintén illetményt kaptak annak idején?



2012. febr. 26. 18:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

23:02

tényleg? és hogyan képviselik az országot? rá van tűzve a ruhájukra? vagy ez a mi országunknak miért jó? semmiben? akkor zsoldos, ennyi

törvényes, hát természetesen, ez hogy is lehetett válasz?


ma 12:04

ez így van... feladatai az árvízkárosultak megsegítése, vörösiszap mentés stb.

ez eddig rendben is van,

de külföldi harc az nem igazán passzol ehhez

2012. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Igen, rá van tűzve a ruhájukra.

Tudod, mivel reguláris haderő tagjai, nemzetközi egyezményekben rögzített hadijogi szabályok szerint kötelező viselniük a HUNGARY feliratot a bal mellzseb fölött, illetve a háromszín MH pajzsot, mint felségjelet a bal vállukon.

2012. febr. 27. 16:48
 13/39 A kérdező kommentje:

A mi országunknak például azért jó, mert a NATO tagságunk miatt kötelességünk nemzetközi NATO missziókban való részvétel.

Ha ezt elmulasztjuk, jönnek a nemzetközi dádák, ami nem jó az országnak.

Ha megfelelően teljesítünk, vagyis a világ több pontján, de főként Irakban és Afganisztánban vannak kicsi zászlók a térképeken, akkor Magyarország nemzetközi elismertsége növekszik.

A magyar katonák közül sokan valóban a magasabb fizetésért mennek külföldre dolgozni, ugyan úgy, mint azoknak a magyar civileknek az ezrei, akik jelenleg is külföldön dolgoznak.

És ha olyannyira aggaszt a Honvédség itthoni helyzete, meg a haza védelme, akkor szerinted egy többszörös afganisztáni veterán, aki szreti a hazáját, mert a hazája elismeri a munkáját, vagy egy puskaport soha nem szagolt díszkatona fogja hatékonyabban védeni az országot?

2012. febr. 27. 16:55
 14/39 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy a szlovák nyelvtörvény körüli balhéban igen komolyan esett latba, hogy Magyarország milyen mértékben képviselteti magát Afganisztánban. (Szlankó Bálint: Maximum nulla áldozattal)
2012. febr. 27. 16:58
 15/39 anonim ***** válasza:
0%

az a ruhájukon viselt... -nél a kérdőjelem képletes, nem kell rá válaszolnod

ez eddig szép és jó, de ami érveket te felsoroltál az nem igazi érv, mert ha nem lennénk nato tagok, azok az emberek ugyanúgy elmennének missziózni, tehát az érvelésedet semmisnek tekintem, mert túl gyenge, tehát maradhatunk a zsoldos fogalomnál, eme világrengető kérdést illetően

2012. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
0%

hogy most vajon zsoldos, vagy honvéd...

szerintem teljesen mindegy

2012. febr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

16:58

ez sem igazi érv, mivel azért senki sem fog háborúba menni, vagy akár csak rendet fenntartani lázadók ellen, mert egy másik ország nyelvtörvényt akar bevezetni

ez csak egy pozitív utóhatás lehet, ha egyáltalán nyom valamit a latba, én erről nem hallottam, de nem nagyon hiszem, hogy majd ez döntő lehet vagy lehetett a nyelvkérdésben

2012. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:

Ha nem lennénk NATO tagok, akkor szerinted hogyan "misszióznának" a katonák?

Magánemberként?

Igen, akkor zsoldosok lennének, semmi kétség, mert magánemberként, magáncégek alkalmazottaiként, magáncélból mennének ki.

Mivel azonban nemzeti felhatalmazással, hajtják végre a missziókat, reguláris nemzeti hadsereg tagjaként, NEM zsoldosok.

Érvelésemet pusztán azért érezheted gyengének, mert nem látod át ezt az egész kérdést, annak ellenére, amit leírtam.


Ha szerinted a pozitív utóhatások csak azért nem számítanak, mert Te nem tudsz róluk...

Már leírtam, hogy mi az oka pl. az Afganisztáni szerepvállalásnak, olvasd el és értelmezd kérlek, ha eddig nem tetted volna meg. És ne keverd össze az okot és az okozatot...

2012. febr. 27. 18:37
 19/39 A kérdező kommentje:

"Olyan érzésem van, hogy katonáink egy idegen hatalom érdekében, idegen földön ( akik soha nem ártottak nekünk ) fegyverrel harcolnak , pénzért. Nem ez a zsoldos fogalma?"


A zsoldos:

"1. fizetségért katonai szolgálatot vállaló, főleg külföldi illetőségű személy pejoratív ízű megnevezése; 2. a sajtóban esetenként alkalmazott téves elnevezés a nemzeti jellegű, reguláris önkéntes haderő katonájára."

