Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Más is van aki előbb vallotta...

Más is van aki előbb vallotta volna magát melegnek, mint hogy sorkatona legyen hogyha akkoriban fiatal? 25f

Figyelt kérdés
Én tudom, hogy régebben ha valaki meleg volt, az kizáró oknak számított és akkor nem hurcolták el katonának. Az egyik nagybátyám ezt meg is játszotta és ő sem volt katona! Ti kijátszottátok volna ezt a kártyát? Mert én biztosan, ugyanis szerintem ez mindennek a teteje volt annak idején, hogy az embereket erre kényszerítették!
ma 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem attól még még katonának kellett menni. De eléggé gyáva, és férfiatlan dolog ilyet csinálni. Azt a pár hónapot ki lehetett bírni. Akkoriban edzettebbek is voltak, számítógép sem volt. Ilyen szempontból jobbak voltak az akkori fiatalok.
ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nem tartom gyávának! A nagybátyám sem gyáva! egyébként apukám úgy nem lett katona, hogy ő pl. megmondta az orvosnak, hogy nem szeretne, az pedig ráírta hogy magas a vérnyomása. Kb. ennyi volt. egyébként tényleg nem kellett katonának lenni hogyha valakiről kiderült hogy meleg, viszont azt beírták a lapjára és ez sokaknak szégyen volt, de a nagybátyám azt mondja, hogy ő leszarta.
ma 19:21
 3/13 anonim ***** válasza:

De az, hogy akkoriban mi volt, az mit befolyásol? Most úgysincs katonaság. És ha lenne, akkor is menned kéne, nem értek hozzá, nem vagyok orvos, és azt sem tudom, hogy milyen betegségek mit befolyásolnak, de ha valami nem betegség, pl. fekete haj, akkor az nem indok, hogy valaki ne legyen katona.

Amúgy nem szeretem a katonaságot.

ma 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az is elég szégyen volt, ha valaki nem vált be katonának, nem hiszem, hogy ezt bárki tetézte volna azzal, hogy "b.zinak" vallja magát. Aki meleg volt, az is inkább tagadta.
ma 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hármas! Dehogy mennék…


Négyes! Hogy te mit hiszel, az engem nem érdekel ebből a szempontból, ugyanis én tudom hogy a nagybátyám nem hazudik, és én hiszek a családomnak, aki mint tanúja volt, egyébként a pszichológiai vizsgálaton mondta a pszichológusnak és az azonnal ráírta hogy alkalmatlan. . .

ma 19:27
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
De szerintem olyan módon betegség, hogy démoni eredetű. De ha nem tartják annak, úgyis katonának kéne lenne, vagy legalábbis egy ideig. De mondom, nem szeretem a katonaságot.
ma 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Örülj inkább, hogy nincs katonaság. És hogy nem kell hazudoznod magadról.

Vagy ha van katonaság, akkor sem úgy, mint akkor. És mondom, legalább nem kell nekik hazudoznod.

ma 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 DK-s ***** válasza:

Nem.


Akkoriban a b'ziság hatalmas szégyennek számított, és rendszerint valahogy híre ment, onnantól pedig elkezdhettél gondolkozni a költözésen valahová, ahol nem ismernek.


#1-nek pedig nincs igaza. Bár én nem voltam katona mert túlságosan közeli kapcsolatba kerültem a munkásőrséggel, de pontosan tudom hogy a honvédségnél milyen mocskosságok mentek. Qrva magas volt az öngyilkosságok száma.

ma 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

5# 4-es vagyok

Úgy értettem, hogy a nagybátyádon kívül bárki...

Nem volt jellemző ezzel úszni meg a sorkatonaságot.

Kár volt így kikelned magadból: "nagybátyám ezt meg is játszotta" "nagybátyám nem hazudik" Hát de nem igazmondás bajnoka!

ma 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagybátyámról a családban és a barátai tudták, hogy nem meleg. Nem tudom, vidéken ez hogy lehetett, de azért itt a fővárosban ilyen nem hiszem hogy nagyon előfordult, talán nagyon nagyon régen, hogy valaki akiről kiderül, hogy meleg, akkor az elkeljen hogy költözzön miatta… egyébként szerintem egyáltalán nem szégyen ha valaki meleg, én nem vagyok meleg, de pl. azért azt nyitva hagyom magam előtt, mielőtt felcímkézném magamat, hogy nyitott vagyok! De meleg biztosan nem, mert a férfi test engem nem érdekel. De azért nyitva hagyom magam előtt, legalábbis idézőjelben azt a kaput, hogy nem mondom magamra hogy 100% biztosan csak és kizárólag egyik irányba elkötelezett vagyok, mivel ki tudja mit hoz az élet még. Engem nyitottságra, elfogadásra, liberalizmusra neveltek! Nagyon szomorú vagyok, hogy az ország oda tart ahova, igazából én jelenleg csak azért vagyok még itthon, mert Írországban nagyon csúnya az idő, ez a klíma nekem sokkal jobb, viszont a családomnak egy jelentős része már kint van, és szeretettel várnak, segítenek elhelyezkedni az életben és a munkában. 2026-ot várom, hogy meglássam merre fordulnak a dolgok, és attól függően én is megyek szintén.
ma 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!