Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehetségesnek tartjátok, hogy...

Lehetségesnek tartjátok, hogy a Szu-57 Felon gépet 10 éven belül Kína is gyártani fogja?

Figyelt kérdés
Az orosz kapacitások eléggé le vannak kötve. És Oroszország egyre több mindenért tartozik Kínának. A J-20 egy extra nagy hatótávolságú, nehezebb gép, amely mellé jól jönne egy igen korszerű, 5. generációs közepes vadászgép. A LAVI és Szu-27 klónok leváltása 10 év múlva már időszerű kérdés lesz. A J-20 és a J-35 közé beleillene a sorba egy "J-57"? A Szu-35 licencgyártásának nem látom túl sok értelmét. Pár megoldást nyilván bemásolnak a saját továbbfejlesztésű Szuhojaikba, de ahhoz nem kell az egész gép gyártását átvenni.

#Szuhoj #kínai légierő #Szu-57 #Su-57 #PAK-FA #orosz hadiipar
nov. 24. 16:49
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
nov. 24. 17:51
 2/16 PMC Wagner ***** válasza:
100%
még nem igazán tudjuk mit tud. Nincs még hadrendben, mert ha legalább ukrajnában bevetnék kiderülne valóban lopakodó-e. Mert az amit a kínai légi parádén mutatott bár szép manőverekre képes de a műrepülési képességeknek nem igazán veszi hasznát egy légi ütközetben (a mozin kívül)
nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"amely mellé jól jönne egy igen korszerű, 5. generációs közepes vadászgép"


Az a probléma, hogy a Szu-57 az nem ilyen. A másik probléma, hogy a Szu-57 az kb ugyanakkora, mint a J-20.

A J-35 is nagyobb, mint egy közepes vadászgép :)


A Szu-27 klónok pedig kitűnő eszközök. Adott hozzájuk minden technológia, gyártósor, ipari kapacitás és ha nagyon akarnák akkor képesek lennének végtelen mennyíségben gyártani. Egy háborúban az elsődleges feladat a légvédelem és a légierő kiiktatása, erre talán alkalmas a J-20 és J-35. Ha ez kész akkor szabadon repkedhetnek a tömeggyártott Szu-27 klónok, amik fegyverterhelése kellően nagy és relatív olcsó gépek.


Az ipari/gazdasági logika kizárja a Szu-57 gyártásának szükségességét.

nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tudtommal másra jó a J-20 meg a Szu-57. Az előbbi kb. olyan nagyhatótávolságú univerzális alaptípus szerepét töltheti be (többféle változatban) amilyen az eredeti elképzelések szerint az F-111 lett volna.

Utóbbiból a hatvanas évek vége körül terveztek mindenfélét. Pl. haditengerészeti elfogóvadászt (ami túl nehéz lett) AIM-54 rakétákkal.

Úgy gondolom, a J-20-ból is épül csapásmérő v. A Szu-57 az egy fokkal közelebb áll a normál vadászgép feladatkörhöz. Persze, lesz hozzá hiperszónikus rakéta földi célok ellen, de főleg légifölény-vadásznak szánják. Vagy nem?

nov. 24. 19:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen értelmetlen amit írtál, de ettől eltekintve a korábban említett 3 gépes felosztáshoz mit tudna hozzáadni a Szu-57? Semmit.

Mi előnye származna a kínai védelmi iparnak, ha a saját gépe helyett orosz gépet gyártana és esetleg exportálna? Semmi.


Számomra nem igazán áll össze miért kellene Kínának a Szu-57.

nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mert az orosz tapasztalatokra szüksége van Kínának. A J-20 is orosz terven (a MiG OKB F-22 elleni tervén) alapszik. A Felon az valószínűleg ahhoz képest tartalmaz néhány új megoldást. Más szemlélettel és valamivel később tervezték. A vita ellenére a válaszaidat zöldre értékeltem, mert elgondolkodtató, amit írsz.
nov. 24. 19:27
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem tudom, a kínaiak honnan vették a J-20 BVR rakétáit. (PL-15) Orosz bérmunka, nyugati ötlet koppintása vagy teljesen saját fejlesztés? Egyre jobbak a saját konstruktőreik.
nov. 24. 19:33
 8/16 A kérdező kommentje:
A nyugati és nyugatbarát légierők számára rossz hír, hogy ráadásul az említett "tizenötöst" nem csupán az ötödik generációs gépek alkalmazhatják.
nov. 24. 19:37
 9/16 A kérdező kommentje:
nov. 24. 19:38
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

" A J-20 is orosz terven (a MiG OKB F-22 elleni tervén) alapszik."


Állítják ezt az oroszok. Ránézésre sem hasonlít a két gép és a kínaiak nem kaptak ehhez semmilyen anyagot az oroszoktól.


"(PL-15) Orosz bérmunka, nyugati ötlet koppintása vagy teljesen saját fejlesztés?"

Kérdezd a kínaiakat.


"A nyugati és nyugatbarát légierők számára rossz hír"

Nincs ebben semmi rossz hír. Ezek a légiharc rakéták kb semmit nem érnek modern harcigépek ellen. Nincs olyan radar amivel te egy valódi ötödik generációs gépre rakétát vezetsz 150 meg 200kilométerről. Ezekkel legfeljebb utasszállítót lősz le akkora távolságból vagy 70 éves tratégiai nehézbombázót, mint a Tu-95.


"nem csupán az ötödik generációs gépek alkalmazhatják."

A régebbi gépeknek biztosan nincs olyan radarja, amivel ezt a hatótávolságot ki lehetne használni. Egy előnye van ennek a rakétának: alacsony magasságból is lehet nagy magasságban repülő felderített cél ellen indítani, van hozzá elég üzemanyaga a rakétának. Ez egyúttal kellemetlen helyzetbe is hozhat, ha a lelőni kívánt célpont vissza tud lőni, ugyanis a radaros célmegvilágítás felfedi a saját helyzetedet is.


Ez messze nem csodafegyver.

nov. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!