Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Más is van aki előbb vallotta...

Más is van aki előbb vallotta volna magát melegnek, mint hogy sorkatona legyen hogyha akkoriban fiatal? 25f

Figyelt kérdés
Én tudom, hogy régebben ha valaki meleg volt, az kizáró oknak számított és akkor nem hurcolták el katonának. Az egyik nagybátyám ezt meg is játszotta és ő sem volt katona! Ti kijátszottátok volna ezt a kártyát? Mert én biztosan, ugyanis szerintem ez mindennek a teteje volt annak idején, hogy az embereket erre kényszerítették!
ma 19:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Senki se szereti a melegeket. Aki annak hazudja magát, arról meg lesz az embereknek a véleményük.


Istent nem hajlandók elfogadni, pedig az Újszövetség is a szeretetet, és a békét hirdeti. Azt mondják, Isten miatt voltak a háborúk, mintha maguk is belátnák, hogy létezik. Aztán azt mondják nem létezik, de akkor meg mi bajuk van vele, ha a szeretetet, és a békét hirdeti, akkor mért nem jó nekik? Ha a liberálisok is azt hirdetik, akkor egyet kéne érteniük az Újszövetséggel. De helyette szidják, drogoznak, megnyomorítják egymást, és elfordítják az embereket Istentől. Pedig az Újszövetség nagyon jó dolgokat ír, Jézus Krisztus szavának követése lényeges, olyan dolgokat mond, ami lényeges az embereknek, és sokkal jobb társadalom lenne, sokkal boldogabb élettel.

ma 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
0%

Nem értem ezt a félelmet pár hónap kiképzéstől. Nem visznek háborúba, és nem is Oroszországban vagyunk, ahol az újoncokat halálra szívatják.


Lehet, hogy voltak itthon rosszabb időszakok, de az én időmben az ezredfordulón nem.

ma 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

A múltban lévő dolgok borzasztóak voltak. Elhiszem, hogy rengetegen lettek öngyilkosok, ez nagyon sajnálatos dolog. Ez csak azt bizonyítja, hogy a katonaság nem volt jó dolog. Én nem szólhatok bele, nem tudom mennyit változott azóta, szóval most nem tudom, hogy milyen a katonaság.

Annyit mondok csak, hogy senkit se szabad bántani. Ezt nem a katonaságra mondom, ezt általánosságban mondom az embereknek.

ma 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Higgyetek Istenben, imádkozzatok Istenhez, kövessétek Jézus Krisztus szavait, és olvassátok az Újszövetséget.
ma 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
követheted helyettem is!
ma 21:34
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Voltak páran akik próbálkoztak ezzel, de nem tömegesen. Azért nem, mert amikor ez már alkalmatlansági ok volt, akkor már volt alternatív (polgári szolgálat) lehetőség is. Csak pár év volt amikor ez már alkalmatlanságnak minősült, de még nem volt polgári. A hátulütője az volt, hogy nyilvántartásba vették az illetőt, mert akkoriban még természet elleni fajtalanságnak számított a "melegedés". Szóval elég kétélű dolog volt.
ma 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én meleg vagyok és a sorozáson mondtam is

El kellett menni pszichológus vagy pszichiáter rendelésre, aki adott egy orvosi igazolást arról, hogy meleg vagyok, ezzel kellett vissza menni a sorozó bizottsághoz

Pót-tartalékos besorolást kaptam, nem kellett bevonulni

ma 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!