Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Állítólag hagyomány volt,...

Állítólag hagyomány volt, hogy az öregkatona parancsolhatott a kopasznak, azon alapon, hogy ő régebb óta bent van. És ha ezt az újonc nem vette tudomásul, mi lett vele?

Figyelt kérdés

Például, kiadta az újoncnak, hogy pucolja meg az ő surranóját. Ha erre az lett volna a válasz, hogy "pucold meg magadnak", akkor "elmagyarázták" volna a kopasznak, hogy az nem úgy lesz, ahogy ő elképzelte?

Amúgy ezt a szívatást mindenki csinálta? És ha valaki nem tartotta ezt a szokást, mert igazságtalannak vélte (ahogy az is), annak baja lett ebből?


tegnap 15:39
1 2
 11/19 DK-s ***** válasza:
31%

#10-nek:


Az "öreg" pedig egy rendes "állas" után tanulta volna meg, hogy nem árt az óvatosság.


Az "ales" ismerősömmel megállapítottuk, hogy én a futkosón döglöttem volna meg.

tegnap 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 DK-s ***** válasza:
49%

Ismét #10-nek:


A félreértések elkerülése végett.


12 évesen kerültem intézetbe azért, mert a gyermekkorúság büntethetőséget kizáró ok. Gondolom érted. Tehát ne egy hétköznapi 18 évest vegyél alapul.

tegnap 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom, hogy ilyennek képzelem el egy öreg vs. kopasz erőmérőt? [link]
tegnap 16:49
 14/19 A kérdező kommentje:
DK-s, nem tapasztalatból mondom, mert ahogy nem voltam katona úgy börtönben sem voltam. Csak ahogy hallottam erről is. Egyébként mennyire volt jellemző, hogy egyszerű, rendfokozat nélküli katonák így tisztázták egymással a nézeteltérésüket, hogy az halállal végződött?
tegnap 16:57
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Voltam sorkatona,szívatások voltak,de nem volt tettlegesség.Azért fogda járt volna,meg 2-3 hónapig biztosan nem engedték volna haza.

Kopsz korunkban jól kijöttünk az öreg katonákkal.Jó fejek voltak általában 1-2 bunkó volt csak.Tudtuk a rendet,nekünk kellett takarítani például.

tegnap 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 DK-s ***** válasza:
23%

#14-nek:


Félreértettél.


Nem az "öregekkel" való összecsapás végződhetett nagyon rosszul. Ellenkezőleg.


Az összecsapás "jól végződése" lehettet rád nézve katasztrofális. Tehát ha szétbaxtad volna az ugató öreg fejét, azért katonai börtönbe, az úgynevezett futkosóra kerülhettél volna. És ONNAN nem jöttél volna ki élve, vagy ép elmével.


#15-nek:


Nem volt tettlegesség? Legalábbis nálatok!


Még az intézet ben is létezett a kollektív büntetés, abban az értelemben, hogy a közösség büntetett meg. Ez teljesen azonos volt a honvégségnél bevett pokrócozással, csak "csoport-sima" volt a neve.


Ha pokróccal a fejeden szétvertek, kit vádoltál volna?


És lett volna bátorságod bárkit is megvádolni a szakaszodból?


Ne hazudj.

tegnap 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 DK-s ***** válasza:
49%

Ismét #15-nek:


Segítek tisztázni a felállást:


Bár nem voltam honvéd, de csak azért, mert az intézetben elvégeztem a munkásőr-képzőt, és az ilyenekre a honvédség (bölcsen) nem tartott igényt.


Egy bűnöző, az élet által számtalan módon már próbára tett 18 éves, aki teljes fegyverismerettel, és fegyverhasználati tudással bír.


Nem voltak h'lyék, és jól tették.

tegnap 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 DK-s ***** válasza:
49%

Kérdezőnek:


Fenntartással fogadom azt az állításod, miszerint nem voltál még börtönben.


A párhuzam amit vontál, túl közvetlen ismeretet igényel. Mivel a börtönben nem a bent már eltöltött idő dominál, hanem a hátralévő idő, de a párhuzam helyt-álló.


Vagyis nem baxakszunk egy "életfogytossal", mert káros lehet az egészségre. De olyannal sem, akinek még 10-12 éve van hátra. Akkor sem, ha vaságyastul 50 kiló. Lehet hogy megbaxod a száját, de utána lehet hogy a stokival veri szét a fejed. Kockáztat valamit is?


Nem.

tegnap 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Volt hasonló kérdés, ott ki lett fejtve, röviden a válasz.

Az utasítási rend (vezénylés) rendfokozatban történik. Az "öregek" közül soknak volt már csontcsillaga így a körletben ő volt a körletparancsnok. Ha mindenki honvéd volt, akkor a tiszthelyettes/tisztek jelöltek ki valakit körletparancsnoknak.

Az újoncok abban az értelemben szívtak, hogy a sz.patós kötelező feladatokat onnantól ők csinálták, de ez NEM azt jelentette, hogy bármire értelmetlenül utasítást lehetett adni! Amelyik körletparancsnok nagyon értelmetlen szívatásba ment bele azt hamar megutálták a többiek, s ha visszajutott a feljebbvalók fülébe akkor kapott némi fejmosást.

Ettől kisebb szívatások még voltak (főleg annál aki hagyta magát).

tegnap 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!