#Kürasszír...
Az 1849-es orosz intervenciót a Szent Szövetség keretein belül intézték, valamint a napóleoni háborút lezáró Bécsi Kongresszus, ahol a Magyar Királyság Habsburg tartományként szerepelt.
Ergo 1848-ban egy osztrák tartomány lázadtt fel.
Mit gondolsz, az Angolok és a többiek miért nem ismerték el a függetlenségi nyilatkozatot?
# 11
IDÉZLEK: "Az 1849-es orosz intervenciót a Szent Szövetség keretein belül intézték, valamint a napóleoni háborút lezáró Bécsi Kongresszus, ahol a Magyar Királyság Habsburg tartományként szerepelt. Ergo 1848-ban egy osztrák tartomány lázadtt fel. Mit gondolsz, az Angolok és a többiek miért nem ismerték el a függetlenségi nyilatkozatot?"
Hát, én tudom mit gondoljak, ugyanis én veled ellentétben olvastam, hogy
Henry John Temple, Palmerston vikomt akkori brit külügyminiszter (későbbi miniszterelnök) miért ellenezte a magyar függetlenséget.
Nem a Szent Szövetség és a Bécsi Kongresszus miatt.
Hanem mert brit stratégiai érdek volt az európai hatalmi egyensúly biztosítása, ehhez pedig elengedhetetlen volt az Osztrák Császárság nagyhatalmi állásának és egységének fenntartása, a britek potenciális ellenfelei, Franciaország és Oroszország féken tartására.
# Kürasszír
Anglia és Oroszország között van a komplett kontinens. De akkor miért is haragosak ?
Meg Oroszország az Szibéria irányába kolonizált, és ott megint másokkal keveredett konfliktusba.
Kolonizálása csúcsán Oroszország még az észak-amerikai földrészre is eljutott, de gyorsan belátták, hogy nem jó ötlet, le is mondtak Alaszkáról.
# 14
Látod, előjött a történelmi műveltséged hiányossága.
Oroszország fő kolonizációs iránya nem a szinte lakatlan Szibéria, hanem az előbbihez képest relatíve nagy népességű Belső-Ázsia volt a 19. században. A belső-ázsiai orosz előrenyomulás pedig a 19. század derekára elért Brit India közvetlen közelébe.
A 19. század egyik legnagyobb hatalmi vetélkedése a híres brit-orosz rivalizálás, a "Great Game" az Irán, Tibet és Afganisztán feletti befolyásért, mely során Oroszország Brit Indiát, Nagy-Britannia legértékesebb gyarmatát közvetlenül fenyegette.
# 14
Még magyar szócikke is van a szerinted nem létező nagy brit-orosz rivalizálásnak.
Továbbá állíthatod, hogy a Szent Szövetség és a bécsi kongresszus miatt nem ismerte el Magyarország függetlenségét Nagy-Britannia 1849-ben, csakhogy ez nem igaz.
A britek ugyanis szükségesnek tartottak egy erős és egységes Osztrák Császárságot az európai kontinensen a britek hagyományos 19. századi nagyhatalmi ellenfelei, Oroszország és Franciaország ellensúlyozasára. Maga Palmerston akkori brit külügyminiszter is részletesen kifejtette, miért lenne ellentétes az alapveto brit strategiai értékekkel a magyar függetlenség.
A britek konkrétan letojták a Szent Szövetséget és a bécsi kongresszust, ha érdekeik úgy kívánták. Lásd az amerikai spanyol gyarmatbirodalom felszámolásában játszott brit szereppel.
Amit a Habsburg-magyar viszonyról írtál is totálisan szembe megy a jelen és a közelmúlt vezető magyar történészeinek ertékelesével. Ezt két történettudományi alapmű (Kosáry és Pálffy) linkjének mellekelesével is bizonyítottam, ott mindkét mű teljes terjedelmében olvasható.
# Kürasszír
Az oroszok a Távol-Keletre / a Csendes-óceán partjára / Csukcsföldre előbb jutottak el, minthogy Belső-Ázsiával foglalkoztak volna.
