Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Franciaország és Anglia a...

Ha Franciaország és Anglia a Szovjetuniónak is hadat üzent volna akkor, hogy alakulhatott volna a háború?

Figyelt kérdés
Vagyis, hogy nemcsak Németországnak üzennek hadat Lengyelo megtámadásánál hanem a Szovjeteknek is!
2011. okt. 30. 14:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%
Ha hadat üzentek volna a szovjeteknek, a legnagyobb ostobaságot követték volna el, amit egy politikus elkövethet.
2011. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Heckler ***** válasza:
75%
Eszük ágában se volt, odalökték eléjük Kelet-Európát, aztán ki voltak fizetve a ruszkik.
2011. okt. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
32%

A történelemben nincs ha.

Abban az esetben, hogyha akár minimális esély is lett volna rá, lehet következtetni, de az is nagyon plasztikus.

Viszont ez fel sem merült.

Az USA hezitált, hogy Hitlerrel, vagy Sztálinnal paktáljon le, de tudni lehetett, hogy utána a másikkal jön a hidegháború és ebből a szempontból Hitlert veszélyesebbnek ítélték, ezért Joe bácsit választották.

De Anglia és Franciaország már eleve abból indult ki, hogy vagy szimplán szovjet-német háború, vagy német-angol-francia háború a szovjetek kihagyásával, vagy angol-francia-szovjet szövetség Hitler ellen. Az fel se merült, hogy egyszerre mindkettőnek nekimenjenek.

2011. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs HA, de fejtegetni attl még lehet szerintem.
2011. okt. 30. 16:38
 5/28 anonim ***** válasza:
23%
Próbáld ki! [link]
2011. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, csak semmi értelme.

Okosabb nem leszel tőle.

A történelem minden egyes pillanatában több választási lehetőség áll az emberek előtt. Ha elég komolyan foglalkoztak anno egy opcióval, akkor annak fel lehet tárni, hogy mi lett volna a következménye. Pl. ha az USA nem Sztálinnal, hanem Hitlerrel szövetkezik. (Erről született A Führer-nap című könyv és a belőle készült Fatherland című film.) Bár ezekben az esetekben is elég homályos a kép, de tanulni lehet belőle. Vagy azt, hogy legközelebb ilyen helyzetben azt érdemesebb megpróbálni, vagy azt, hogy legközelebb azt már élből el kell vetni.

Ha viszont fel se merült ötletként, akkor az egész puszta fikció, ami sehova sem vezet. Arról is lehet filozofálni, hogy mi lett volna, ha leszáll egy UFO és az idegenek felcsinálják az első nőnemű ősembert, csak épp semmi értelme nincs.

Angliának és Franciaországnak már a kezdet kezdetén is az volt a célja, hogy megakadályozzák a német-szovjet szövetséget a háborúban. Ezzel eleinte azt akarták elérni, hogy Sztálin maradjon ki. Az csak plusz meglepi volt, hogy aztán mellettük lépett be. Az fel se merült, hogy a Hitler elleni háború lezárta előtt őket is megtámadják.

Öngyilkosság lett volna.

Ha nagyon muszáj, én azt mondom, hogy a háború talán valamilyen status quo szerint ért volna véget. Mint pl. Koreában a koreai háború, vagy Vietnámban a II. világháború.

Franciaország és talán Anglia is háború sújtotta övezet lett volna még évtizedekig, az USA meg csak a távolból próbálna valamit sz@rakodni.

A probléma viszont az, hogy Hitler nem bízott Sztálinban és Sztálinnak is csak arra kellett Hitler, hogy általa az imperialista kapitalizmus meggyengítse a liberális kapitalizmust és végül mindkettő átadja helyét a szocializmusnak.

Vagyis előbb, vagy utóbb így is úgy is elérkezett volna az az idő, amikor Hitler úgy érzi, hogy nyugaton már nyert ügye van és a győzelem csak idő kérdése, ezért Sztálin ellen fordul (ahogy tette azt igazából is), vagy Sztálin úgy ítéli, hogy a liberális kapitalisták (értsd: Anglia és Franciaország, esetleg már az USA is) eléggé meggyengültek és az imperialisták (értsd: a nácik) is már kimerültek és a relatíve friss Vörös Hadsereggel támadást indít. Ekkor már az USÁ-nak mindenképp döntenie kellett volna, hogy ki mellé áll a két diktátor közül. Ha Hitler mellé, hogy megakadályozza a Szovjetunió térnyerését, akkor Angliának és Franciaországnak befellegzett. (Legalábbis egy időre. Úgy, ahogy a kelet-közép-európai országoknak a vh után.) Ha pedig a szovjetek mellé áll, hogy Hitlert elintézze, akkor ugyanaz történik, mint igazából történt, csak Franciaország és Anglia jobban megsínyli.

De ez csak puszta fantáziálás. Mivel a szovjetek elleni háború a németek elleni lezárása előtt fel sem merült, a valószínűsége minimális.

2011. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Ismerem szóval kösz nem! A kérdésekre várom a válaszokat.
2011. okt. 30. 16:51
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Parancsolsz? Mit ismersz?

Az előbb válaszoltam a kérdésre, bár értelmét továbbra sem látom.

2011. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%

Csakhogy azért nem üzentek neki hadat, mert erre nem volt semmi formális alapjuk sem.


Németországnak azért üzenhettek hadat, mert Lengyelországnak áprilisban garanciákat adtak német agresszió esetére. De szovjet támadás esetére ez a garanciavállalás már nem vonatkozott.


Egyébként Nagy-Britannia és Franciaország még a háború kitörése után is eleinte veszélyesebbnek ítélte meg a szovjet terjeszkedés lehetőségét, mint a nácikét. Németországot ekkor még pusztán arra akarták rávenni, hogy szabaduljon meg Hitlertől és állítsa helyre Lengyelország és Csehország függetlenségét.


16:35

"Az USA hezitált, hogy Hitlerrel, vagy Sztálinnal paktáljon le, de tudni lehetett, hogy utána a másikkal jön a hidegháború és ebből a szempontból Hitlert veszélyesebbnek ítélték, ezért Joe bácsit választották. "


Hitler volt az, aki hadat üzent az Egyesült Államoknak és nem fordítva.

2011. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"Parancsolsz? Mit ismersz?

Az előbb válaszoltam a kérdésre, bár értelmét továbbra sem látom."


Nem neked írtam hanem az előtted írónak!

2011. okt. 30. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!