Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi lehetett Hitler IQ-ja?

Mennyi lehetett Hitler IQ-ja?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 22:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
92%

aki azt mondja hülye volt az téved

felépítette azt amit felépített


csak tönkre ment bele

hülye nem volt csak nem bírta :)

2011. febr. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%

"... viszont létezik érzelmi intelligencia - ebben nem hiszem, hogy jeleskedett volna."


de épp ellenkezőleg az érzelmek túltengtek benne

nézz meg 1 beszédet tőle pl

abba olyan érzelmi viharok vannak hogy ihaj


és akit utált azt nagyon akit szeretett azt nagyon nem voltam ott a közelébe csak néztem archív felvételeket és hozzá kapcsolódó dokumentum filmeket és olvastam könyveket


(nem azt mondtam ezzel hogy jó lett volna vagy hogy nem de értsd úgy ahogy akarod)

2011. febr. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%

Kivételesen jó emlékezőtehetsége volt, fel tudott dolgozni viszonylag elvont szövegeket, bizonyos határok között képes volt a tervezésre, stratégiai gondolkodásra, tudott összefüggő szöveget produkálni, de eredeti gondolatok nélkül.


Tpikusan a 120-130-as IQ közötti sáv.

2011. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%
Az egyik Czeizel-könyvben olvastam, hogy a nürnbergi perben résztvettek IQ-ját vizsgálták meg, s abból kiderült, hogy valamennyi náci vezető átlagon felüli intelligenciával rendelkezett. Ha jól tudom, Hermann Göringnek pl. 140 feletti IQ-ja volt.
2011. febr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
46%

"valamennyi náci vezető átlagon felüli intelligenciával rendelkezett"


A felsővezetők átlagon felüli intelligenciával rendelkeznek mindenhol. Szóval ez nem meglepő. 120-as IQ alatt pl. nemigen lehet elvégezni egy egyetemet.


Göring 138-as IQ-val az egyik legértelmesebb volt a nácik között, a csúcs egyébként Schacht 143-as eredménye volt. Schacht egy kiváló gazdasági szakember volt.


[link]


Nem valószínű, hogy Hitler intelligensebb volt ennek a társaságnak az átlagánál. Értett ugyan az operához és az építészethez, de egyikhez sem annyira, hogy valami maradandót alkotott volna. A kimagasló, 140-150-es és afölötti IQ-ra az jellemző, hogy az embernek önálló gondolatai, újszerű ötletei vannak. Hitler ilyesmit nem mutatott fel, legjelentősebb írása, a Mein Kampf részben önéletrajz, részben politikai program, az elméleti részei pedig innen-onnan összeszedett gondolatokat fogalmaznak újra.

2011. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
Hitlernél nem az embereknél szokásos IQ tesztről vagy szintről kell beszélnünk.Egyébként sem a faj elmélet sem a világ újra felosztása nem az ő filozófiája vagy ideológiája. Ő csak egy bábú volt, aminek eszméjébe beleélte magát. Őt a pénztőkések és a finánctőkések irányitották. Az ideológiáját megetették a katonákkal akik a különböző eszközök felhasználásával egy JÓ DARABIG ÉLVEZTÉK A TEREPET. Egyébként a kérdésfeltevés valószinűleg provokációnak indult ? Nem sok fiatalnak lenne eszményképe !
2011. febr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
73%

Hitler egy valamiben volt zseniális. Az emberek irányításában, hogy szinte hipnotikus erővel befolyásolta őket.


Ettől eltekintve, műveletlen és ostoba alak lett volna, hiszen se a gazdaságot, se a hadvezetéshez nem értett, se művészetekhez, csak egy valamihez értett, de abban kimagasló volt.


Ezt el kell ismerni.

2011. febr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
82%
61% vagyok Egy blogon olvastam róla és láttam egy akvarelljét. Ha ő festette akkor tetszetős és azt hiszem hogy lett volna tehetsége a vizfestéhez.
2011. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:02


Az emberek befolyásolásához pont nem volt kivételes tehetsége. Ha az lett volna, választáson szerzett demokratikus többséggel került volna hatalomra, nem pedig kamarillapolitika és erőszak elegyével.


Zseni valóban nem volt, bizonyos művészeti ágakhoz pedig ténylegesen értett. A gazdasághoz egyáltalán nem, ez igaz.

2011. febr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

ma 16:59


Hitler tudott festeni, annyira, hogy az I. világháború előttre már önálló egzisztenciát teremtett, megélt a festészetéből. (1910 körül még hajléktalan volt, de 1913-ra felívelt a művészi pályája).


Viszont nem volt nagy festő sem. Pl. Churchill jobbakat festett nála.

2011. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!