Amúgy mit értünk Belső-Ázsia alatt ?
Mongóliát ? Az volt valaha orosz föld ?
Irán ugyan került ideiglenes megszállások alá, de attól még nem olvasztották be sem a Brit Birodalomba, sem a Szovjetunióba.
Afganisztán az meg a birodalmak temetője.
Tibet az meg Kína csatolmánya.
# 17
Folyamatosan hamis állításokat teszel.
Azt állítottad, hogy nen volt brit-orosz rivalizálás a 19. században.
Amikor a 19. század második évtizedétől a 20. század elejéig a britek az egyik fő ellensègüket látták Oroszországban, az oroszok pedig a britekben.
Oroszország azért jutott el előbb a Távol-Keletre, mert ott nem állták erős népek az útjában, csak primitív törzsek. Arrafelé nem volt erős
ellenállás.
A nézeteid a hivatalos történettudománnyal szembemenő zöldségek.
Te notóriusan tagadod a történelmi tényeket.
# Kürasszír
" Azt állítottad, hogy nen volt brit-orosz rivalizálás a 19. században. "
Valamit félreértettél, benéztél, én sosem mondtam ilyent, hogy nem volt, csak szimplán azt kérdeztem, hogy Miért haragosak / Mi az oka.
Ha a Miért haragosak kérdés neked a tagadást jelenti, hááát ...
Az, hogy az angolok valamiért ellenségüknek tekintik az oroszokat, az az ő bajuk, amivel én nem tudok mit kezdeni. Az angolok ők teljesen megragadtak a múltban, ráadásként több száz évvel ezelőtt, és ezen képtelenek túllépni.
Az oroszok az újkortól számítva a sokféle kaukázusi kisnéppel, a perzsákkal, a törökökkel, a franciákkal, a kínaiakkal, és a japánokkal háborúztak elsődlegesen.
Persze egy - egy epizód erejéig a britekkel is háborúztak, de attól még az oroszokra Napóleon nagyobb hatást tett, mint a britek.
Vagy a törököknek is térségbeli nagyhatalmi ambícióik vannak ...
Vagy mind Kína, mind Japán bejelentkezett a Távol-Keletért, meg Szibériáért, és sokat is háborúztak, az más, hogy a versenyből végül Oroszország került ki győztesen.
" Oroszország azért jutott el előbb a Távol-Keletre, mert ott nem állták erős népek az útjában, csak primitív törzsek. Arrafelé nem volt erős ellenállás. "
Szibéria (és más földrajzi terület is) a tajga éghajlaton fekszik, ott nyilván senki, még a helyi bennszülött népek sem fognak repesni az ottéléstől, azok a korlátok miatt megragadnak a vadászó - gyűjtögető népek színvonalán.
# Kürasszír 7-es számú hozzászólása
Az osztrák ellen nem először szabadságharcoltunk, 1849 előtt már kétszer is megtörtént a Habsburgok trónfosztása azzal a nyíltan deklarált céllal, hogy visszaállítsák Magyarország függetlenségét oly módon, hogy elszakadjunk a Habsburg-háztól, és egy új királyt válasszunk.
Az osztrákokkal való kapcsolatunkat a szükséges rosszként lehet leírni.
Kényszerűség volt valakivel társulni, önmagunk szólóban nem tudtunk volna megmaradni, és a lehetséges opciók közül ők voltak a legkisebb rossz, de attól még szerették érzékeltetni, hogy lenéznek minket, sokat hadakoztunk ővelük is, és végülis hosszú idő múltán végleges válás lett az egész vége.
Napjainkban Mi kéne ?
Újra összeállni közös államba az osztrákokkal ? Vagy mással ?
Szerintem jól van, hogy Magyarország külön államként létezik, mindenkitől, csak az nem tetszik, hogy mégis mindenki kliensállamnak / átjáróháznak használja a politikusainkat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!