Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a németek pár héttel előbb...

Ha a németek pár héttel előbb támadják meg a Szovjetuniót 1941-ben, akkor le tudták volna őket győzni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 20:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
17%
a barbarossa-terv rendkívül gyorsan működött, a Szu. pedig békére volt berendezkedve elméletileg (volt ugye egy megnmtámadási szrződés is a történetben). A gyáraknak ahhoz, hogy valóban biztonságban legyenek Novoszibirszknél nem hiszem, hogy lehettek volna nyugatabbra, de így meg nagyon messzire kell vinni. Az meg, hogy Moszkvából elviszed Cseljabinszkbe, nem sokat segített volna, ha a környék reptereit elveszted (elvégre az Urál lábánál van, a hegyig meg végig sík).
2011. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"a Szu.-nak gyakorlatilag csak az Urálig volt valódi, használható hadiipari potenciálja"


Amit a német támadás kezdetén áttelepítettek az Urálon túlra. Innentől miről beszélünk?


"hiszen úgy már gondolom könnyen bombázhattak volna gyakorlatilag akármit Oroszo. európai felén. "


Ez tény. De az európai területek az Szovjetuniónak csak kb. tizedét tették ki. Oké, hogy a legfejlettebb tizedét, de akkor is még marad nekik elég.

Visszavágni valószínűleg jóideig nem tudtak volna, de ennél jóval többre lett volna szükség az egész ország legyőzéséhez ennél jóval több kell.


"A keleti részeket meg nem kellett volna lerohanni, mert ott se ember, se gyár, csak nyersanyag"


Ennél nagyobb hülyeséget nem is mondhattál volna.

Mire a német hadigépezet elindult, pont hogy az európai területeken nem volt semmi gyár, mert áttelepítették. Nyersanyag Európában csak az Urálban volt, míg Szibéria ma is tele van kőolajtelepekkel. Az emberek már más kérdés, de biztosra veszem, hogy a Vörös Hadsereg nagy része inkább visszavonul, mint hogy az utolsó szálig elessen Moszkva, Sztálingrád és Leningrád alatt, még ha ezzel Sztálint az őrületbe kergetik is. És ha mégis, a fanatikus népesség még mindig ott van.

Abban egyet értek, hogy nem volt szükséges Szibériát megszállni, de ad egy: Hitler megalomániája nem állt volna meg az Urálnál, ad kettő: attól, hogy egy ország központját elfoglaltad, még nem győzted le.


"a szovjet katonák pedig nyílván nem indulnak el harcolni pustán egy szibériai talált fából készült fakarddal vagy fa gépfegyverrel"


De a Nyugat-Szibériába '41-ben áttelepített gyárak termeléséből már annál inkább.

2011. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
59%
Ha a sztálingrádi csatát megnyerik a németek, akkor azért alighanem vége lett volna a német-szovjet háborúban. A németek nem akartak Szibériába menni, még az Urálig sem, a Kaukázust és egy a Volga mentén kialakított határt akartak elérni, a megszállt területeken pedig kollaboráns kormányokat felállítani. Sztálin is jól érzékelte, hogy a sztálingrádi ütközeten fog múlni minden, ha azt elbukták volna, már nem lett volna értelme a további harcoknak.
2011. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

német-szovjet háborúban.


*háborúnak.

2011. febr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 BlackSword ***** válasza:
100%

Nem az idővel volt a gond... Nem is azzal, hogy mi hol volt... Az utánpótlással voltak gondok... Hitler gyors győzelmet akart, és így a parancsnokok rá voltak kényszerülve arra, hogy az utánpótlások megérkezése előtt a maradék készleteikkel hazárdírozzanak...


Moszkvát a keleti területekről átdobott hadosztályok mentik fel... Bár kétségtelen, hogy ha esetleg hamarabb támadnak a németek, és Sztálin nem biztos benne, hogy a jappánok nem támadják hátba akkor is átdobja-e azokat az egységeket... Akkor talán... De tényleg csak talán lett volna rá esély, hogy beveszik a nagyobb városokat, és a tél beállta előtt egy erős védvonalat alakíthattak volna ki...

