A két agresszor, hódító nagyhatalom, Izrael és Oroszország miért nem fog össze és hangolják össze politikájukat, hogy kialakítsák ezt az új számukra kívánatos világrendet?
- Izrael és Oroszország is militarizált, katonailag nagyon erős, terjeszkedik, annexiós politikát folytat. Izrael palesztin területeket vesz el és Dél-Szíriában annektál, nyomul előre, Oroszország pedig Kelet-Ukrajnában tör előre.
- Az iszlamista, terrorista szervezetek (pl. Iszlám Állam, Al-Kaida...) mindkét ország számára nemzetbiztonsági fenyegetést jelentenek.
- Izrael célja a Szíria elleni katonai agresszióval, hogy demilitarizálja az országot (lényegében ez pár nap alatt sikerült, megsemmisítették a szíriai páncélosokat, repülőgépeket, hadihajókat az utóbbi napokban) és biztosítsa az annektált területeket, Golánt és kiterjessze befolyását. Az arab szélsőségeseket sem akarják elfogadni. Oroszország követelése is az, hogy Ukrajna mondjon le az elcsatolt, annektált területekről és cél az ország demilitarizálása (azonban Oroszország ebben jóval gyengébb, mint Izrael, csak korlátozott eredményeket tud felmutatni két év háborúzása ellenére) és a nácitlanítást is szeretnék.
- Izrael és Oroszország is meg akarja határozni a szomszédos ország külpolitikáját, vissza akarja szorítani az ellenséget. Oroszország számára a NATO, mint oroszellenes katonai szövetség nem kívánt Ukrajnában, sosem fogadták jól a NATO nyomulását a térségben, míg Izrael számára a síta félhold, az Izrael-ellenes Irán és Irak, Szíria, Libanon-Hezbollah nem kívánatos, próbálja kiszorítani ezt a szövetséget, együttműködést a szomszédos országokból, Libanonból, Szíriából.
- Izrael és Oroszország számára is kellemetlen, hogy a nemzetközi büntetőbíróság ellenük fordult, az orosz és zsidó állam vezetője ellen is elfogatóparancsot adtak ki a háborús bűnök miatt.
- Az ENSZ, nemzetközi szervezetekkel is gond lehet, mivel az ENSZ BT már többször kötelező érvényű határozatban kimondta, hogy Izraelnek vissza kell vonulni a '67-es háborúban elfoglalt területekről és az annexiók semmisnek tekinthetők, de a nemzetközi jog, szabályok betartatására szerencsére nincsenek eszközök a zsidókkal szemben. Oroszország ellen is fordultak már az ENSZ-ben, a Közgyűlés elítélte az Ukrajna elleni agressziót és nem ismerik el a annexiókat.
Furcsa módon viszont Oroszország sok területen inkább Szíriát, Iránt támogatta eddig és Izrael is inkább a NATO, EU mellett állt és a hírek szerint elkezdi Ukrajna támogatását.
Szerintem Magyarországnak is Oroszország, Izrael rendjét kellene támogatni.
Ahogy Izrael szeretne már békét kötni, elfogadtatni Palesztinával és Szíriával az általa javasolt országhatárokat és a demilitarizált státuszt számukra vagy Oroszországban is a békeszerződést úgy kötnék meg, hogy Ukrajna fogadja el a javasolt új határokat és legyen demilitarizált ország, úgy Magyarország is kérhetné például Romániától, hogy fogadjon el egy újonnan átszabott határt, ami a magyarok számára kedvezőbb és legyen Románia is hadsereg nélküli, demilitarizált ország.
Bár a mostani világrend ilyen lebontása hátrányos is lehet, mivel ha Románia erősebb, lehet, hogy ő kéri majd, hogy Magyarország fogadjon el egy Románia számára kedvezőbb új országhatárt és mondjunk le a hadseregről, fegyverekről :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!