Egy NATO vs Oroszország háború mennyi idő alatt jutna el a "hagyományosabb" fegyverektől az atomfegyverekig?
Én úgy gondolom, hogy elég gyorsan.
Persze nem arra kell gondolni, hogy rögtön kilőnék egymásra a teljes arzenáljukat - sőt, ez biztosan nem következne be, hiszen egymás területén szinte az összes nagy és közepes városra jutna egy nukleáris fegyver, és ezzel a lakosság legalább felét el tudnák elpusztítani.
Ezt már csak a kölcsönösség miatt sem tennék meg - orosz és USA részről is ugyanaz a logika, minek irtsam ki a másik lakosságának a felét minimum, ha cserébe az enyém is elpusztul?
Illetve hadászati, harcászati szempontból sincs ennek semmi értelme.
Képzeljük el következő scenario-t pl.:
Időben ott járunk, hogy az ukrán hadsereg már ~fél éve összeomlott, a kormány elmenekült, az oroszok már elfoglalták Kijevet, többé-kevésbé akadálytalanul nyomulnak előre a szórványos partizán-ellenállást könnyedén legyőzve Ukrajna nyugati határai felé.
Mire idáig eljutunk, az USA már szintén fél éve nagyon komolyan erősíti a NATO keleti szárnyát.
Valami okból kirobban a közvetlen konfliktus a két haderő között.
Az oroszok mire mennének azzal, hogy egy európában bekövetkező NATO támadás esetén kiírtják az USA lakosság felét?
Semmire, a kelet-európában lévő NATO erők ettől még továbbra is itt vannak európában, és harcolnak ellenük.
Fordítva is igaz, az USA mire menne azzal, hogy elpusztít orosz városokat? Attól még az orosz csapatok itt vannak kelet-európában és harcolnak.
Tehát lépjünk tovább.
Azt ugye tudjuk, hogy a NATO jóval erősebb lenne egy kelet-európai összecsapásban, mint az oroszok.
Ezt az oroszok is tudják.
Innentől kezdve nem is akarnának konvencionális úton harcolni a NATO-val, tehát minden bizonnyal az lenne a terv erre az esetre, hogy a kelet-európai NATO államok területén lévő, katonai szempontból értékes infrastrukturát, csapatösszevonásokat, katonai támaszpontokat, lőszerraktárakat, katonai repülőtereket és katonai repülőgépek kiszolgálására alkalmas polgári repülőtereket, energetikai infrastrukturát, sőt, fontos vasúti csomópontokat, utakat, stb. megszórnának kisebb teljesítményű nukleáris fegyverekkel.
Mondjuk egy olyan sávban, hogy balti államok, lengyelország, szlovákia, magyarország, románia, bulgária.
A műholdas NATO felderítés kiktatására minden bizonnyal nagy magasságban robbantott nukleáris fegyvereket is bevetnének, az EMP hatás elintézné a NATO műholdakat.
Ezzel elérik azt, hogy nagyjából a régi szovjet blokk határáig viszaszorítják a NATO-t a térségből, hiszen infrastruktura nélkül, szuperfejlett légierő ide vagy oda, nem tudnak előrehaladni.
Erre természetesen a NATO is válaszolna, ők is kisebb teljesítményű nukleáris fegyverekkel lenulláznák az orosz katonai, és katonai szempontból releváns civil infrastrukturát Ukrajna annektált részein, a Krímben, a Fekete tengeri orosz flottát is hazavágnák, illetve Kalinyingrádot is.
És szerintem ezen a ponton már kialakulna egy olyan helyzet, amikor elkezdhetnek egymással tárgyalni - az orosz követelés végülis így teljesül, mert a NATO infrastrukturáit sikerült eltávolítani a határaitól, az USA-nak is sikerült az orosz infrastrukturát eltávolítani a fekete tengerről, ukrajnából, belaruszból, és európa szívéből, kalinyingrádból.
Tehát tulajdonképpen kialakult az a semleges ütközőzóna, amivel mindenki elégedett lenne(persze mi, akik itt vagyunk, és elszenvedtük a csapásokat, nem, dehát az nyilván nem érdekli se amerikát, se az oroszokat).
A hidegháború idején készültek erre vonatkozó elemzések (most is van, csak nem osztják meg). Akkor azzal számoltak, hogy a harcérintkezés, az első egymásra leadott lövések követő 5-6. napon eldurran az első taktikai töltet "figyelmeztetésképpen", amire a másik válaszol, amire a megtámadott is válaszol. Majd a fejükhöz kapnak átléptük a vonalat, úgyis lesz atomháború hát akkor mi vigyük be az első csapást és rátenyerelnek a piros gombra (amire majd jön a válasz).
Szóval olyan 10-15 napra tették akkoriban az első lövéstől az atomháborúig időtartamát. Valószínűleg most is hasonló az érték.
Az atomháborút és azt követő nukleáris telet sehol sem éled túl. Ha nem halsz meg a közvetlen csapásokban akkor majd éhendöglesz a nukleáris jégkorszakban amikor elfogy az utolsó konzerv.
#8
"Az atomháborút és azt követő nukleáris telet sehol sem éled túl. Ha nem halsz meg a közvetlen csapásokban akkor majd éhendöglesz a nukleáris jégkorszakban amikor elfogy az utolsó konzerv."
Hagyjuk már a hülyeséget, ez a nukleáris tél egy büdös nagy áltudományos hoax.
Már akkor sem vette komolyan a tudományos társadalom ezt az elméletet, amikor a 80as évek elején először megjelent, azóta meg gyakorlati megfigyelésekkel és sokkal pontosabb modellezésekkel kvázi meg is cáfolták, sőt, az eredeti tanulmány szerzői voltak olyan hülyék, hogy a saját maguk szolgáltattak róla bizonyítékot, hogy modelljük teljesen sz-r, amikor az égő kuvaiti olajkutakról "kiszámolták", hogy nukleáris telet fognak okozni.
Persze ez az Alan Robock-féle bohócok kedvét továbbra sem veszi el, még mindig nem adták fel, rendszeresen megjelentetnek erről tanulmányokat, amiket a review-kban rendszerint szanaszét szednek.
Vegye már végre mindenki tudomásul, hogy a jelenlegi tudományos bizonyítékok alapján, és pláne a mai nukleáris arzenállal, ami a hidegháborúsnak a töredéke, NEM lesz nukleáris tél, NEM lesz vaksötét, NEM lesz évtizedekig tartó jégkorszak, és NEM lesz mindmeghalunk.
Egy enyhébb, pár hónapos nukleáris ősz esetleg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!