"Az 1949. évi genfi egyezményeket kiegészítő 1977. évi genfi jegyzőkönyv szerint olyan személy, aki egyik összeütköző fél fegyveres erőinek sem tagja, ill. egyik félnek sem állampolgára, s akit saját országában v. külföldön toboroznak, hogy - ellenében harcolva vegyen részt az ellenségeskedésben az őt fogadó fél oldalán. Nem illeti meg a hadifogoly jogállása."


A katona:

"1. a fegyveres erő, haderő személyi állományának tagja."

2012. febr. 27. 19:04
 20/39 A kérdező kommentje:

Éjjel forgolódva éreztem, hogy valami nem jó. Fölkeltem, és megnéztem a kérdést, majd rájöttem, hogy mi nyugtalanított...


"az a ruhájukon viselt... -nél a kérdőjelem képletes, nem kell rá válaszolnod"


Egy kérdésre azt hiszem, hogy kell válaszolni, főleg, ha tudatlanságot árul el.


"ez eddig szép és jó, de ami érveket te felsoroltál az nem igazi érv, mert ha nem lennénk nato tagok, azok az emberek ugyanúgy elmennének missziózni"


Te normális vagy? Szerinted hogy működik a "missziózás"? Úgy látom, hogy fogalmad sincs, ezért elmondom.

A Magyar Honvédség külszolgálatai nem állandó személyzettel működnek. Általában egy-egy misszió állományát 6 havonta lecserélik. Ezt a cserét, és magát az állományt is váltásnak hívják. Tehát a KFOR-2 azt jelenti, hogy az a KFOR misszió második féléves váltása.

Mivel váltják az állományt, a váltásokat fel kell tölteni.

Úgy egy-másfél évvel a váltás előtt a kijelölt alakulatnál kihirdetik, hogy az XY misszió 8. váltásának állományát ebből az alakulatból fogják válogatni. Ekkor van lehetőség, hogy mindenki elgondolkozzon, akar-e jelentkezni. Úgy 7-9 hónappal a váltás előtt (tehát ekkor már a 6. váltás van kinn, amit más alakulat ad) már lehet jelentkezni. Ha összejön a szükséges mennyiségű jelentkező, nincs gond. Ha nem jön össze, akkor a parancsnokok kijelölnek embereket, akik vagy kötélnek állnak, vagy nem, de végül összejön a szükséges létszám és majdnem mindenki önként kitölti és beadja a jelentkezési lapot. Ezután kezdődik az orvosi, fizikai, pszichológiai szűrések időszaka, amit egy fél éves felkészülés követ. Ez alatt megismerkednek egymással, a feladatokkal, a területtel, az ottani viszonyokkal, kultúrával, egyesek nagyon alap szinten a nyelvvel is, elméleti és gyakorlati kiképzéseket, lövészeteket, meneteket hajtanak végre, felveszik, összeállítják és előkészítik szállításra az anyagi készleteket, bemálháznak, stb. Néhány héttel az indulás előtt elmennek szabadságra, hogy kipihenjék a felkészülést, és egy kicsi időt a családjukkal tölthessenek. Ezután kiszállítják őket a műveleti területre. Ott 2-4 hét alatt, természetesen a feladatok elhanyagolása nélkül átveszik a területet, a feladatokat és a kint lévő készleteket az előző váltástól, akik ezek után hazacsoportosításra kerülnek. Az átadás-átvétel időszaka után ők hajtják végre a feladatokat. A leváltásuk előtt 2-3 héttel elkezdenek fölkészülni a váltásra, úgy, hogy közben a feladatokat továbbra is végrehajtják. Ellenőrzik a meglévő készleteket, rendet tesznek, ha kell, előkészítik az okmányokat, berendezik az ideiglenes szállásokat, előkészítik az előadásokat az újonnan jöttek részére. Mikor megérkezik az új váltás, a feladatok végrehajtása folytatódik, emellett mennek az előadások és az anyagi készletek, beosztások, feladatok átadás-átvételei. Miután a régi és az új parancsnok közt is lezajlott az átadás-átvétel, azaz a jegyzőkönyvek aláírásra és leadásra kerültek, a régi váltás hazacsoportosításra kerül. Hazaérva néhány hét szabadságot kapnak, ezalatt orvosi, pszichológiai visszaszűrésen kell részt venniük, majd egy több hónapon keresztül széthúzott 3 alkalmas pszichológiai visszaillesztő tréning zárja a missziót.

Nagyjából így működik a "missziózás". Tudod egyáltalán, miről beszélsz? "Amúgy is kimennének missziózni". Mintha csak a tescós sztyrot kellene a távolsági buszra fölpakolni. Nevetséges. Hagyjuk is.


"tehát az érvelésedet semmisnek tekintem, mert túl gyenge, tehát maradhatunk a zsoldos fogalomnál, eme világrengető kérdést illetően"


Te maradhatsz, de remélem sokan megértettek kicsit valamit abból, hogy mi a különbség a zsoldos és a magyar katona között, és hogy miként működik a "missziózás".


Jóéjt!

2012. febr. 28. 00:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!