2011. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
Szerintem sokkal későbbre kellett volna halasztani a támadást. Bár az lett volna a legésszerűbb, ha egyáltalán nem történik meg, de előbb utóbb úgyis egymásnak mentek volna. Én mindenesetre tanultam volna Napóleon hibájából, és nem mentem volna orosz földre, amíg a szovjetek hadereje el nem gyengül.
2011. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nem! Az a pár hét nem sokat segített volna a németeken. Ahhoz, hogy legyőzhesség az SZU-t Hitlernek nem szabadott volna abba a német hibába esni, hogy többfrontos háborút nyit. Afrikában(igaz akkor még nem számottevő) is voltak alakulatok és rengeteg hadosztály volt kénytelen pl Franciaországban, Dániában, Norvégiában, Szerbiában állomásozni, hogy fenntartsák a rendet. Először Hitlernek Anglia ellen kellet volna győznie és akkor nem valószínű, hogy lett volna Afrikai háború, Amerika se valószínű, hogy beavatkozik és a szovjeteknek se jutott volna hajókonvojokon szállítmány. Hitlernek még egyeztetnie is kellet volna a Japánokkal, hogy azok a SZU keleti felét támadják meg ergó harapófogóba került volna a SZU és a többrontos háborút azt nem tudták volna elviselni a szovjetek sem pláne olyan hatalmas területeken hiába volt rengeteg katonájuk. Szerintem Hitlernek inkább jóval későbbre kellet volna halasztania a hadműveleteket legalább 3-4 évvel, hogy Németországban felhalmozzanak elegendő nyersanyagot, fegyvert és addig fenn kellet volna tartani a látszólagos békét a ruszkikkal majd pedig(Japán egyeztetéssel) megindították volna a háborút. Akkor az SZU-nak ott annyi lett volna. De ezt csak az én véleményem :)
2011. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Először Hitlernek Anglia ellen kellet volna győznie..."


Az egészben az a poén, hogy Hitler a SZU elleni háborút éppen Anglia térdre kényszerítésének szándékával indította meg. Bármilyen nyakatekerten is hangozzék.


Az afrikai háborúba pedig Mussolini kisegítése miatt lépett be Hitler. Ez is kapitális hiba volt részéről. Hagyhatta volna a francba. Mussolini magának kereste a bajt É-Afrikában és Görögországban is.

2011. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%
A győzelem esélye megvolt.De az elbizakodottság a saját erők túl,az ellenfél pedig lebecsülése megbosszúlta magát.A tévedhetetlenségbe,és felsőbbrendűsgbe vetett gőgös hit pedig eleve a bukás záloga.Ehhez pedig társult a valóban hozzáértő katonai vezetők félreállítása,és csupán propaganda célok előtérbe állítása a stratégiai megfontolásokkal szemben.Területek felesleges mindenáron való megtartása,az időben való visszavonulások állandó megtagadása és így tovább.Az amerikaiak is súlyos árat fizettek amiért lenézték a japánokat nemde?Természetesen a több frontos harc szintén nem tett jót.Ez a háború leginkább a minőség kontra mennyiség harca volt.Hiába volt a kort megelőző csúcstechnika,látványos részeredményekkel,legendákká vált fegyverekkel/Tigris,Me-262,V-2/a gyengébb de nagytömegű orosz T-34.és amerikai Shermann,a liberty-hajók,kontra U-boat.fegyverek túlerje elsöpörte.Végül is a háborút katonák vívják meg,de a tábornokok nyerik,vagy veszitik el.Azonban pénz és megfelelő ellátmány nélkül a legkíválóbb hadvezér is tehetetlen és kudarcra van itélve.Erre a legjobb példa Rommel.aki a legnagyobb,legjobb,és mind a saját mind az ellenfél katonái által köztiszteletnek méltán örvendő tábornoka volt. Ő sem tudott csodát tenni,de csodálatra méltó,mai hadászatra is ható hadviselést mutatott a világnak.Szerintem Ő a II.VH egyik legnagyobb hadvezére,és ha ő és mondjuk Guderián és a többi kiváló tábornok tovább vezették volna a német hadsereget vezérként,minden másképpem alakult volna.Ők katonák voltak,és biztosan nem engedték volna azt arengeteg szörnyűséget amit elkövettek mások.
2011. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
Szerintem van rá esély, hogy akkor sikerül.
2011. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!