Lehetségesnek tartjátok, hogy a Szu-57 Felon gépet 10 éven belül Kína is gyártani fogja?
Úgy tűnik, a régi gépek csak a rakéta hivatalosan 145 km hatótávolságú, E-jelzésű változatát hordozzák. A PL-15 ugyanúgy aktív lokátoros önirányítású, mint az AMRAAM.
Utánlövésnél is fontos a hatótávolság.
OLyan stealth gépet nem lehet készíteni, amely minden hullámhosszon megfelelő rejtettséggel működik.
"A PL-15 ugyanúgy aktív lokátoros önirányítású, mint az AMRAAM."
Aminek ugyanúgy ki kell jelölni a célt azaz neked tudnod kell hol van a cél a kilövés pillanatában. 145km-ről te nem fogsz rakétát indítani F-22-re vagy F-35-re és ha hasonlóan jó munkát végeztek a kínaiak akkor J-20ra sem.
Régi gépek számára értelmetlen ez a fegyver.
Nem fogják a kínaiak gyártani és nem is akarják! Kína a fejébe vette, hogy márpedig ő önálló nagyhatalom és szándékosan törekszik rá, hogy saját típusokat fejlesszen önerőből (ne csak másoljon). Legfeljebb technológiai elemeket, megoldásokat vennének át - s építenék be a saját gépeikbe.
Olyanok mint a franciák. Azok sem F-16-18 stb. klónokat gyártanak, hanem csakazértis önálló Mirage típusokat fejlesztenek, amihez legfeljebb részkomponenseket, technológiai transzfert vesznek át (másolnak) más gépekből.
Kína a Szuhoj-klónokat nem tekintheti végleges megoldásnak. A hatalmi-katonai logikából adódóan neki olyan fő vadászgép kell, amely 1 vs 1-ben is fölényt élvez a mai kor jobb nyugati gépeivel szemben. Lehet, hogy a saját Flanker-családjuk még gyártásban lesz 10 év múlva is, de akkor már exportra megy a termelés java, pl. Irán, Dél-Afrika részére.
#11: Lehet, ez még a legelső proto volt. Vagy Vologyáék szokás szerint dezinformációs akciót bonyolítottak a nyugati felderítés ellen:)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!