Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az olaszok miért muzsikáltak...

Külföldi kérdése:

Az olaszok miért muzsikáltak olyan gyengén a két világháborúban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 14:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
76%

Az elsőben nem voltak annyira gyengék, szerencsétlenek csak a rossz oldalra szálltak be. Ha az antantnak üzennek hadat és a teljes hadseregükkel hátbatámadják a már a német-belga határokon lekötött Franciaországot és a flottájuk együttműködik az osztrák-magyarral a Földközi-tengeren.

Az olasz fronton a csaták folyamán nagyobb veszteségeket szenvedtek el mint az osztrák-magyar hadsereg, de ez szerintem nagyrészt annak tulajdonítható hogy ők léptek fel támadólag állandóan, a támadók pedig többnyire nagyobb veszteséget szenvednek egyenlő erők esetén a védőktől.


Van még egy déli mentalitás is bennük, ami nem rossz dolog és ezzel nem is azt akarom mondani hogy az olaszok nem háborúra teremtődtek vagy arra nem alkalmasak, pusztán csak ahogy már írták korábban is többféle formában előttem, Giovanni, az egyszerű olasz nem akart háborúzni. Jól megélt a földjéből, a szőlőjéből és nem fűtötte többnyire hazafias lelkesedés sem az I. világháborúban sem nagyon, a II. világháborúban pedig a fasiszta rendszer kedvéért még kevésbé, ami azért nem volt népszerűtlen, de olyan hatalmas fanatikus és hű tábora sem alakult ki, mint pl. a németeknél az SS. Azaz volt ilyen, a Feketeingesek alakulatai, csak azok harcértékben sehol sem álltak, még a hagyományos olasz hadsereghez képest sem.


A másodikhoz hozzátartozik hogy pl. a tengeren nem az angolok elleni harcra készültek, hanem a franciák ellen, mert azt hitték hogy megint úgy lesz minden, mint az első világháborúban, amikor Anglia a teljes flottáját az Északi-tengerre koncentrálja, Franciaország pedig cserébe csak a Földközi-tengeren tevékenykedik. Ezért voltak az olasz hajók kategóriájukban gyengébbek a brit egységeknél, mert azokat nem a britek ellen építették.


A kérdésedből nem derül ki számomra, ezért feltételezve mondom hogy lehet hogy azt gondolod, de olyan sz@rok sem voltak azért, csak alapból a többségnek lelkesedése nem volt az egészhez (érdekes de amikor olasz csapatok közé németeket osztottak be, vagy olasz repülők repültek együtt német gépekkel, az olasz csapatok harcértéke is megnőtt).

2010. nov. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Kedves első válaszadó: ezt a kérdést mire alapozod? Olvass kicsit többet magyar tisztekről, vagy olyanokról, akik vitézi címet kaptak, olvasgass visszaemlékezéseket... Ahhoz képest, hogy Trianonnál mennyire korlátozták a hadseregünket és gyakorlatilag tilos volt bármit is fejleszteni e téren, szerintem nagyon is jól szerepeltünk mindenféle szempontból. A 30-as évek második felében pedig elég komoly fegyvereket is fejlesztettünk, lásd pl. 39M és 43M Király géppisztoly (hány olyan II.VH-s fegyvert ismersz még, ami alkalmas közelharcra, mesterlövésznek és deszantos fegyvernek egyaránt? ráadásul a tár behajtható, hogy a viselőjét messziről ne lássák tisztnek a szovjet mesterlövészek és ne lőjék ki...). Szánalmas, hogy egyesek hogy lehurrogják azt, ami a saját országukkal kapcsolatos, úgy, hogy a pozitív dolgokról nem is hallottak soha...
2010. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!