Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért van annyi pénzük az...

Miért van annyi pénzük az amerikaiaknak?

Figyelt kérdés

A kérdés eredetileg úgy szólna:


Miért az amerikai haderő a világ legjobbja?

Nem az, a Közel-Keleten vereséget szenvedtek.


Miért szenvedtek vereséget?

Mert nem váltanak hadelméletet.


Miért nem váltanak hadelméletet?

Mert csupa oschtoba ül hadvezetésben.


Miért csak idióták vannak a hadvezetésben?

Mert másfajtát Amerikában nem találni.


Akkor miért is tartja a 'világ' az amerikai haderőt a legütőképesebbnek?


Mert sok drága fölszerelésük van.

Hogyan lehet sok drága fölszerelésük?

Mert sok pénzük van...


Teccik ééteni?!?... Tehát erre keressük a választ!


2011. máj. 8. 21:13
1 2 3 4 5
 41/41 A kérdező kommentje:

Én azért nem becsülném le a kínai űrkutatást, elvégre jó ideje ők az egyetlenek, akik komoly fejlődésen mentek keresztül (ha ez némileg fölzárkózást is jelent). Másrészről a megtévesztés igen fontos dolog a titkosszolgálati módszerek között, erre lehet, hogy nem kapunk biztos választ.


A tüzérséget magát lehet is így alkalmazni, bár puszta méreteinél fogva eléggé alkalmatlan erre. Nem véletlenül beszélünk főképpen szföldi hadviselésről, bár megjegyezném, hogy ár-érték arányában a légierő megint elég fölösleges kiadás.


Azt hiszem elfelejtkeztél egy-kettő fontos momentumról Leningrád ostromát illetőleg, nevezetesen ad1: a Ladoga tó miatt nem lehetett körülzárni, ad2: a "több százezer fő" magában a kiéheztetésben nem vett részt, csupán fölvigyázó emberek maradtak a város körül, ad3: a nehézfegyverzetet is teljesen visszavonták a front más szakaszaira. (Tulajdonképpen ez volt a legrosszabb döntés, hiszen valójában Leningrád volt a keleti front kulcsa, annak kellett volna az elsőnek lennie.)


Szerencsére egy rugalmasabb és jelentősen megkönnyebbült szállítórendszernek nincs szüksége sem jól kiépített utakra, sem légiszállításra - tul.képpen, ahol ember elmenni el tud, ott minden létfontosságú át fér (ha már Mao-t emlegettük, akkor a Ho-Si-Min ösvényeket se feledjük). Arról nem is beszélve, hogy a szükségképpen előrefelé történő ellátási forma valójában nem is szükségszerű. A civilek vegzálása meggondolandó, annak fényében, hogy ez minden hasonló konfliktusnál megtörtént (a búr háborútól a KK-i háborúig).


A finnek maguk is a legnagyobb sikereiket aszimmetrikus módszerekkel érték el (ill. köszönhették a szovjet tervezés alkalmatlanságának). A katonai vezető szerep biztosítja a politikai vezetést is, hiszen maga a nép az, ami vezeti saját magát (ez alól kivétel a totális politikai analfabetizmus, de ez ugyebár nem opció).


Szemmértékkel egészen könnyen meglehet különböztetni a lázadókat a civilektől, nagyon alkalmas erre a fegyverek jelenléte. A lakosság támogatásának megnyeréséhez nem idő kell, hanem helyzet. A helyiek megosztottsága kedvez neki, amúgy sem kimondható a biztos sikere (más helyeken sem jött be az ajándékozás, attól éjszaka ugyanúgy elmentek a férfiak harcolni).

2011. máj. 17. 22:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!