Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Állítólag hagyomány volt,...

Állítólag hagyomány volt, hogy az öregkatona parancsolhatott a kopasznak, azon alapon, hogy ő régebb óta bent van. És ha ezt az újonc nem vette tudomásul, mi lett vele?

Figyelt kérdés

Például, kiadta az újoncnak, hogy pucolja meg az ő surranóját. Ha erre az lett volna a válasz, hogy "pucold meg magadnak", akkor "elmagyarázták" volna a kopasznak, hogy az nem úgy lesz, ahogy ő elképzelte?

Amúgy ezt a szívatást mindenki csinálta? És ha valaki nem tartotta ezt a szokást, mert igazságtalannak vélte (ahogy az is), annak baja lett ebből?


tegnap 15:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"Állítólag hagyomány volt, hogy az öregkatona parancsolhatott a kopasznak, azon alapon, hogy ő régebb óta bent van"


Azt ne felejtsd el, hogy voltak ott rangok is: honvéd > őrvezető > tizedes > szakaszvezető.

tegnap 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Rendfokozatok vannak.
tegnap 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De aki nem volt tisztes az nem utasíthatott, mégis megtették, mert szerintük ez "hagyomány". És ha valaki ezt nem így gondolta és visszabeszélt?
tegnap 15:50
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Ott mindenki tudta, hol a helye...látszik, hogy nem voltál katona.
tegnap 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És az öregek is tudták hol a helyük és hogy nincs ilyen hierarchia amit ők kitaláltak?
tegnap 15:58
 6/19 DK-s ***** válasza:
83%

Én értem hogy mit kérdezel, ez nekem is kérdés volt, amit egy nyugalmazott alezeredes ismerősöm válaszolt meg kimerítően.


Hiába nem tetszett neked a "rendszer", nem tudtál ellene tenni semmit. Ha nem azt csináltad amit mondtak, akkor este jött a "pokrócozás". Amikor elaludtál, rádbrorítottak egy pokrócot hogy ne láss semmit, majd rendesen összevertek.


Ki ellen vádaskodtál volna?


Főleg olyanoknál, akik pontosan tudták hogy mit kaptál?


És a másik párhuzamos probléma az lett volna, hogy ha egy társad, vagy a társaid ellen panaszt tettél volna, pokollá tették volna az életed.


Egy kibaxott rohadt rendszer volt, amiben szép lehettél, de okos nem. A "kakaskodásnak" pedig egyenes végeredménye lett volna a futkosó. Onnan nagyon kevesen szabadultak élve, vagy ép elmével.


Nem túlzok! Ezek elhallgatott dolgok voltak.

tegnap 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem voltam katona ez igaz. De munkahelyeim voltak és most is van. Bármikor újonnan kerültem oda, sehol nem volt szokás, hogy a régi kolléga dirigált volna csak azért mert ő előbb ott volt. A főnökök, vezetők kiadták a munkát és ennyi. Katonaságnál sincs ez másképp, vagy ha igen, mi okból? Jó, ott parancsolnak, nem kérnek. De ott is csak az, akinek erre felhatalmazása van.
tegnap 16:05
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor ez olyan, mint a börtönhierarchia.
tegnap 16:11
 9/19 DK-s ***** válasza:
67%

#8-nak (kérdezőnek):


Ooops. 🤣


Sokat elárul rólad az összevetési alapod.


Egyébként igen.

tegnap 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Zacskó ultra kiszórva egy vödör víz rá a körletben aztán sika-mika után megtanulta a rendet.
tegnap 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!