Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyaroknak a mindössze 14...

A magyaroknak a mindössze 14 Grippen ugyan mire elég amikor más országoknak több száz vagy több ezer vadászgépük van?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 20:16
1 2 3 4 5 6
 51/60 Pro Patria ***** válasza:
64%

A feltett kérdésre, miszerint nekünk miért "csak 14 Gripenünk van", ha "a többi országnak több száz vagy ezer", pedig válaszoltam.

Bemutattam a térség légierejét, és látható, hogy semmivel sem vagyunk elmaradva, sőt.

2011. szept. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 GereZsolt ***** válasza:
67%

"16 év a haditechnikában eltöltött szakmunka-.repülő-gépész- sem képes meggyőzni"

- Messziről jött ember azt mond, amit akar:)

-És te az interneten keresel hiteles forrást? Messziről jött ember....

Egyébként attól, hogy valaki jó autószerelő, még nem lesz sem versenypilóta, sem autótervező mérnök.

-De jobban ismeri az autókat mint a pilóta!És jobban félti is!( tapasztalat, ezért nem lesz jó pilóta műszakiból)


"egy elvakult félművelt index és origo színvonalon nevelkedett amatőrt."

- Na, ez az, amikor sablonos "fuj fidesz" dolgot keversz bele a dolgokba érvként. Ami jelen esetben azért különösen vicces, mert soha nem olvasok sem origót, sem indexet.

_Index, origo színvonal nem azt jelenti hogy olvasod is. Szerintem olvasni se tudsz vagy a szövegértelmezéssel vannak gondjaid. Egyébként szarok az országot 20 éve tönkretevő "pártokra". Az csak hab a tortán a Mo.-n nem vizsgált korrupciós, szakmailag alá nem támasztott gripen beszerzés pont az imádott orbikád uralma alatt történt. A bolsik megvették az utántöltőket amiket talán ha egyszer használtak, milliárd forintokért!


"Semmi de semmi nem támasztja alá a láthatóan szimulátorokon szerzett -vélt-tapasztalataid."

- Szimulátorokkal sem játszottam soha.:)

_ Pedig el kellene kezdened. Rádfér.


Ellenben megkérdőjelezhető a szakértelmed, ha a mindenki által lenézett, mig-21esekkel felszerelt román légierőt jobbnak tartod a mi 4. generációs Gripen-flottánknál, illetve ha szerinted a néhány hónapja kivont mig-29-esek nem lennének most alkalmasak harcra.

_Megint nem tudsz olvasni. Nem modernebb a román légierő, okosabb!Egyébként aki szerint 8 hónapja a szabad ég alatt álló konzerválás nélküli repülőgépekben csak be kell ugrani, az ne kérdőjelezze meg a szakértelmem. Inkább játsszál szimulátorokon és ne szólj bele a nagyfiúk játékába.

Attól, hogy költségtakarékosságból nem szállnak fel (hiszen a Gripenek mellett csak tartalékot képeznek), az nem azt jelenti, hogy nem tudnak felszállni (pláne hogy néhány hónapja még repkedtek.)

_Tartalékot képeznek. Ja, pont így képzeli el egy laikus egy repülőgép leállítását. Nem autó ez, már mondtam.Ez a duma pont olyanoknak készül mint te. Tudod biztos a "világválság" miatt tartalékolják őket!És kik repülik vagy a pilóták is tartalékolva vannak? Szánalmas.

2011. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 Pro Patria ***** válasza:
64%

"pont az imádott orbikád uralma alatt történt."

- Nem imádom Orbánt. Megint csak üres fröcsögés, ahogy megszokhattuk:)


"Semmi de semmi nem támasztja alá a láthatóan szimulátorokon szerzett -vélt-tapasztalataid. -> Szimulátorokkal sem játszottam soha.:) -> Pedig el kellene kezdened. Rádfér."

- Egyszer rossz, egyszer jó?:D Hogy is van ez?


Nem érdemes veled foglalkozni...

2011. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 GereZsolt ***** válasza:
67%
Ez tény, nem vagyunk egy súlycsoportban.Quod erat demonstrandum.
2011. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:
Jaj kedves válaszolók nem egészen számitottam ilyen bőséges szócsatára csupán az járt a fejemben hogy a hadi tudósitásokban ennél a repcsi darabszámnál esetenként sokkal több repűlő veszett oda, vagyis adott helyzetben egy csata és nincs tovább légierőnk igaz remek pilótáink vannak de nem csak nekünk. PL:Libiában a kadhafinak sokkal több gépe volt mégis ráfázott, vagy a kevegőben lőtték le vagy még a földön a repülőit.A 14 grippen valóban nagyon komoly erő de talán egy valódi tényleg komoly légi fölényhez valamivel több kellene esetleg.
2011. szept. 13. 19:44
 56/60 A kérdező kommentje:
ui:oké megértem hogy ezt a sokkal nagyobb légi erőt ez az ország anyagilag nem is bírná összehozni.
2011. szept. 13. 19:48
 57/60 Pro Patria ***** válasza:
59%

És nincs is szükség nagyobbra.

Ahogyan láthattad, a térséghez képest teljesen rendben van, sőt.

Illetve itt nincs háború, és a közeljövőben nem is lesz.


Ha meg a NATO bombázna minket, mint Kadhafit, akkor mindegy lenne az is, ha 5x ennyi gépünk lenne...

2011. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:
Ez tökéletes válasz volt köszi.
2011. szept. 14. 19:48
 59/60 anonim ***** válasza:

nem cask háborúzni meg harcolni lehet velük...


ha pl betéved egy azonosítatlan repülő(mondjuk mert bekrepál a rádió), nem árt ha van pár grippen ami pár perc alatt odaér és kikíséri az országból, vagy megsemmisíti ha úgy alakul...:D


pont a minap volt egy ilyen eset, egy utasszállító nem tudott bejelntkezni vmiért rádión, szépen kikísérte 2 grippen a határig.

2012. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Nem akarok offolni (és zsidógyűlölő se vagyok) de akkor az izraeli kémrepülőket miért nem voltak képesek kikísérni?
2012. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!