Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Volt még egy olyan nemzet aki...

Volt még egy olyan nemzet aki annyira keményen edzették a katonáit mint a Spártaiak?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg csak kicsivel enyhébben?
2011. jún. 28. 14:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A római katonák is elég kemények voltak. Különösen Julis Caesar seregei voltak erről híresek. Hihetetlen távokat kellett megtenniük erőltetett menetben teljes felszereléssel utána árokásás vagy sáncépítés és levezetésnek akár többórás csata.

A macedónok is jól nyomták.

A tatárok nem voltak különösen edzettebbek a gyalogsági harc terén de nagyon szívósak voltak és a legszélsőségesebb körülmények között is életben maradtak.


Modern kori hadseregek közül (bár a spártai fizikális képzéssel nem mérhető össze) de talán a II.Vh korai szakaszában harcoló SS katonák, illetve napjainkból szpeznac egységeket lehetne megemlíteni

2011. jún. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Van egy sorozat nem tom magyarul kijött-e már

Deadliest warrior a címe

párhuzamit vonnak két történelmi harcos típus vagy harcos között...összehasonlítják a tipikus fegyvereket, a kiképzést, páncélzatot, majd tekken szerűen összeeresztik őket

persze az eredményt nem lehet tényként kezelni de nagyon jól bemutatja egy adott nép fegyverhasználati szokásait és stratégiáját. imádom azt a sorozatot.

2011. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen azt én is ismerem (magyar címe: Félelmetes harcosok) elég sok részt láttam is belőle. Ott volt spártai összecsapása egy ninja-val és a spártai nyert.
2011. jún. 28. 14:49
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a szovjetek és az észak-koreaiak, esetleg a nácik.
2011. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

esetleg nácik?

Egy SS katona tízszer többet ért egy szovjetnél.


Szerintem Hunyadi Mátyás zsoldos serege, SS katonák és napjaink különleges egységei. (pl. Bercsényi)

2011. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Észak-Koreában a férfiaknak 5 évig, a nőknek 3 évig tart a kötelező katonai kiképzés. De megemlíthetjük Izraelt is, ahol szintén az egész lakosságot kiképezik és jelszóra ugraniuk kell a harcba, bárhol és bármikor is vannak.
2011. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát én inkább az ókorban esetleg a középkorban lévő katonákra gondoltam mert később már nemigen voltak olyanok a kiképzésen, hogy korbácsolás meg hasonlók.
2011. jún. 28. 16:32
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Inkább Izrael, mint É-Korea. Ott inkább a mennyiségre összpontosítanak, nem érdekli őket, hogy 500éves technikájuk van.
2011. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
Az SS-ben inkább ideológiát néztek, mint rátermettséget a harca, és ebből az ideológiából kifolyólag nem adták meg magukat. De, ahogy írták már, a római hadsereg komoly kiképzést kapott (pl. napi 20 km futás), meg az izraeli hadsereg is nagyon kemény kiképzésben részesül.
2011. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Valójában rengetegnek.

Legalábbis, ha azt nézzük, hogy hét éves koruktól csak a harcra való felkészülésből állt az életük.

Ez valójában a legtöbb hivatásos harcosra, és leszármazottaikra igaz volt. Erre jó példák a középkori Európa lovagjai, zsoldosai, de a janicsárok és a szpáhik is, vagy akár a japán szamurájok és nindzsák, de a különböző törzsek harcos kasztjai is.

Emellett, a legtöbb országban mind a mai napig vannak olyan intézmények, melyek kis gyermekeket szoktatják a katonai körülményekhez, ezért egyes esetekben ez mind a mai napig fennáll.


Bár fontos különbség, hogy spártában etnikailag határozták meg, ki lehet/ki kell legyen katona és egy adott népcsoport egésze szinte kizárólag erre rendelkezett be. Erre szerintem leginkább a Mongol Birodalom hasonlított, ahol szintén hadsereggé szervezték át gyakorlatilag az egész népességet. Az ő kiképzésükről nem tudok sokat, de mivel nagyságrendekkel nagyobb sikereket értek el, mint a spártaiak, feltételezem, hogy egészen jó lehetett.

2011. jún. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!