Ha a németek a V-1 és V-2 rakétákkal az inváziós haderőt támadják a stratégiailag lényegtelen civil városok helyett, megfordíthatták volna a háború kimenetelét?
Nem. A németek ott baltáztak el mindent, hogy megtámadták a Szovjetuniót, főleg miután a Ribbentrop-paktum miatt biztosak lehettek benne, hogy szabadon garázdálkodhatlan nyugat és közép Európában, a Medve mordulni sem fog.
Egy ilyen lehetőséggel simán elindulhattak volna megszállni Nyugat, Közép és Dél-Európát, aztán Észak-Afrikát végül a Közel-Kelet Szovjetuniótól távolabbi részeit. Ezek után titokban atombomba és ballisztikus rakéta kifejlesztése és a Szovjetunió kulcsfontosságú bázisainak leatomozása után keleti invázió, majd Amerikával Hidegháborús rettegés kialakítása az atombombákkal. Így sikeresek lehettek volna, csak Amcsival kellett volna elbánniuk a végén.
a V1 nem rakéta, hanem robotrepülőgép.
viszonylag lassan és csak egyenes vonalban tudott repülni, könnyű volt kiiktatni, az indításához kiépített kilövősín-pálya kellett, ami a célpont irányába nézett.
akkoriban a szövetségeseké volt a légifölény, egy darab sem tudott volna célbajutni, mellékesen a találati pontosság 12 km, azaz nem igazán alkalmas városnál kisebb célpont támadására.
a V2-nek még ennél is rosszabb volt a találati pontossága.
"Ha a németek a V-1 és V-2 rakétákkal az inváziós haderőt támadják"
Több tíz kilométeres szórású fegyverrel nem lehet semmiféle haderőt támadni.
Még Londont sem mindig találták el, pedig az egy elég nagy objektum.
"megfordíthatták volna a háború kimenetelét?"
Nem. A háború kimenetelén az sem változtatott volna, ha az inváziós haderőt a tengerbe szorítják. A háború már a SZU megtámadásával lényegében elveszett, de a papírforma már 1939. szept. 3.-án is a német vereség volt.
Így is gyakorlatilag pár nap hiányzott Anglia térdre kényszerítéséhez.
Hitler ott cseszte el az egészet, hogy nem bírt még pár napig a s*ggén ülni és nekirongyolt a Szovjetuniónak.
Nem.
Az egy nagyon pontatlan cucc volt.
ma 17:22
Ez tévedés. Sosem "pár nap" hiányzott Anglia legyőzéséhez. Anglia a legkritikusabb helyzetben egyébként 1942 tavaszán volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!